środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jeden most mniej - Cłowy zamknięty

Jeden most mniej - Cłowy zamknięty

Jeden most mniej - Cłowy zamknięty
Data publikacji: 2016-06-16 07:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 461 139390

Czarny scenariusz stał się faktem: w nocy całkowicie zamknięto dla ruchu most Cłowy w Szczecinie. O tym, że takie zagrożenie istnieje, na portalu 24kurier.pl informowaliśmy już ok. godz. 15 w środę. Kilkadziesiąt minut później te informacje oficjalnie potwierdził szczeciński magistrat. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore utrudnienia, które mogą potrwać nawet do III kwartału 2017 r.!

Kłopoty rozpoczęły się 30 maja – wtedy znajdujący się w pobliżu przeprawy wędkarze usłyszeli huk i zawiadomili miejskie służby. Po wstępnych oględzinach ruch w kierunku prawobrzeża zamknięto, do centrum mogły przejeżdżać jedynie auta osobowe i autobusy komunikacji miejskiej. W miniony poniedziałek na specjalnie zwołanym briefingu prasowym władze miasta poinformowały, że „awarii uległy stalowe cięgna sprężające umieszczone w opasce żelbetowej, wykonanej pomiędzy belkami. Zniszczeniu uległa część cięgien w przęśle od strony centrum, pasmo po stronie południowej. Dodatkowo stwierdzono zarysowania poprzecznicy i pęknięcie opaski żelbetowej. Specjaliści z Gdańska potwierdzają także, że wykonanie trzech nowych przęseł jest decyzją dobrą z punktu widzenia ekonomicznego i technologicznego”.

Zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej, jak i kierowcy muszą się przystosować do zmian. A tych jest sporo.

Przede wszystkim wydłużona została trasa tramwaju linii 7, który kursuje na trasie Krzekowo – Turkusowa. Od rana pasażerowie posiadający bilety okresowe oraz posiadający uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej mogą korzystać w granicach Szczecina z usług pociągów spółki Przewozy Regionalne. Więcej informacji na temat kursowania komunikacji można znaleźć TUTAJ. Pasażerowie powinni mieć jednak świadomość, ze - tego zabrakło w oficjalnych komunikatach - na linii 7 tramwaje pojawiają się rzadziej, niż jeszcze wczoraj. Dodatkowym utrudnieniem jest zawieszenie linii 4

Zakaz poruszania się po moście Cłowym dotyczy wszystkich użytkowników ruchu, nawet pieszych.

Więcej w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 16 czerwca 2016r.

ToT

Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

Jakób
Po co remontować Most Cłowy? Przecież można jeździć Mostem Pionierów. Potem może zabraknąć pieniędzy na Most Kłodny, który ma przebiegać pod Trasą Zamkową. Dla władz miasta do tej pory ważniejszy był dojazd na Łasztownię niż na Prawobrzeże. Ciekawe co z poszerzeniem ul. F.Krygiera (d. Autostrada Poznańska) i budową nowych mostów na Odrze i Regalicy?
2016-06-16 14:34:52
jestem ciekawy...
czy ten nowowyremontowany Most Cłowy, przetrwa pierwszą swoją zimę czy zachwieje się jak Szcz.Szybki Tramwaj czy chociażby Fryga albo Most ZwodzonyPKP w Podjuchach ... Czy do tego remontu już zgłosił się ENERGOPOL?
2016-06-16 09:31:24
@Most
Nie mogłem się powstrzymać :D https://www.youtube.com/watch?v=8vBtqEjFFB0 Ty nie siej defektyzmu - trzy są dobre!!!
2016-06-16 09:07:05
Most
Jeden mniej, czyli właściwie liczba strategicznych mostów drogowych zmniejszyła się o 1/4, a więc tylko 75% funkcjonuje. Pewnie zmalała też liczba, która w tym okresie zastanawiała się nad przeprowadzką do Dąbia ;)
2016-06-16 08:52:17
belzebub
wołoszczuk , polonista ,oraz reszta "fachowców" z ZDiTM poradzi sobie
2016-06-16 08:47:14
Darek
Ciekawe ile czasu zajmie remont mostu ? Warszawa odbudowała most łazienkowski w ciągu 8 miesięcy.
2016-06-16 07:52:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie