poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jedynak Solaris

Jedynak Solaris

Jedynak Solaris
Data publikacji: 2016-06-17 07:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1865 139427

Do zakupu nowych autobusów szykuje się Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Dąbie. W środę minął termin składania ofert przez potencjalnych dostawców. Wielkiego wyboru nie ma, bo propozycję złożyła tylko jedna firma - Solaris Bus & Coach SA z ceną brutto 6 912 600 zł.

Szacunkowa kwota zakładana przez spółkę na sfinansowanie zakupu taboru to 6 765 000 zł brutto. Przetarg ogłoszony został na zakup 4 nowych autobusów niskopodłogowych (po dwa autobusy jednoczłonowe o długości 12 m i dwuczłonowe o długości 18 m). Te pierwsze mają zapewniać całkowitą liczbę miejsc do przewozu minimum 85 pasażerów jednocześnie, w tym siedzących dla 30 osób, z czego minimum 10 miejsc pasażerskich dostępnych musi być bezpośrednio z poziomu podłogi, o pojemności silnika 9 200-12 000 cm sześc. 3 Autobusy dłuższe mają zapewniać miejsce do przewozu co najmniej 140 osób, przy 40 miejscach siedzących z minimum 14 miejscami dostępnymi bezpośrednio z poziomu podłogi i takiej samej pojemności silników jak wozy krótsze.

- Trwają prace komisji przetargowej, wyniku możemy się spodziewać na przełomie czerwca i lipca - poinformował Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa SPAD.

Zakup nowych autobusów spółka zamierza sfinansować ze środków własnych.

Standardowo już w pojazdach znajdą się takie urządzenia, jak np. alkomat czy system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia przewoźnik oczekuje od producenta i dostawcy, by były one dodatkowo wyposażone m.in. w system obserwacji 360° VIU,  jak również w porty USB. Te ostatnie pojawią się na poręczy każdego autobusu – przy każdych drzwiach - na słupkach, umożliwiając podróżnym doładowanie baterii w telefonach, tabletach i innym mobilnym sprzęcie podczas kursu. W autobusach mają być wydzielone miejsca przystosowane do przejazdu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim oraz przewozu dzieci w wózkach.

Oprócz tablic informacyjnych dostosowanych do systemu elektronicznego w pojazdach montowanych na zlecenie ZDiTM przez spółkę GMV w autobusach z nowej puli SPAD chce ponadto zainstalować dodatkowe własne monitory LCD wyświetlające komunikaty z przebiegiem trasy autobusu konkretnej linii. ©℗

(MIR)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

 

 

 

Komentarze

Jan2
Do - Bus Nie rozumiem sarkazmu. Tylko dla informacji - autobusy SOLARIS jeżdżą również w Berlinie. Pozdr.
2016-06-17 09:04:33
Jan
Ktoś tu do trzech nie potrafi zliczyć. Ile ma być w końcu tych przegubowych?
2016-06-17 08:37:11
Bus
Chyba nikt się nie spodziewał, że ofertę złoży mercedes, czy
2016-06-17 08:03:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie