Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Rusza Jarmark Wielkanocny

Data publikacji: 2018-03-24 07:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Rusza Jarmark Wielkanocny
 

Będą tradycyjne potrawy wielkanocne, słodkości, rękodzieło i świąteczne dekoracje. Nie zabraknie również animacji i niespodzianek - jak choćby Festiwalu Pisanek - dla całych rodzin. Wiosennymi nadziejami, kolorami i mnóstwem atrakcji ma się wyróżniać na tle innych nadchodzący Jarmark Wielkanocny w Szczecinie.

Będzie się odbywał w dawnej alei kwiatowej, a potrwa przez cały weekend (24 i 25 marca). Jego kramy będą otwarte w godz. 10-18.

- Pierwszy dzień jarmarku to Festiwal Pisanek. Wzdłuż alei zostanie ustawionych osiem ogromnych, styropianowych jaj: każda z pisanek będzie zupełnie inna, bo ich dekoracją od kilku dni zajmują się m.in. Pałac Młodzieży, Pracownia Pogodno, Klub Delta i Pracownia Stary Młyn - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski z Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia. - Prócz tego setki mniejszych, kolorowych pisanek przygotowanych przez szczecińskich uczniów i przedszkolaków zostanie rozwieszonych wzdłuż alei i w budynku Centrum Informacji Turystycznej.

Pierwszy dzień jarmarku to będą również występy zespołów folklorystycznych, pieśni i tańca, a nawet bębniarzy. Natomiast na stoisku Miasta Nauki zaplanowano eksperymenty: doświadczenia z ciekłym azotem, metanem i wodorem pod okiem Szalonego Profesora.

- Na odwiedzających Jarmark Wielkanocny w niedzielę czekać będzie kulinarne show! Wspólnie z profesjonalistami przygotujemy świąteczne przystawkę, danie główne i zupę. Każdy pokaz zakończy się degustacją. W menu: polędwiczki wieprzowe w sosie chrzanowym, wiosenny tapas z wędzoną rybą i - oczywiście - wielkanocny żur - zachęca do udziału w wydarzeniu Tomasz Owsik-Kozłowski.

Również na niedzielę (25 marca, godz. 13-15) zaplanowano Harcerską Grę Wielkanocną.

- Rodziny z dziećmi, grupy znajomych lub krewnych wspólnie z harcerzami szukać będą zaginionej pisanki. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wystarczy przyjść na Jarmark, zameldować się na harcerskim stoisku, odebrać mapkę i cenne wskazówki, bez których nie uda się odnaleźć zagubionego jajka. Liczymy na pomoc wszystkich, niezależnie od wieku: zarówno tych starszych, jak i nieco młodszych! - zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czesław
2018-03-24 10:03:59
Trzeba się wybrać z rodzinką na jarmark. Tylko szkoda, że nie trwa dłużej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA