Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

"Jednoręcy bandyci" zatrzymani

Data publikacji: 19 stycznia 2018 r. 09:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:01
"Jednoręcy bandyci" zatrzymani
 

Osiem nielegalnych automatów do gry oraz prawie 4 tys. zł przeznaczone na nagrody zatrzymano w nielegalnym salonie gier w Szczecinie.

Jak informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, ostatnio odbyły się działania w celu zwalczania nielegalnego hazardu w ramach ogólnopolskiej akcji PASAŻ.

- W ich ramach funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier na automatach hazardowych funkcjonujący w centrum Szczecina - informuje rzeczniczka IAS.

Funkcjonariusze przejęli 8 automatów, a podczas przeszukania lokalu - znaleźli prawie 3 tys. zł przeznaczone na wypłatę wygranych. Dodatkowo w automatach było ponad 1 tys. zł. - Pracownika obsługującego lokal i automaty oraz dwóch graczy przesłuchano w charakterze świadków - mówi Małgorzata Brzoza.

Zebrane materiały będą dowodami w postępowaniach administracyjnych dotyczących nielegalnego urządzania gier na automatach do gier hazardowych.

Za urządzanie gier na automatach bez koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu, zaś za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karna skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. (isz)

Fot. IAS

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA