wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > MSZ: w wyniku pożaru w Lambrecht zginęło 4 Polaków, tożsamość piątej ofiary ustalana

MSZ: w wyniku pożaru w Lambrecht zginęło 4 Polaków, tożsamość piątej ofiary ustalana

MSZ: w wyniku pożaru w  Lambrecht zginęło 4 Polaków, tożsamość piątej ofiary ustalana
Data publikacji: 2019-02-09 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 935 375178

W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht 8 lutego br. zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze ustalenia - poinformowało PAP biuro rzecznika prasowego polskiego resortu spraw zagranicznych.

Do pożaru w wielorodzinnym domu w Lambrecht w leżącym na zachodzie Niemiec kraju związkowym Nadrenia-Palatynat doszło w nocy z czwartku na piątek. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie wyklucza się usterki technicznej ani czyjejś nieostrożności.

"W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht w dniu 8 lutego br. zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze ustalenia" - poinformowało w odpowiedzi na pytanie PAP biuro rzecznika prasowego MSZ.

"Konsulat Generalny RP w Kolonii jest w stałym kontakcie z policją w Neustadt, która prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie pożaru. Informacje dotyczące ofiar zostały przekazane polskim urzędom zgodnie z przyjętymi procedurami. Pierwsze rodziny ofiar nawiązały już kontakt z konsulatem" - dodało biuro rzecznika prasowego resortu.

Wcześniej agencja dpa, powołując się na informacje rzecznika policji, podała, że prawdopodobnie wszystkie pięć ofiar śmiertelnych pożaru w Lambrechcie to obywatele Polski. W piątek prokuratura mówiła o dwóch Polakach, którzy zginęli w pożarze.

Jak podawała w piątek agencja dpa, na razie nic nie wskazuje na "działanie z zewnątrz". Rzecznik straży pożarnej powiedział, powołując się na wstępne ustalenia, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, nie było czujników dymu. Wszystkie osoby, które zginęły, znajdowały się w tym samym mieszkaniu. Policja poinformowała, że mieszkańców pozostałych lokali bezpiecznie ewakuowano.

Pożary domów mieszkalnych z wieloma ofiarami śmiertelnymi zdarzają się w Niemczech rzadko, niemniej w ostatnich latach były takie przypadki. W październiku 2015 roku cztery osoby zginęły w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii prawdopodobnie wskutek nieostrożnego obchodzenia się z piecykiem, zaś w marcu 2013 roku w Backnang, również w Badenii-Wirtembergii, w pożarze zginęła kobieta wraz z siedmiorgiem dzieci.

(PAP)

Fot. Twitter/mrn-news.de

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie