środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kamień tonie w długach

Kamień tonie w długach

Kamień tonie w długach
Data publikacji: 2015-12-23 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1771 69551

Nadchodzą chude lata dla gminy Kamień Pomorski. Ponad cztery miliony złotych będzie trzeba wysupłać z budżetu na spłatę długów.  Dzisiaj (23 grudnia) radni będą musieli uchwalić Program Postępowania Naprawczego.

Sytuacja w Kamieniu jest na tyle poważna, że Regionalna Izba Obrachunkowa wezwała samorząd do opracowania programu naprawczego. Gmina rozpoczęła spłacanie długów. To zobowiązania zaciągnięte przez poprzedników.

Kamień w najbliższej dziesięciolatce będzie musiał ostro zaciskać pasa. Tylko w przyszłym roku z gminnej kasy zostanie wydane ponad 3 mln zł na spłatę zobowiązań oraz ponad 1,5 mln złotych na odsetki. W sumie daje to ponad 4 mln, co stanowi aż 10 proc. kamieńskiego budżetu. Dla porównania w mijającym roku Kamień wydał na długi 1,7 mln zł.

Prócz gigantycznych kredytów, gminę obciążają także inne umowy. Na przykład dokument, który podpisano z poprzednim kierownictwem KTBS na zabezpieczenie pożyczki Jessica na budowę Kwartału Dominikańskiego.

 

Marzena Domaradzka

Fot. Archiwum

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 23 grudnia 2015 roku

Komentarze

tylko pytam...
Czy to nie Oleszczuk,"Człowiek z Kamienia" (burmistrz tego miasta) startował na prezydenta Szczecina, Krakowa i Warszawy? Czy to nie on był sądownie skazany za czyny bezprawne, a mimo to czynił władzę w RP? Ilu takich ludzi rzadzi w PL i zostawia za sobą długi i zgliszcza? tylko pytam...
2015-12-24 12:10:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie