Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

MSZ: w wyniku pożaru w Lambrecht zginęło 4 Polaków, tożsamość piątej ofiary ustalana

Data publikacji: 09 lutego 2019 r. 15:11
Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2019 r. 16:30
MSZ: w wyniku pożaru w  Lambrecht zginęło 4 Polaków, tożsamość piątej ofiary ustalana
 

W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht 8 lutego br. zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze ustalenia - poinformowało PAP biuro rzecznika prasowego polskiego resortu spraw zagranicznych.

Do pożaru w wielorodzinnym domu w Lambrecht w leżącym na zachodzie Niemiec kraju związkowym Nadrenia-Palatynat doszło w nocy z czwartku na piątek. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie wyklucza się usterki technicznej ani czyjejś nieostrożności.

"W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht w dniu 8 lutego br. zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze ustalenia" - poinformowało w odpowiedzi na pytanie PAP biuro rzecznika prasowego MSZ.

"Konsulat Generalny RP w Kolonii jest w stałym kontakcie z policją w Neustadt, która prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie pożaru. Informacje dotyczące ofiar zostały przekazane polskim urzędom zgodnie z przyjętymi procedurami. Pierwsze rodziny ofiar nawiązały już kontakt z konsulatem" - dodało biuro rzecznika prasowego resortu.

Wcześniej agencja dpa, powołując się na informacje rzecznika policji, podała, że prawdopodobnie wszystkie pięć ofiar śmiertelnych pożaru w Lambrechcie to obywatele Polski. W piątek prokuratura mówiła o dwóch Polakach, którzy zginęli w pożarze.

Jak podawała w piątek agencja dpa, na razie nic nie wskazuje na "działanie z zewnątrz". Rzecznik straży pożarnej powiedział, powołując się na wstępne ustalenia, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, nie było czujników dymu. Wszystkie osoby, które zginęły, znajdowały się w tym samym mieszkaniu. Policja poinformowała, że mieszkańców pozostałych lokali bezpiecznie ewakuowano.

Pożary domów mieszkalnych z wieloma ofiarami śmiertelnymi zdarzają się w Niemczech rzadko, niemniej w ostatnich latach były takie przypadki. W październiku 2015 roku cztery osoby zginęły w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii prawdopodobnie wskutek nieostrożnego obchodzenia się z piecykiem, zaś w marcu 2013 roku w Backnang, również w Badenii-Wirtembergii, w pożarze zginęła kobieta wraz z siedmiorgiem dzieci.

(PAP)

Fot. Twitter/mrn-news.de

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA