sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jedynka numer jeden

Jedynka numer jeden

Jedynka numer jeden
Data publikacji: 2017-05-30 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:42
Wywietleń: 1827 263593

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie „Grosz do grosza”. Uczniowie „Jedynki” okazali się najhojniejsi wśród 340 szkół z całego kraju, które uczestniczyły w tegorocznej edycji akcji. Nagrodę za okazane serce odebrali we wtorek (30 maja) w Kuratorium Oświaty.

Akcję „Grosz do grosza” organizuje Fundacja „Być bardziej”. Przedsięwzięcie służy wspieraniu dzieci z najuboższych rodzin. Jego celem jest ofiarowanie ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice, bądź opiekunowie nie są w stanie go zapewnić.

Uczniowie z I LO w Szczecinie bardzo chętnie włączyli się w przedsięwzięcie pod kierunkiem swej nauczycielki Anieli Brzezickiej, opiekuna szkolnego klubu wolontariatu. Dyrektor I LO Ewa Budziach przyznała, że zarówno ona, jak i uczniowie, byli zaskoczeni przyznaniem nagrody, ponieważ nie wiedzieli, że jest to konkurs. „Grosz do grosza” potraktowali, jak kolejną akcję charytatywną na rzecz osób potrzebujących, którym chcieli pomóc. Jak powiedział ks. Andrzej Sikorski z Fundacji „Być bardziej”, w tegorocznej edycji udało się w sumie zebrać ponad 75 tys. zł, co pozwoli na zakupienie 15 tysięcy obiadów dla najuboższych uczniów.

We wtorek w siedzibie Kuratorium Oświaty darczyńcy otrzymali podziękowania i nagrodę z rąk wicekuratora Jerzego Sołtysiaka. Dyrektor Ewa Budziach odebrała nagrodę dla szkoły, którą jest luneta. Wyróżniono także nauczycielkę Anielę Brzezicką oraz jej najbardziej aktywnych podopiecznych-wolontariuszy: Annę Zabuskę, Paulinę Ząbek, Klaudię Goździuk i Marcina Sentona. Nagrodę dla zwycięskiej szkoły ufundowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Elżbieta Kubera

Fot. Ryszard Pakieser

Jedynka numer jeden

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
33
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie