poniedziałek, 24 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Do sądu wpłynęło drugie zażalenie ws. aresztu dla Gawłowskiego

Do sądu wpłynęło drugie zażalenie ws. aresztu dla Gawłowskiego

Do sądu wpłynęło drugie zażalenie ws. aresztu dla Gawłowskiego
Data publikacji: 2018-04-20 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 870 323896

Do szczecińskiego sądu wpłynęło zażalenie drugiego obrońcy posła PO Stanisława Gawłowskiego na decyzję o areszcie - poinformował w piątek rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala. Termin posiedzenia zażaleniowego w sprawie aresztu dla Gawłowskiego ma być znany w poniedziałek (23 kwietnia).

Rzecznik szczecińskiego SO poinformował, że zażalenie drugiego obrońcy wpłynęło w czwartek, a zażalenie samego podejrzanego jeszcze nie wpłynęło. Tomala dodał, że najprawdopodobniej w poniedziałek będzie znany termin posiedzenia zażaleniowego w sprawie decyzji sądu o trzymiesięcznym areszcie dla posła PO. Skład orzekający zostanie wybrany losowo.

Jak poinformował PAP obrońca Gawłowskiego Rafał Wiechecki, zażalenie posła jest już gotowe, ale według procedur, przekazuje je do sądu dyrekcja aresztu śledczego, w którym przebywa podejrzany.

W czwartek rzecznik szczecińskiego sądu okręgowego poinformował, że do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód wpłynęło też zażalenie skierowane przez drugiego pełnomocnika Gawłowskiego, Romana Giertycha.

Gawłowski został zatrzymany przez CBA w ubiegły piątek, następnie usłyszał w prokuraturze pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dzień wcześniej zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy wyraził Sejm.

W niedzielę Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec Gawłowskiego. O areszt dla posła wnioskowała Prokuratura Krajowa, która uznała, że zachodzi obawa matactwa ze strony Gawłowskiego.

Zarzuty prokuratury dotyczą okresu, kiedy Gawłowski pełnił urząd wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. Zarzuty dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych, a także ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

Gawłowski wielokrotnie podkreślał, że jest niewinny, a śledztwo prokuratury uważa za motywowane politycznie. "PiS od początku tej kadencji Sejmu robiło wszystko, co możliwe, aby doprowadzić do możliwości osadzenia w więzieniach swoich przeciwników politycznych. W pewien sposób ten wniosek jest ukoronowaniem całego procesu niszczenia polskiego systemu konstytucyjnego" - mówił poseł PO.

Wskazywał też, że zarzuty prokuratury zostały sformułowane na podstawie "pomówień" ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością.

(PAP)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

ciekawe !
Po ilu zazaleniach / poręczeniach / zwalniają ?
2018-04-21 13:33:07
@cytu
jesteś pewien tej niewinności ? 10 mln ruch - to chyba w Rosji zarejestrował stowarzyszenie miłośników markowych zegarków narecznych i nanożnych / o naszyjnych jeszcze ! / .
2018-04-21 12:33:44
wielka u was wolność słwa..
Większa jak u Gawłowskiego -NIEWINNOŚĆ.. Rąsia , rąsię.. Układy i układziki..
2018-04-21 11:29:05
Rany BOSKIE ! POlityka POsadzili..
Jak to możliwe? Jak tu JUCHCIĆ jako - POlityk jak sadzają..No BURDEL - panie niemiłosierny! Polityka -nie nada.. Polityk to niewinny.. Polityk to nie może,,, Można bezdomnego.. albo innego Ale POLITYKA, do ciupy? Kto to słyszał? ON jako POLITYK -musowo jet niewinny,,Przecież ma to na gębie..napisane a OBROŃCÓW ma 0 jakby jakiś szef MAFII ..ale - to niemożliwe żeby MAFIOZA... Bo - to POlityk..
2018-04-21 11:22:57
cytu
Gawlowski jak Walesa stoi na czele 10.000.000 ruchu, wyrazajacego sluszny bunt spoleczny - to polityczny wiezien, nic tu nie ma z przestepczoscia
2018-04-20 23:45:49
A na Foto patrzac...
To wyglada na to... ze Gawlowski jest chyba "najbardziej zadowolonym... Wiezniem" w calym Areszcie ! Dziwne, bardzo dziwne - alibo "dobry Aktor" alibo "cos tu nie gra"... ??
2018-04-20 23:23:03
Do Prokuratorow - Cala Naprzod...!
PO-owcy wija sie teraz "jak Weze"... by "prawie Nic lub za Duzo" Nie wyszlo teraz na PO-wierzchnie ? Te 3 miesiace na PO-czatek to "Pikus" (!) a na Sprawie czy Sprawach dopiero dalej Zobaczymy...!!
2018-04-20 23:11:38
Wypuście go !!
Ach, do niego się przytulić !!!
2018-04-20 21:48:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy