piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kamienica po Piaście. Długi i nowa licytacja

Kamienica po Piaście. Długi i nowa licytacja

Kamienica po Piaście. Długi i nowa licytacja
Data publikacji: 2018-07-20 08:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-23 23:30
Wywietleń: 1472 339156

Druga w tym roku, po odwołaniu poprzedniej, próba komornicza licytacji kamienicy po dawnym hotelu Piast przy pl. Zwycięstwa 3 w Szczecinie. Jej termin wyznaczony został na 8 sierpnia. Cena wywołania: 3 035 025 zł. A do listy wierzycieli, którzy oczekują spłaty wobec nich zobowiązań przez warszawską spółkę Redi, właściciela zrujnowanej nieruchomości, dołączył urząd skarbowy.

Kiedy kilka lat temu spółka Redi z siedzibą w Warszawie przejmowała nieruchomość od poprzedniego właściciela (była nią wtedy spółka Hotele Zachodniopomorskie) jej przedstawiciele roztaczali świetlane plany co do zagospodarowania i przeznaczenia budynku. Do finału inwestor doprowadził jedno – okazał się nad wyraz skuteczny w staraniach w szczecińskim magistracie o zmiany w miejscowym planie zagospodarowania i takowe korzystne dla siebie – za sprawą uchwały podjętej przez szczecińskich radnych – ostatecznie uzyskał. Zabiegał we wniosku m.in. o zmiany zapisów o dopuszczalnej wysokości zabudowy, czyli o jej podwyższenie. 

Na początku marca br. nieruchomość należąca do warszawskiej spółki Redi, która roztaczała wizje, że urządzi w budynku hotel sieci Hilton, miała być już raz zlicytowana za długi przez komornika z ceną wywoławczą 3 035 025,00 zł. Ten jednak wyznaczoną na 7 marca licytację wstrzymał na wniosek jednego z ówczesnych wierzycieli. Na stronie internetowej Kancelarii Komornika Sądowego Łukasza Paucha niedawno pojawiło się nowe ogłoszenie o nowej licytacji. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 20 lipca 2018 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Budynek po dawnym hotelu Piast w ruinie przy pl. Zwycięstwa 3 w Szczecinie. Za długi właściciela komornik ogłosił na 8 sierpnia 2018 r. licytację nieruchomości. Poprzednią na kilka dni przez wyznaczonym terminem odwołał. Jak będzie tym razem? 

 

 

Kamienica po Piaście. Długi i nowa licytacja Kamienica po Piaście. Długi i nowa licytacja Kamienica po Piaście. Długi i nowa licytacja Kamienica po Piaście. Długi i nowa licytacja

Komentarze

hiacynt
kolejna afera prezydenta Korzystka
2018-07-22 20:49:08
j.
Głosami których radnych uchwalono zmiany w miejscowym planie zagospodarowania? Wietrzę łapówki :)
2018-07-21 09:22:19
obywatel
do pudła z nimi.
2018-07-20 22:28:32
Jak pokazuje zdjecie...
I tym razem "prawdo-podobnie" zwykli Podatnicy beda w koncu musieli dzwigac "Caly Ciezar" i tego przedsiewziecia...? A odpowiedzialnych... "jak ni ma tak ni ma" ??
2018-07-20 11:21:34
VS
A może wkońcu czystek weźnie się i coś z tym zrobi, jak mozna tak patrzeć spokojnie na niszczony budynek? Czystek masz już jakieś plany co do działki po budynku?!
2018-07-20 10:14:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy