Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Jubilatów Diamentowych i Złotych Godów było więcej

Data publikacji: 07 listopada 2016 r. 12:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Jubilatów Diamentowych i Złotych Godów było więcej
 

Z danych miejscowego Urzędu Stanu Cywilnego wynika, że w tym roku w gryfińskiej gminie jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzą 42 pary, a 11 małżeństw – jubileusz 60-lecia. Jednak łącznie, w dwóch częściach uroczystości (3 czerwca i 4 bm.) „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” uhonorowano 29 „złotych par” i 4 „diamentowe. Skąd ta różnica?

- Zgodnie z wykazem Referatu Spraw Obywatelskich, w tym roku wystąpiliśmy do jubilatów 50-lecia pożycia małżeńskiego  z prośbą o wyrażenie zgody  na  wystąpienie do Prezydenta RP z wnioskiem o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie, a w przypadku jubilatów 60-lecia pożycia małżeńskiego z zapytaniem o chęć uczestnictwa w Jubileuszu Diamentowych Godów. Z 42 par Złotych Godów, 10 par nie wyraziło zgody na wystąpienie do Prezydenta RP o medale, a w przypadku 3 par małżeństwo ustało na skutek zgonu współmałżonka jeszcze podczas procesu nadawania medali. W przypadku 11 par Diamentowych Godów tylko 4 pary wyraziły chęć uczestnictwa w Jubileuszu. Brak chęci w uczestnictwie w ceremonii bardzo często tłumaczona jest złym stanem zdrowia Jubilatów – wyjaśnia Aneta Raciborska, kierownik USC w Gryfinie. 

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Smutne, że miłość zanika
2016-11-07 13:04:36
A młodzi ludzie, nie dość, że gardzą instytucją małżeństwa i nie chcą brać ślubu, to jeszcze nie umieją dbać o związek i rozstają się maksymalnie po kilku latach. Wszystko przez wzorce rozwiązłych celebrytów, którzy żyją wedle zasady "każdy z każdym".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA