Sobota, 17 sierpnia 2024 r. 
REKLAMA

Kama na lepszy czas

Data publikacji: 22 kwietnia 2018 r. 12:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:09
Kama na lepszy czas
 

W słoneczną niedzielę Kamę to spotkało. Pan przyprowadził ją do schroniska. Nawet z nią nie wszedł. Tylko przywiązał do bramy. Biszkoptową sunię zostawił, sam zniknął. Właśnie taką - całą drążą ze strachu, z podkulonym ogonem i wielkim smutkiem w oczach - psinę dostrzegli wolontariusze i przyprowadzili do placówki.

Kama to teraz schroniskowy numer 158/18. Rezydentka boksu K-25. Siedmiolatka w typie labradorki. Ufna poczciwina, która nie radzi sobie z okolicznościami, w jakich się znalazła: bardzo tęskni.

- Nic, tylko brać, kochać i nie porzucać - tak do Kamy przekonują jej obecni, schroniskowi opiekunowie. - To kochana psina: miła, spokojna, otwarta na kontakty z ludźmi i innymi zwierzętami. Jest bardzo grzeczna, dobrze ułożona. Widać, że całe życie spędziła w domu. Bo nienagannie zachowuje czystość, nawet w boksie. Uwielbia spacery i aportowanie. Chyba była sama w domu, bo jakby nie wychodzi jej zachęcanie innych psów do wspólnej zabawy. Poza tym… wciąż dobrze widać, jak przeżywa, jak jest przybita nagłą utratą domu.

Kama jest towarzyska. Chętnie przebywa wśród ludzi. Jest typem kanapowca i łasucha. W typie najlepszego kompana. W pierwszym kontakcie sprawia wrażenie dość nieśmiałej, ale świetnie się odnajdzie w każdej kochającej rodzinie.

Kto chciałby tę biszkoptową sunię (158/18) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również zachwycające kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Wolontariat Schroniska

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

M.Dem.
2018-04-22 14:30:54
Istnieje jeszcze cos, co usprawiedliwia ludzi porzucajacych zwierzaki pod schroniskiem. To STRACH. Nie przed psem (kotem). Przed zakatowaniem zwierzaka i tego, kto sie nim opiekuje, kto mu pomaga, kto go chroni. Glodni "zwyciestwa" nad bezbronnym, slabszym zyciem, ktore sie nie obroni, zaatakuja w sprzyjajacej chwili. Kazdej chwili. Bo czatuja na nia. Nierzadko za "uswiadomieniem", wiedza, aprobata otoczenia. Bo psychologia tlumu, podstawowa bron totalitaryzmu mas w walce o umysly, lubi zabijanie, dlugotrwale meczenstwo swoich ofiar. Oni nie zabijaja humanitarnie. Lista nominacji do zaglady biologicznej jest dluga. Front pracy dla glodnych usmiercania jest chyba jeszcze duzy. Potwornosc postepowania nie ma konca.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA