Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Chocholi taniec wokół „Piasta” [GALERIA]

Data publikacji: 07 lipca 2018 r. 08:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:14
Chocholi taniec wokół „Piasta”
 

Było larum. Było oburzenie i lokalny protest. Minął kwartał od posiedzenia radnych Komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska Rady Miasta z udziałem służb konserwatorskich miejskich i wojewódzkich, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego i inwestora. Co dalej ze zrujnowaną kamienicą po dawnym hotelu „Piast” w Szczecinie przy pl. Zwycięstwa 3, a raczej z tym co po niej pozostało?

Przypomnijmy: na początku marca br. nieruchomość należąca do warszawskiej spółki Redi, która roztaczała wizje, że urządzi w budynku nowy hotel sieci Hilton, miała być zlicytowana przez komornika za długi za cenę wywoławczą 3 035 025,00 zł. Licytację wyznaczoną na 7 marca komornik jednak odwołał na wniosek jednego z głównych wierzycieli.

Dużo wcześniej, bo 14 grudnia 2017 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z uwagi na katastrofalny stan konstrukcji budynku, do którego miały się przyczynić dotychczasowe działania inwestora, zdążył już wydać decyzję o jego rozbiórce. Grudniowa decyzja, wydana przez Andrzeja Locha, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego – jak precyzuje on sam w odpowiedzi na nasze pytania w tej sprawie – nakazywała spółce Redi rozbiórkę pozostałości konstrukcji dachu nad skrzydłem północnym (od strony pl. Zwycięstwa) i skrzydłem zachodnim (od strony ul. Potulickiej) oraz pozostałości ścian i stropów obu tych skrzydeł budynku w poziomie I, II i III piętra. Z terminem wykonania do 20 lutego 2018 roku. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 6 lipca 2018 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zabytki ?
2018-07-08 11:04:28
Tak długo, jak długo wszyscy krzykacze w temacie "zabytków" nie przyjmą do wiadomości iż nie każda stara cegła to zabytek, tak długo będziemy mieli tego typu sytuacje. Niestety, ale Szczecin@szczecinianie wiodą prym w biciu piany w temacie "zabytków" ! Grubo ponad pół wieku temu, na międzynarodowych konferencjach, jasno i przejrzyście opisano co jest zabytkiem, a co jest obiektem ciekawym, co należy bezwzględnie PRAWNIE chronić, co wypada utrzymywać. Co do krzykaczy "od zabytków" potrafią jedynie krzyczeć, robić zadymy, manify....i to wszystko co ich interesuje. Dalej im to wisi niczym kilo kitu na agrafce, co z ich "zabytkiem" się dzieje! Takim wielkim obciachem na cały kraj to "zabytek" willa przy Batalionów Chłopskich. Cały ten komitet narobił rabanu i się na czas jakiś zadekował. Teraz jednak niemal dosłownie to same towarzystwo robiło zadymy o ten obiekt !
wyliczanka
2018-07-07 23:22:41
do pudła z nimi: Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska Rady Miasta, służb konserwatorskich miejskich i wojewódzkich, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego i inwestora oraz warszawskiej spółki Redi.
Max
2018-07-07 11:35:23
Poza tymi rzeźbami, które można już zdjąć, nie ma tam nic wyjątkowego. Można zrobić zdjęcia a potem odbudować to bez najmniejszego problemu i bez krzykaczy robiących sobie na sprawie grunt na wybory samorządowe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA