Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Jeździmy już i Potulicką i Warcisława

Data publikacji: 2015-09-01 14:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Jeździmy już i Potulicką i Warcisława
 

Wolno, bo jedynie z prędkością 40 km/h, ale komfortowo. Od rana jeździmy wyremontowaną ul. Potulicką oraz biegnącym przy sądzie fragmentem ul. Narutowicza. Nowym torowiskiem do pętli przy skrzyżowaniu z ul. Piekary kursują również tramwaje - linii 1 i 9, czyli (oba) wracające później na Głębokie.

Trwający 2 lata remont ciągu ulic: 3 Maja, Narutowicza, Potulicka (oraz torowiska pomiędzy Bramą Portową a pętlą) właśnie się zakończył - przed czasem; pierwotnie zakładano bowiem, że wykonawca zejdzie z placu budowy 25 września. Odnowione ulice są już przejezdne.

Ul. Narutowicza ma teraz dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na skrzyżowaniu z ul. Potulicką ruch regulować będzie sygnalizacja świetlna. Jeszcze niestety nie działa. Jak się dowiedzieliśmy, błyśnie za kilka dni.

Z kolei ul. Potulicka jest węższa, tylko jednopasmowa - pas ruchu znajduje się na torowisku. Po obu stronach ulicy, wytyczone są wzdłuż chodników miejsca postojowe. Trzeba uważać jak się parkuje. Na niektórych parkingach trzeba ustawić samochód równolegle do krawężnika, a na niektórych „po skosie".

(lw)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

FOT: Robert Stachnik

Ul. Warcisława jest już przejezdna, ale nie na wszystkie chodniki można jeszcze wchodzić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gość
2015-09-01 22:03:10
Ej - a czemu to swingi miały by nie jeździć? - jak Moderusy przejechały a są najszersze. W tych swingach rzeczywiście - jakis problem z lusterkami - ale taki szczegół techniczny - to chyba fachowcy potrafią rozkminić. Pozdrawiam. Jechałem i szybkim i Potulicką i dużo lepiej mi się potulicką jechało - chyba lepszych mieszanek do tłumienia szyn użyli...
Piotr
2015-09-01 20:07:46
Szkoda tylko, że potulicką swingi nie pojadą. Tyle kasy i źle zaprojektowano skręt z Narutowicza w Potulicką...za moje pieniądze.
Gość
2015-09-01 12:53:46
Nie ma to jak puścić samochody i pozamykać chodniki. Piesi mają fruwać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA