Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Jedynka numer jeden

Data publikacji: 2017-05-30 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:42
Jedynka numer jeden
Zwycięska drużyna z I LO Fot. Ryszard Pakieser  

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie „Grosz do grosza”. Uczniowie „Jedynki” okazali się najhojniejsi wśród 340 szkół z całego kraju, które uczestniczyły w tegorocznej edycji akcji. Nagrodę za okazane serce odebrali we wtorek (30 maja) w Kuratorium Oświaty.

Akcję „Grosz do grosza” organizuje Fundacja „Być bardziej”. Przedsięwzięcie służy wspieraniu dzieci z najuboższych rodzin. Jego celem jest ofiarowanie ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice, bądź opiekunowie nie są w stanie go zapewnić.

Uczniowie z I LO w Szczecinie bardzo chętnie włączyli się w przedsięwzięcie pod kierunkiem swej nauczycielki Anieli Brzezickiej, opiekuna szkolnego klubu wolontariatu. Dyrektor I LO Ewa Budziach przyznała, że zarówno ona, jak i uczniowie, byli zaskoczeni przyznaniem nagrody, ponieważ nie wiedzieli, że jest to konkurs. „Grosz do grosza” potraktowali, jak kolejną akcję charytatywną na rzecz osób potrzebujących, którym chcieli pomóc. Jak powiedział ks. Andrzej Sikorski z Fundacji „Być bardziej”, w tegorocznej edycji udało się w sumie zebrać ponad 75 tys. zł, co pozwoli na zakupienie 15 tysięcy obiadów dla najuboższych uczniów.

We wtorek w siedzibie Kuratorium Oświaty darczyńcy otrzymali podziękowania i nagrodę z rąk wicekuratora Jerzego Sołtysiaka. Dyrektor Ewa Budziach odebrała nagrodę dla szkoły, którą jest luneta. Wyróżniono także nauczycielkę Anielę Brzezicką oraz jej najbardziej aktywnych podopiecznych-wolontariuszy: Annę Zabuskę, Paulinę Ząbek, Klaudię Goździuk i Marcina Sentona. Nagrodę dla zwycięskiej szkoły ufundowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Elżbieta Kubera

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ