Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Jarmarku Jakubowego dzień ostatni [GALERIA]

Data publikacji: 2021-07-25 14:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-26 07:53
Jarmarku Jakubowego dzień ostatni
Fot.: Mirosław WINCONEK  

Niedziela (25 lipca) to czwarty i zarazem ostatni dzień Jarmark Jakubowego na szczecińskim pl. Orła Białego i uliczkach w okolicach katedry. To dwunasta jego edycja, a jednym z patronów medialnych imprezy jest „Kurier Szczeciński”. Odwiedzający ten rejon Starego Miasta mogą zapoznać się z ofertą ponad dwustu wystawców z kraju i zagranicy. Do wyboru są rękodzieło, produkty spożywcze, w tym mięsiwa, wędliny, nabiał, przetwory mleczne i warzywne.

To okazja do spróbowania produktów z różnych stron świata. Wystawcy kuszą, ale wybierając się z wizytą między liczne kramy warto mieć też na uwadze, że oferta do tanich nie należy. Przy szybujących cenach warto skroić potrzeby swojego podniebienia do poziomu, przy którym nieoczekiwanie za sprawą rarytasów nie wydrenuje taka konsumpcja naszych portfeli. 

Na straganach są oferowane tradycyjnie chleby, sery, wędliny, wina, nalewki, miody, orzechy, chałwy, oliwki, herbaty, zioła, przyprawy.

Nie brak też ozdób, ceramiki, biżuterii, koronek, ubrań, kapci, wikliny, kosmetyków. Są też kramy np. z ekologicznymi poduszkami z łuską orkiszową albo gryczaną, pierniki, a nawet bombki! Na miejscu można zjeść szaszłyki, kiełbaski z rusztu, podpłomyki, pieczone ziemniaki. Inni kuszą kołaczami z lodami, ponczem, piwami z lokalnych browarów.

Na pl. Orła Białego czekająatrakcje dla dzieci, w tym miasteczko z EkoStrefą i placem zabaw na centralnym trawniku czynne w godz. 11-20. Dla zainteresowanych dziś do godz. 20 jeszcze m.in. pokazy rzemieślnicze ginących zawodów. Na godz. 15 planowany jest konkurs rodzinny pod hasłem "Kocham i znam Szczecin", a dla osób z zacięciem włóczęgi zwiedzanie katedry z przewodnikiem.

Podczas jarmarku zadbano też o scenę odpustową. Dziś na estradzie wczesnym popołudniem zaprezentował się jak dotąd chór CANTORE GOSPEL, a od godz. 16 ma rozpocząć się koncert Grażyny Łobaszewskiej.

Impreza potrwa do godz. 20.

Głównym organizatorem XII Jarmarku Jakubowego jest parafia pw. św. Jakuba Apostoła. ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pytam
2021-07-26 15:28:26
Ile klechy na tym zarobiły?
juóźżrzwa
2021-07-26 07:42:22
Może i ładna impreza, Ciecin(pod słusznym przywódctwem PO/PiS) się wyludnia, starzeje, widać na zdjęciach - dla kogo to wszystko? Tusk chcial sunnickuch Syryjczyków - kogo wymyśli Czarzasty/Zandberg ? Kto ma jeszcze nadmiar ludzi i wojnę?Palestyńczycy? Nigeryjczycy ? Wtedy miasto by się zaludniło-Polki by dalej żyły dla swoich mamuś...i cieszyły prawami kobiet...czy korzystały z przepisów Kodeksu Rodzinnego wymyślonego by sztucznie wspierać patologiczne rodziny wbrew intetesowi dzieci
Stefan ma racje
2021-07-25 20:24:27
Impreza super .Trzeba głośno o niej mówić .ludzie zadowoleni...trochę radości czego chcec więcej .. A ty gościu se emigruj...droga wolna..
@Stefan
2021-07-25 19:18:28
A ty nie masz nic lepszego do roboty niż dyżurować w reżimowych mediach od Radyja Ciecin począwszy , twoje wypowiedzi powalają ..., ale cóż jaki elektorat takie media ... szkoda życia w tym katotalibanie. Myślałem ,że przy 50 nie będę musiał już migrować , jak bardzo się myliłem.
Stefan
2021-07-25 16:17:21
I fajnie że o tym piszcie, bo taka wybiórczą śmieciowa gazetka czy propagandowa urzędowa strona "Szczecin się zmienia" nie widzą takich wydarzeń, ale z protestów babochłopów z piorunami czy kolorowych oszołomów LGBT też by wrzucili relację.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ