piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk

Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk [GALERIA, FILM]

Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk
Data publikacji: 2018-03-24 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Wywietleń: 1978 319991

To miejsce w Szczecinie, w jakim w ten weekend bije przedświąteczny puls miasta. Mowa o wielkim Jarmarku Wielkanocnym otwartym dla szczecinian i turystów w dawnej alei kwiatowej na pl. Żołnierza Polskiego.

Królują - co oczywiste - zajączki i pisanki, czyli rękodzieło. Ale poza tym nie brakuje słodkości, owoców w karmelu i czekoladzie, miodów, potraw regionalnej kuchni, w tym wyrobów lokalnych browarów i winnic. Jest też swojskie mięsiwo, sery i chleby pieczone na zakwasie. Na kilkudziesięciu jarmarkowych stoiskach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednak na odwiedzających jarmark największe wrażenie robią występy sceniczne zespołów folklorystycznych: „Balbin", „Barwinoka" czy genialnego męskiego zespołu śpiewaczego „Karpaty". Kto jeszcze na szczeciński Jarmark Wielkanocny w d. alei kwiatowej nie dotarł, ten ma szansę jeszcze posłuchać popisów zespołu pieśni i tańca „Szczecinianie", bębniarzy oraz solistów z Domu Kultury Słowianin.

Film: PaS

 

Natomiast uwaga wszystkich skupia się na wyjątkowych okazach „Festiwalu Pisanek". Gigantycznych i efektownie ozdobionych jaj nie sposób nie zauważyć, tym bardziej, że zajmują centralną oś alei. Są to bodaj najchętniej fotografowane elementy śródmiejskiego szczecińskiego pejzażu. Co zawdzięczamy staraniom i talentom wychowanków Pałacu Młodzieży, Pracowni Pogodno, Klubu Delta, Pracowni Stary Młyn, a także pracowników spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

Warto jeszcze zajrzeć na stoisko „Kawki" i Ecogeneratora, a też na wybuchowe stoisko Miasta Nauki, by pod okiem Szalonego Profesora wziąć udział w doświadczeniach choćby z ciekłym azotem, metanem i wodorem.

                    

Film: Dariusz Gorajski

* * *

Na tym nie koniec atrakcji. W niedzielę na odwiedzających Jarmark Wielkanocny czeka jeszcze kulinarne show Będzie okazja, by wspólnie z profesjonalistami przygotować świąteczną przystawkę, danie główne i zupę. Każdy pokaz zakończy się degustacją. W menu znajdą się: polędwiczki wieprzowe w sosie chrzanowym, wiosenny tapas z wędzoną rybą i tradycyjny wielkanocny żur.

Także w niedzielę (godz. 13-15) odbędzie się również Harcerska Gra Wielkanocna. Rodziny z dziećmi, grupy znajomych lub krewnych wspólnie z harcerzami będą mogły wziąć udział w poszukiwaniu zaginionej pisanki. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wystarczy przyjść na Jarmark, zameldować się na harcerskim stoisku, odebrać mapkę i cenne wskazówki, bez których nie uda się odnaleźć zagubionego świątecznego jajka.

Największy Jarmark Wielkanocny Szczecina w dzisiaj (24 bm.) będzie czynny jeszcze tylko do godz. 18, a w niedzielę (25 marca) - w godz. 10-18. Zaprasza Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wraz z „Kurierem Szczecińskim". ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk Jarmark wielkanocny Szczecina: kolory, smaki i folk

Komentarze

cap kościelny
festiwal bałwochwalstwa!
2018-03-25 12:59:56
kibic
nazywanie tej imprezy wielkim jarmarkiem jest co najmniej nadużyciem.przejście wokół tych straganów zajęło mojej rodzinie ok.6 minut.zastanawia mnie scena,a na niej kilka osób grających na bębnach i ubranych w koszulki z mapą Afryki.co to ma wspólnego z Wielkanocą??? słyszałem kilkanaście osób mówiących po niemiecku.czyżby strach,że znowu przejedzie się po nich ciężarówka nakłonił ich do przyjazdu do nas? tak to wygląda.strata czasu.Jarmark Jakubowy o wiele bardziej jest warty zobaczenia.
2018-03-25 00:30:01
Apoloniusz
Fajna impreza. Wybieramy się znowu jutro.
2018-03-24 20:37:15
o
wyrywanie pieniędzy z frajerów
2018-03-24 18:23:53
;
Dwudniowy jarmark - śmiechu warte ;/
2018-03-24 18:03:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie