Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wyjątkowy kalendarz. Nie tylko dwunastka w potrzebie [GALERIA]

Data publikacji: 2018-12-22 19:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wyjątkowy kalendarz. Nie tylko dwunastka w potrzebie
 

Prestiżowe wydawnictwo w wersji limitowanej, a więc o wartości kolekcjonerskiej. Mowa o kalendarzu na przyszły rok, który pomaga… pomagać. Cały dochód z jego dystrybucji trafi bowiem na konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Skrzywdzone przez los i ludzi, porzucone kociaki oraz psiaki. Na co dzień są rezydentami szczecińskiego przytuliska przy al. Wojska Polskiego. Teraz wystąpiły w dość nietypowej dla nich roli - modeli i modelek Kalendarza 2019.

- Rok podzieliliśmy po równo. Bohaterami sześciu miesięcy są psy, a pozostałych - kociaki - mówi Ewa Mrugowska, kierująca Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. - Kluczem wyboru psiaków był najdłuższy staż w naszej placówce. Prezentujemy więc te, które czekają na nowe domy i rodziny już kolejny rok. Co do kociaków… To tak niezależne zwierzęta, że bohaterami poszczególnych miesięcy zostały te, które na to pozwoliły. Pozostałych nie udało się utrzymać w kadrze na tyle długo, aby sprostać wymogom profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Za obiektywem - podobnie jak przed rokiem - stanęła Ania Gardzińska. Jej zdjęcia idealnie zostały wpasowane w subtelną szatę graficzną wydawnictwa, na którego kartach znaleźli się : Julek (432/17), Ogonek (400/17), Maksiu (1094/17), Kuba (299/17) Gucio (405/17) oraz - niestety, po raz wtóry - Figaro (918/16).

- Kalendarz promuje adopcję zwierząt - dodaje kier. Ewa Mrugowska. - Kto zrobiłby to lepiej, czyli zachęcał do przygarniania i pokochania naszych psiaków i kociaków, niż one same - schroniskowe zwierzęta?

Kalendarz jest wyjątkowy nie tylko z uwagi na bohaterów każdego miesiąca, ale również szlachetne przesłanie i cel, któremu służy. Cały dochód ze sprzedaży 500 egzemplarzy tego wydawnictwa zasili konto podopiecznych - rezydentów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Wpłata za każdy kalendarz - minimum 35 złotych - to darowizna. Można jej dokonywać bezpośrednio w schronisku przy al. Wojska Polskiego 247 (placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16). Można również dokonać przelewu na konto placówki (PKO Bank Polski SA O/Szczecin: 20 1020 4795 0000 9302 0332 3599), w tytule wpisując: „Kalendarz 2019". Schronisko wówczas - po potwierdzeniu wpływu darowizny - prześle wydawnictwo (format A3) pod wskazany adres.

- Wszystkie darowizny na rzecz schroniska przeznaczamy na poprawę dobrostanu zwierząt, naszych podopiecznych - zapewnia kier. Mrugowska.

Choć schronisko jest utrzymywane na przyzwoitym poziomie przez miasto, to takich ekstrafunduszy dla jego rezydentów nigdy dość: skala potrzeb jest bowiem ogromna. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Anna Gajdzińska/Schronisko

Na zdjęciu: Kalendarz 2019 - to prestiżowe wydawnictwo: z wyjątkowymi modelkami i modelami, efektownymi zdjęciami, subtelną szatą graficzną, a do tego o limitowanym nakładzie i ze szlachetnym charytatywnym przesłaniem.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA