poniedziałek, 24 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jak Gawłowski trafił do aresztu

Jak Gawłowski trafił do aresztu

Jak Gawłowski trafił do aresztu
Data publikacji: 2018-04-21 09:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 1071 323787

Poseł Stanisław Gawłowski, szef zachodniopomorskich struktur Platformy Obywatelskiej oraz sekretarz generalny tej partii, usłyszał pięć zarzutów i został na trzy miesiące aresztowany – to najgorętszy polityczny temat ostatnich miesięcy. Przypominamy o szczegółach tej sprawy.

[...]

13 kwietnia. Mecenas Roman Giertych postanowił powtórzyć manewr z lutego – znowu, bez wezwania, przyszedł z Gawłowskim do szczecińskiej Prokuratury Krajowej.

– Jestem przekonany, że sprawa w sądzie zostanie wyjaśniona całkowitym uniewinnieniem pana posła – mówił przed wejściem do budynku.

– Oskarżenie nie ma żadnych argumentów poza zeznaniem trójki osób związanych z PiS. To są pomówienia, które mają doprowadzić do tego, że ci ludzie mieli lepszą sytuację prawną, bo wszyscy stoją pod zarzutami – przekonywał Gawłowski. – Mam nadzieję, że po wysłuchaniu moich zeznań prokuratura nie tylko zdecyduje się na to, żeby nie postawić zarzutów, ale i umorzy postępowanie.

– Jeżeli dzisiaj dojdzie do zatrzymania, będziemy mieli do czynienia z pierwszym więźniem politycznym Jarosława Kaczyńskiego – dodawał Giertych. – Liczymy się z zatrzymaniem, natomiast ja nie widzę żadnych podstaw merytorycznych do zatrzymania i stosowania aresztu.

Agenci CBA mieli inne zdanie w tej kwestii – i zatrzymali polityka, gdy wszedł do budynku. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 20 kwietnia 2018 r.

Alan Sasinowski

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

frojdin
Ten Stasiu Gawłowski rocznik 1968 \50lat\ a wygląda na 60,taki chłopek-roztropek.Kto go tam posadził na tym stołku???
2018-04-25 00:13:35
o
w pierwszej paczce dostanie cebulę oraz pudełko wazeliny aby się nie zatarł
2018-04-21 17:43:37
historyk
Błędem cara przed rewolucją w 1917 było to że był miłosierny dla Lenina i bolszewików - a co spotkało cara po rewolucji? Ile ludzi zginęło przez tolerancję cara dla zła? Co by zrobił Nawalony z Putinem po dojściu do władzy?
2018-04-21 14:19:30
PO_czekamy do czwartku
"Poseł PO wyjdzie z Sejmu w kajdankach? Neumann tajemniczo: Ktoś może spaść z krzesła, jeżeli wysłucha jego wystąpienia"
2018-04-21 13:13:36
PO_czekamy do czwartku
"Neumann o Gawłowskim: Wyjdzie na mównicę w Sejmie pokaże prawdziwe dno zarzutów, ktoś spadnie z krzesła"----To było 22.03.2018
2018-04-21 13:12:15
...
Do Polin twoja stara powinna siedzieć.
2018-04-21 11:26:24
Czikoska konstytucja
Łapać łapaczy złodziei!
2018-04-21 11:02:56
Wiech
Nie wszedł skuty jednym łańcuchem z Gronkiewicz-Waltz
2018-04-21 10:59:25
Czikos
Pisowska tluszcza się cieszy. Przyjdzie czas na sektor pisuarow. Będą zamykani za to co teraz robią.
2018-04-21 10:30:36
Wiedza Gawłowskiego.
W Platformie wielka panika , przerażenie i niepewność czy Gawłowski nie zacznie sypać. On wie bardzo dużo. Zna kulisy wszystkich przetargów i konkursów organizowanych przez PO przez 8 lat. Zna nazwiska biznesmenów co pod stołem czyli nielegalnie finansowali PO i wie co dostawali w zamian od PO. Wiedza Gawłowskiego może wysadzić w powietrze PO. Ale ja nie wierzę , żeby Gawłowski zaczął sypać. Zbyt potężni ludzie w Polsce ochraniają PO. To jeszcze nie ten czas.
2018-04-21 10:02:46
polin
zmarnowane przeszło dwa lata , wszyscy z platformy' powinni już siedzieć''' !!!!
2018-04-21 09:48:49