niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Więzienie za 100 złotych

Więzienie za 100 złotych

Więzienie za 100 złotych
Data publikacji: 2016-04-19 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1740 128863

Nastolatka z Kołobrzegu, która w ubiegłym roku wpadła na pomysł podrabiania na drukarce laserowej banknotów dwudziestozłotowych, stanie wkrótce przed sądem.

Mimo iż dziewczyna podejrzewana jest o wprowadzenie do obrotu zaledwie pięciu banknotów o tym nominale, grozi jej kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo, którego się dopuściła traktowane jest bowiem przez kodeks karny jako zbrodnia.

Dziewczynie w przestępczym procederze pomagało trzech kolegów w wieku od 18 do 20 lat. Oni także staną przed wymiarem sprawiedliwości. 
Domorośli fałszerze podrobionymi pieniędzmi zapłacili między innymi w jednym z kołobrzeskich punktów Lotto oraz taksówkarzowi, z którego usług skorzystali.

Niewykluczone, że sąd zastosuje wobec winnych nadzwyczajne złagodzenie kary. W takim przypadku i tak nie unikną oni jednak więzienia. Wyrok obniżony może zostać do 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności, ale zgodnie z obowiązującym obecnie prawem zawiesić można tylko kary do 1 roku pozbawienia wolności. Wszystko wskazuje zatem na to, że jeśli przed sądem dowiedziona zostanie wina oskarżonych, za 5 falsyfikatów o łącznej wartości 100 zł trafią oni za kratki. ©℗

(pw)

Fot. Archiwum: Ryszard Pakieser

Komentarze

obserwator
tyle za papierki a brat zabil brata tylko 8 lat smiech na sali
2016-04-19 15:14:38
Do Młodzi...
Ok., tylko proszę zwrócić uwagę jak państwu polskiemu zależy na obywatelu. Proszę porównać potencjalną karę (25 lat) za wprowadzenie do obrotu paru papierków, gdzie nikogo nie zranili, nikogo nie zabili, a potencjalną karę dla ćpuna, który zabił 6 osób (12 lat). Proszę nie mówić, że państwo polskie chroni obywatela.
2016-04-19 13:25:44
Młodzi oszuści
Ale o co ten lament - drukowali fałszywe pieniądze i wprowadzali je do obrotu, czy nie? Bo jeśli tak, to są przestępcami, czyli osobami popełniającymi przestępstwo, gdyż w Polsce jedynie Narodowy Bank Polski ma wyłączne prawo emitowania znaków pieniężnych, będących prawnym środkiem płatniczym w Polsce.
2016-04-19 11:40:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie