piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jest kasacja

Jest kasacja

Jest kasacja
Data publikacji: 2016-04-26 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 2304 130987

Spółka Mat Trade, która walczy z miastem o 49 milionów złotych odszkodowania nie składa broni. Do sądu wpłynęła właśnie jej kasacja od wyroku szczecińskiego Sądu Apelacyjnego oddalającego jej roszczenia.
W 1999 roku spółka Mat Trade została większościowym udziałowcem Pogoni Szczecin SA. W zamian za utrzymywanie piłkarzy miała otrzymać w dzierżawę 18 ha wokół stadionu Pogoni przy ulicy Twardowskiego. Ale umowy w tej sprawie nie podpisano. Trafiła ona za to do sądu polubownego. Ten  w 2003 roku uznał, że miasto powinno oddać pieniądze, jakie spółka zainwestowała w drużynę. Władze Szczecina odmówiły. Sprawa trafiła do sądu. Po kilku latach postępowania zapadł wyrok - Szczecin nie musiał wypłacać odszkodowania. Syndyk spółki Mat Trade złożył skargę kasacyjną. Ale Sąd Najwyższy w styczniu 2010 roku jej nie przyjął. Spółka jednak postanowiła walczyć dalej. W czerwcu 2012 roku ponownie złożyła pozew przeciwko miastu. Zażądała łącznie 49 mln zł. Proces w tej sprawie trwał od jesieni 2013 roku w wydziale gospodarczym szczecińskiego Sądu Okręgowego.
W marcu ubiegłego roku zapadł wyrok. Pozew został oddalony. W czerwcu do szczecińskiego Sądu Apelacyjnego wpłynęło odwołanie spółki Mat Trade. W grudniu zapadł wyrok - apelacja została oddalona, bo zdaniem sądu okazała się bezzasadna. Spółka postanowiła jednak walczyć dalej.
- Nasi przeciwnicy postanowili jednak złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Wpłynęła ona 21 kwietnia - stwierdziła mecenas Anna Biel, reprezentująca Gminę Miasto Szczecin.
Do skargi dołączony został także wniosek o zwolnienie z opłaty sądowej. Jeżeli sąd jej nie uwzględni a spółka jej nie zapłaci, skarga może zostać nie rozpoznana przez SN.
(dar)

 Fot. Robert WOJCIECHOWSKI/archiwum

Komentarze

17
Niech każdy walczy o swoje, jeśli czuje się skrzywdzony. Poza tym, przecież do dziś w polityce jest ówczesny wiceprezydent.
2016-04-26 09:20:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie