Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Jedna osoba zginęła w pożarze przy ul. Jasnej w Szczecinie

Data publikacji: 13 lutego 2019 r. 07:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Jedna osoba zginęła w pożarze przy ul. Jasnej w Szczecinie
 

Jedna osoba nie żyje, a dwie - w tym starszy mężczyzna z ciężkimi oparzeniami - trafiły do szpitali w wyniku pożaru, do jakiego doszło w środę przy ul. Jasnej w Szczecinie. Okoliczności tej tragedii ustala prokuratura.

Przy ul. Jasnej 3 a na prawobrzeżu miasta znajduje się budynek wielorodzinny. Na parterze jest gabinet dentystyczny z przyległą częścią mieszkalną i to właśnie tam w środę przed godz. 6 doszło do pożaru. Straż pojawiła się na miejscu bardzo szybko, bo jej jednostka znajduje się blisko.

- Przed lokalem dentystycznym strażacy znaleźli leżącą kobietę - relacjonuje mł. brygadier Piotr Tuzimek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. - Rozpoczęli udzielanie pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie. Niestety, lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon.

W części mieszkalnej, przyległej do gabinetu, odnaleziono dwie nieprzytomne osoby - jedna z nich leżała na łóżku, druga na podłodze. Zostały wyniesione na zewnątrz budynku i przekazane ratownikom. Jak informuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka pogotowia ratunkowego, 70-letnia kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, przewieziono ją do szpitala w Zdrojach. Ciężkich oparzeń III stopnia głowy, szyi i klatki piersiowej oraz oparzeń dróg oddechowych doznał 82-letni mężczyzna. Poszkodowany trafił do szpitala w Zdunowie.

W akcji ratowniczej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej, trzy zespoły ratowników medycznych, pogotowie energetyczne i gazowe. Z budynku ewakuowano trzydzieści osób. Konieczne było oddymienie wyższych kondygnacji, przeprowadzono też badanie stężenia gazów pożarniczych.

- W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie poczekalni, pokoju i gabinetu dentystycznego - mówi P. Tuzimek. - Ogień nie wyszedł poza obręb lokalu.

Trwa wyjaśnianie, jak doszło do tragedii. Postępowanie w związku z tym zdarzeniem nadzoruje Prokuratura Rejonowa Szczecin Prawobrzeże. ©℗

Anna Gniazdowska

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A
2019-02-13 16:50:34
Szybkie te nasze służby... Pożar w środę a oględziny zrobione juz we wtorek. Kto pisze te artykuły?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA