Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Kajakowy Eko Patrol posprzątał okolice Wyspy Grodzkiej [GALERIA]

Data publikacji: 27 lipca 2020 r. 12:52
Ostatnia aktualizacja: 28 lipca 2020 r. 09:12
Kajakowy Eko Patrol posprzątał okolice Wyspy Grodzkiej
 

Kajakowy Eko Patrol organizowany przez Stowarzyszenie Wywrotka w niedzielę kolejny raz wypłynął sprzątać szczecińskie akweny. Tym razem wybór padł na Kanał Zielony i Wyspę Grodzką.

Społecznicy wyłowili z brzegu wyspy położonej naprzeciwko Wałów Chrobrego m.in. kosiarkę do trawy, telewizor, sedes, taczkę, a nawet wyjątkowo niebezpieczny dla środowiska akumulator samochodowy. To tylko niewielka część z ważącej niemal 600 kg sterty śmieci, którą kajakarze wyciągnęli z wody i przetransportowali na brzeg przy pomocy Okręgu Polskiego Związku Wędkarstwa w Szczecinie i Społecznej Straży Rybackiej. Zebrane w ten sposób śmieci bezpłatnie zutylizuje firma Remondis Szczecin.

Kajakowy Eko Patrol to akcja Stowarzyszenia Wywrotka, która odbywa się od 2019 r. kiedy to udało się zebrać niemal tonę śmieci a sama inicjatywa została uznana najlepszą akcją społeczno-obywatelską roku, otrzymując nagrodę z rąk prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. W 2020 r. poza Wyspą Grodzką, kajakarze sprzątali już Wyspę Dębina na wysokości Golęcina, z której przywieźli rekordową ilość ponad 1,3 tony śmieci. W tym roku planowane są jeszcze trzy tego typu akcje.

Kajakowy Eko Patrol jest finansowany ze środków browaru Bosman Szczeciński w ramach Programu Grantowego Bosman dla Regionu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

(k)

Fot. Stowarzyszenie Wywrotka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

eko
2020-07-28 09:06:47
Bardzo smutne obrazki ,zamiast reklam i bilbordów z piwem pokazać zdjęcia w całym mieście z akcji Eko Patrolu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA