Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Jak przyciągnąć turystów. Nowa Nadzieja: "Jest problem z parkowaniem autokarów"

Data publikacji: 09 lipca 2024 r. 15:25
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2024 r. 20:48
Jak przyciągnąć turystów. Nowa Nadzieja: "Jest problem z parkowaniem autokarów"
Działacze Nowej Nadziei zorganizowali konferencję prasową na ulicy Farnej w Szczecinie, obok miejsca parkingowego dla autokarów. Fot. Ryszard Pakieser  

"W Szczecinie mamy poważny problem z parkowaniem autokarów", alarmują działacze Nowej Nadziei, partii wchodzącej w skład Konfederacji. I proponują swoje rozwiązania - m.in. specjalną stronę internetową i zmiany w znakach drogowych. 

- Nasze miasto nie sprzyja kierowcom - zaczął Dariusz Olech, kandydat Konfederacji na prezydenta Szczecina w ostatnich wyborach samorządowych. - Dlatego mam nadzieję, że to, co proponujemy, zostanie zrealizowane przez miasto przed The Tall Ships Races, i ułatwimy turystom korzystanie z dobrodziejstw naszego miasta.

Rafał Kubowicz, p. o. prezesa oddziału szczecińskiego Nowej Nadziei, przypomniał, że w kampanii wyborczej wiele mówiono o tym, że należy przyciągać turystów do Szczecina. Jego zdaniem władze miasta nie wiedzą, co zrobić, aby tych turystów zatrzymać na dłużej niż na jeden dzień. Ocenił, że jedną z kluczowych kwestii jest parkowanie autokarów turystycznych. 

- W Szczecinie nie ma żadnego systemu parkowania autokarów, nie ma żadnej strony internetowej, która informowałaby kierowców autokarów o tym, gdzie są miejsce parkingowe - stwierdził Rafał Kubowicz. -  Jedyny sposób, żeby się dowiedzieć, gdzie parkować takie autokary, to poczta pantoflowa. Chcielibyśmy wezwać prezydenta, służby miejskie, ZDiTM, aby stworzyli stronę internetową, która będzie pokazywała, gdzie dokładnie i na jakich zasadach autokary będą mogły w Szczecinie parkować. Nikt nie nadzoruje na bieżąco sytuacji. W związku z remontem parkingu pod Trasą Zamkową w ogóle nie zmieniły się znaki. Gdy autobusy jadą od strony na placu Żołnierza Polskiego na ulicę Farną, gdzie jest parking dla autokarów, kierowcy widzą znak dwie i pół tony na skręcie w prawo, znak, że parking dla autobusów jest prosto, dojeżdżają do miejsca, w którym mogą stać tylko dziesięć minut. Próbując jechać wedle znaków, jadą pod Trasę Zamkową i nie znajdują tego parkingu albo wjeżdżają na Stare Miasto i robią problem, bo mogą trafić na miejsca, w jakich nie będą w stanie zawrócić. 

Ponadto działacz Nowej Nadziei apeluje do Straży Miejskiej, aby sprawdziła, co dzieje się na ulicy Niedziałkowskiego - jak mówi, auta osobowe nagminnie stoją tam w miejscach przeznaczonych dla autokarów. Według Rafała Kubowicza absurdalne są opłaty za autokarowe miejsca parkingowe przy Fabryce Wody - bo od g. 12 w nocy do 5 nad ranem płaci się aż 100 zł za godzinę.  ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Turysta z Wrocławia
2024-07-11 13:27:27
Niezła pasta, zarobiłeś na 3 kopiejki, odmaszerować! PS: Na placu Tobruckim nie ma parkingu, już po tym zdaniu wiedziałem ze to ściema z fabryki pisuarów
Julian
2024-07-11 08:26:59
@Turysta z Wrocławia - tak, oczywiście. A może się pomyliłeś? Może to było 13 razy? Tak średnio co 300 metrów jakiś się zaczajał w kryjówce?
Turysta z Wrocławia
2024-07-10 20:16:26
Szczecin odwiedziliśmy z rodziną raz. Samochód zostawiliśmy na pl. Tobruckim i przeszliśmy pieszo: Czerwony Ratusz, Katedra, p. Orła Białego, Zamek, Kamieniczki Profesorskie, Filharmonia, Wały Chrobrego i powrót nad Odrą. Dzień wolny, wczesne popołudnie. Taką trasę proponował książkowy przewodnik. W czasie tej wycieczki (nie tak długiej) 12 razy zahaczyli nas pijani menele z żądaniem "dej dyche", "dej na piwo", itd. Smród, wyzwiska, groźby. I z tym zjawiskiem kojarzymy Szczecin. Wrócimy? Nie.
@Narodowy
2024-07-10 18:57:36
Do budy trolu pisowski! Nie umiesz pisać na temat, to nie PiSz wcale!
???
2024-07-10 13:44:32
A jak tam koalicja w europarlamencie z najbardziej antypolska partia afd ?
Narodowy
2024-07-10 13:09:09
Narodowy Fundusz Zdrowia właśnie ujawnił plan przyszłorocznych wydatków. Wynika z niego, że już w 2025 roku czekają nas niemałe podwyżki składek zdrowotnych. Wpływy z nich mają wzrosnąć aż o 20 mld złotych, a pieniądze mają zostać pobrane między innymi z emerytur i rent.
@Juras
2024-07-10 12:33:42
"Gdańsk, Wrocław a nawet Poznań i Toruń" - może tak dlatego że te miasta mają prawdziwe starówki z wieloma zabytkami, natomiast u nas większość to repliki? Żadne z wymienionych miast nie ucierpiało tak bardzo w alianckich nalotach jak Szczecin. Ale nasze miasto ma też swoje atuty, których nie potrafi wykorzystać. Np położenie nad wodą, blisko morza - a nie ma nawet głupiego tramwaju wodnego. Żegluga Szczecińska robi tylko na złość miastu, zamiast je wspierać.
Jak widać
2024-07-10 12:33:08
Jak widać, obietnice Kosiniaka-Kamysza o akademikach za złotówkę okazały się bardziej chwytliwe na plakatach wyborczych niż w rzeczywistości. Ceny zakwaterowania studentów nadal rosną, a polityczne deklaracje o tanim zakwaterowaniu stały się kolejnym przykładem, jak łatwo jest obiecywać i nie zrealizować. Studenci mogą tylko marzyć o złotówkowych akademikach, patrząc na swoje rosnące rachunki i przypominając sobie słowa lidera PSL – To jest nasza kolejna gwarancja .
prawda
2024-07-10 10:25:22
bajzel na ulicach miasta i chodnikach też.
Alicja
2024-07-10 09:00:53
A czym ciecin ma przyciągać turystów. Za panowania krzystka prawie zlikwidowano komunikację miejską, zwężono ulice, nie ma gdzie zaparkować, dworzec pkp to porażka. Wszędzie beton. Nawet nie ma odważnego, żeby wywalić wszystkie auta z Placu Orła Białego czy z okolic Wyszaka. Na bulwarach poza drogimi knajpami nic nie ma, nawet ulicznych artystów, np. w Krakowie są takowi i włodarzowi to nie przeszkadza. Krzystek ma dziwne poczucie estetyki, jak jakiś zakompleksiony, małomiasteczkowy facio...
Juras
2024-07-10 07:48:16
@Przewodnik miejski. Wszystko co piszesz jest prawdą. Należałoby jeszcze szerzej zastanowić się, dlaczego Gdańsk, Wrocław a nawet Poznań i Toruń pełne są turystów, a w Szczecinie raczej nieliczni zagubieni. Czy to wypadkowa wielu tych drobnych punktów o których wspominasz, czy może brakuje nam tego "czegoś" ? Wystarczy porównać codzienną tablicę przylotów w Poznaniu i u nas -różnica kilkukrotna. Wydaje mi się, że pierw brakuje nam biznesu międzynarodowego, napędzającego to minimum dla bazy.
max
2024-07-10 07:47:04
@@Max- bo kobiet tam jak na lekarstwo ciekawe dlaczego
Ja się pytam
2024-07-10 06:54:33
Kto im te fryzury robi??
@ Fur do....
2024-07-09 22:56:21
V Kolumna naciera.
Jak przyciągnąć
2024-07-09 22:09:14
turystów? Za j.ja !
@Max
2024-07-09 21:51:01
Konfederacja jako wystawiła jako jedyna kobietę na pierwszym miejscu w wyborach. Na ulicę nie musi jej wypychać.
@HogoFogo
2024-07-09 19:21:22
Zapomniałeś o najgorszym... zwiększają emisję CO2. Dramat!!! Miasto nam spłonie!!!
Max
2024-07-09 19:10:43
A co mają przyjechać turyści z Moskwy autokarami ?
Max
2024-07-09 19:03:00
Żadnych kobiet oczywiście ,przypadek ?
Gosc
2024-07-09 19:02:19
Przypadkiem się tam pojawili jak wczoraj wyborcza pisała o tym że osobówki tam parkują ,ciekawe gdzie oni zaparkowali bo na pewno nie przyjechali komunikacja miejska lub rowerem ,może na zegarze ?
P.
2024-07-09 19:00:33
'Absurdalne opłaty"buhahaha gdzie wasz wolny rynek ,
Für Deutschland
2024-07-09 19:00:03
Z hali przylotów lotniska Okęcie zniknął Chopin i napis „Jesteśmy dumni z Polski”. Pozostał tylko pusty słup...
przewodnik miejski 3
2024-07-09 17:42:30
Aaaa, do czynników najbardziej zniechęcających do odwiedzania Szczecina dla turystów, jest oczywiście zaplecze transportowe - tzn. dworzec zarówno pkp jak i pks odcięte od świata(kiedy ZUE zapłaci za te szkody dla miasta?), dworzec autobusowy rodem z PRL. No i lotnisko, zbyt oddalone od miasta, z beznadziejnymi połączeniami i przypominające skansen. Brak też połączeń białej floty, np. z wybrzeżem albo portami rzecznymi na południu. Parkingi dla autokarów to akurat niszowy problem.
La Stadia
2024-07-09 17:12:52
A kto przyjedzie do miasta gdzie zwęża się ulice i zasypuje przejścia podziemne? Autokary nie mają wygodnych miejsc zbiórek, odjazdów, z toaletami i ławkami jak jest tak w wielu szanujących się miastach. Kiedyś pisano o terenie przy ul. Energetyków, ale teraz jest tam brezentowa hala i wybudowano tory tramwajowe.
przewodnik miejski 2
2024-07-09 16:51:37
Co zaś się tyczy prawdziwych problemów turystyki - to jest to słaba baza hotelowa(zwłaszcza klasy eko), słabe oznaczenie atrakcji i szlaków, wieczne remonty ulic w centrum, odległość między atrakcjami i brak skomunikowania, "udawana" starówka, na której tylko doją turystów, słabe zaplecze gastro. No i moim zdaniem najgorsze: monopol ŻSTiW, przez co niezależni przewodnicy nie mogą się wybić w branży. Albo podpisujesz cyrograf z Visit albo zapomnij o jakimkolwiek wsparciu miasta, a licz na kłody.
przewodnik miejski
2024-07-09 16:46:35
Jak lubię i szanuję Darka, tak uważam że w tym temacie wygaduje bzdury. Zdanie "turystów zatrzymać na dłużej niż na jeden dzień. Ocenił, że jedną z kluczowych kwestii jest parkowanie autokarów" jest sprzeczne w swej istocie, gdyż autokarami najczęściej przyjeżdżają zorganizowane grupy na wycieczki JEDNODNIOWE, z resztą są to zazwyczaj Niemcy albo Duńczycy. Przyjeżdżający autokarami nie zostają na dłużej. A parkingów dla autokarów w centrum jest kilka, m.i przy zamku, pod Wałami czy na Sambora
HogoFogo
2024-07-09 15:39:57
Napływ turystów jest dla Szczecina szkodliwy: 1. Zajmują przestrzeń życiową tubylców i ich miejsca parkingowe 2. Zużywają cenną energię i wodę 3. Prowokują wzrost cen w restauracjach i kolejki do WC 4. Bez pozwolenia i stosownych opłat rozpowszechniają wizerunek miasta w mediach społecznościowych 5. Przypadkowe kontakty mogą być przyczyna wielu groźnych chorób
Ubawiony
2024-07-09 15:31:13
A co neonaziści wiedzą o parkowaniu autokarów? 🤣😅

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA