Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Izzy odnalazł wyziębionego mężczyznę

Data publikacji: 16 grudnia 2018 r. 21:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:27
Izzy odnalazł wyziębionego mężczyznę
 

Pies policyjny Izzy udowodnił, że posiada doskonały zmysł węchu. Pomógł swojemu przewodnikowi odnaleźć mężczyznę, który zasnął w parku. Z uwagi na niskie temperatury jego życie było zagrożone.

Osoby spacerujące po parku Zdrojowym w Świnoujściu poinformowały patrolujących miasto funkcjonariuszy, że na jednej z ławek zauważyli leżącą protezę nogi i stojący obok rower, który nie był w żaden sposób zabezpieczony. Policjanci pojechali sprawdzić zgłoszenie.

– Odnaleźli wskazane przez spacerowiczów przedmioty, a w niewielkiej odległości od ławki zauważyli jeszcze plecak, w którym znajdowały się butelki z piwem. Z uwagi na późną porę, niską temperaturę panującą na zewnątrz i podejrzenie, że właścicielowi rzeczy mogło stać się coś złego, mundurowi podjęli decyzję o użyciu psa służbowego – relacjonuje asp. Magdalena Figarska.

Do tropienia przystąpił przewodnik – mł. asp. Grzegorz Krajewski wraz z owczarkiem belgijskim o imieniu Izzy. Pies pod czujnym okiem swojego przewodnika szybko podjął trop. Dzięki doskonałemu wyszkoleniu odnalazł mężczyznę, który leżał na ziemi w zupełnie innej części parku i był pod silnym wpływem alkoholu. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. 

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ehh
2018-12-17 06:52:35
Dlaczego takie łajzy angażują do pracy tylu ludzi? Pewnie nawet sobie nie zdawał sprawy z powagi sytuacji, a tak znowu może to powtórzyć, aż się do igra. Za to psiak i jego pan spisali się na medal - brawo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA