sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jest porozumienie – dwieście złotych podwyżki dla pracowników sądów

Jest porozumienie – dwieście złotych podwyżki dla pracowników sądów

Jest porozumienie – dwieście złotych podwyżki dla pracowników sądów
Data publikacji: 2018-12-18 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 1299 367483

Jest porozumienie związków zawodowych pracowników sądów z Ministerstwem Sprawiedliwości. Urzędnicy sądowi otrzymają podwyżkę pensji o 200 zł i jednorazową premię w wysokości około tysiąca złotych, którą każdy otrzyma jeszcze przed świętami.

Przypomnijmy, że administracja sądowa domagała się podwyżek już od ponad tygodnia. Tak jak policjanci na przełomie października i listopada, tak i oni zaczęli nagle masowo chorować. Szli na zwolnienia lekarskie. W wielu sądach w Polsce trzeba było odwoływać rozprawy. Praca niektórych sądów była całkowicie sparaliżowana. 

W Szczecinie urzędnicy nie szli na chorobowe, ale codziennie o godz. 12 wychodzili na 15 minut przed gmachy sądów. Z transparentami w rękach wspierali akcję kolegów przebywających na L4.

W ten sposób wymusili spotkanie przedstawicieli ich związków branżowych z wiceministrem Michałem Wójcikiem – wcześniej listy z prośbą o rozpoczęcie rozmów w sprawie ich wynagrodzeń były przez rząd zbywane milczeniem.

We wtorek (18 grudnia) obie strony doszły do porozumienia. Resort obiecał pracownikom sądów podwyżkę – od stycznia będą zarabiać o 200 zł więcej. Dodatkowo jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia otrzymają jednorazową premię w wysokości około tysiąca złotych. Dostaną ją wszyscy niezależnie od stanowiska i pełnionej funkcji. Protestujący usłyszeli też zapewnienie, że będą się mogli ubiegać (jeszcze w tym roku) o nagrody uznaniowe w wysokości 534 zł.

Związkowcy zapowiedzieli, że obecne porozumienie z rządem nie oznacza zakończenia dalszych negocjacji. Urzędnicy domagają wzrostu płac w następnych latach.

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Kpina
200 zł to jest nic
2018-12-18 22:09:46
Wieczne roszczenia
A robić nie ma komu.
2018-12-18 20:53:01
321
Premie to sie dostaje za dobre wyniki/statystki w pracy a nie za to ze sie jest w prac,tymczasem w Stargardzie Zus kontroluje zasadnosc L4 pracownikow sadów, a wczesniejszych i obecnych protestujacych jakos nikt nie kontroluje ,panstwo z dykty,dzbany europy.Kto nastepny do protestu- piloci samolotow?kolejarze? drgowcy-beda protestowac ze zim nima nie moga odsniezac a czekajo !
2018-12-18 19:32:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie