poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jagiellońska w długim poślizgu

Jagiellońska w długim poślizgu [GALERIA]

Jagiellońska w długim poślizgu
Data publikacji: 2017-09-26 09:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 3894 293747

Na początku września, kiedy drogowcom z Eurovii Polska SA pozostawały jeszcze trzy tygodnie na ukończenie przebudowy odcinka ul. Jagiellońskiej między pl. Ludwika Zamenhofa i al. Wojska Polskiego w Szczecinie, nic nie wskazywało, by termin wykonania robót nie miał być dotrzymany. Wtedy w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego dopytywaliśmy, czy Eurovia ukończy tę inwestycję - zgodnie z zapisami umowy - do 25 września. Usłyszeliśmy, że wykonawca z oficjalnym wnioskiem o przedłużenie terminu zakończenia prac nie wystąpił. Minęło kilka dni i się okazało, że bez wydłużenia terminu się nie obejdzie i przebudowa wciąż trwa. I jeszcze potrwa. 

Termin realizacji inwestycji, jaki zapisany został w umowie, z 4 miesięcy od daty przekazania placu budowy w maju br. wydłuży się - jak ustaliliśmy - o kolejnych aż 7 tygodni. 

- Wniosek wykonawcy został zweryfikowany. Termin zakończenia prac na ul. Jagiellońskiej został przedłużony do 10 listopada - poinformował Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM.

Jakie są powody opóźnienia w ukończeniu inwestycji w stosunku do pierwotnie wyznaczonego terminu?

- Przyczyną opóźnienia są bardzo złe warunki atmosferyczne, jakie w lipcu i sierpniu utrudniały prace wykonawcy - stwierdził S. Wasilewski

Czy w związku z poślizgiem Eurovia, jako wykonawca przebudowy, zapłaci z tego tytułu kary, jeśli tak, to w jakiej wysokości, a jeśli nie zapłaci, to dlaczego?

- Decyzja o ewentualnych karach dla wykonawcy zapadnie po zakończeniu prac - odparł rzecznik ZDiTM.

Najwięcej prac pozostało do wykonania w obrębie samego pl. Ludwika Zamenhofa. Pośrodku – na wysokości deptaku w ul. Księcia Bogusława X – gotowa jest betonowa konstrukcja niecki nowej fontanny. Na odcinku dojazdowym do placu od strony al. Wojska Polskiego w poniedziałek wykonywane były wciąż roboty przy niwelowaniu warstwy podsypki pod pas nowej jezdni. Trwały również prace brukarskie na dojazdach do placu od strony ulic Monte Cassino, gen. Ludomiła Rayskiego. Przez pl. Ludwika Zamenhofa jezdnia prowadzi łukowo. Uzupełnieniem powstającej tam fontanny mają być miejsca do rekreacji i wypoczynku, w tym ławki i donice z zielenią. Tam jeszcze do wykonania są również roboty wykończeniowe. Podobnie jak prace brukarskie przy wykończeniu poboczy przy skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego. Tylko na krótkim odcinku ulicy stoją słupy nowych latarni. Trwają nadal roboty elektroenergetyczne przy instalacji, która ma zasilać oświetlenie i urządzenia nowego wodotrysku pośrodku placu Ludwika Zamenhofa.

Koszt tego przedsięwzięcia to 5 998 815,94 zł brutto na podstawie dokumentacji, jaką dla ZDiTM sporządziła Pracownia Projektowa Maciej Sochanowski. Przypomnijmy, że po jednej stronie jezdni zaprojektowane tam zostały zatoki postojowe do parkowania prostopadłego, a po drugiej – do równoległego. W miejscach narażonych, by uniemożliwić w przyszłości nieprzepisowe stawianie pojazdów, wbudowywane są słupki zabezpieczające. Na wysokości połączenia ulic Monte Cassino i gen. Ludomiła Rayskiego pojawić się ma przystanek autobusowy z krawężnikiem wyniesionym o 16 cm, mającym zapewniać pasażerom swobodne wsiadanie i wysiadanie. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

Przebudowa ul. Jagiellońskiej w wydłużonym terminie. 25 bm. inwestycja miała się zakończyć, ale potrwa jeszcze siedem tygodni, do 10 listopada.

 

 

Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu Jagiellońska w długim poślizgu

Komentarze

sprawiedliwy
Mieszkańcy nie rozumną ze będzie większą kasa na wybory samorządowe dla osób które będą starować na radnych / asfalty już był jak została Jagiellońska jedno kierunkowa , teraz kostka , w następnych wyborach będzie ulica betonowa/
2017-09-27 07:45:05
HogoFogo
Niewątpliwie po remoncie będzie to prze-najśliczniejsza ulica w mieście. Przy zegarze, na Bogusława będzie wypożyczalnia kapci i kasa biletowa. Niestety, jak każde muzeum Jagiellońska nie będzie czynna w Poniedziałki.
2017-09-26 20:58:38
cenzor
M-co ci się nie podoba w wykonaniu, kolor piasku? Mendzisz-smendzisz. Byłeś, widziałeś pacanie, że się wymądrzasz ? Znawca zakichany się znalazł. Smark przebrzydły. ...bo nie tak? Co nie tak? Siedzą gnojki, hultaje, nieroby przy kompie i się wymądrzają.
2017-09-26 17:41:23
M
Cenzor, kierownikiem tej budowy jesteś, że Ci przeszkadza zwrócenie uwagi, że wykonana jest beznadziejnie? O terminach nawet nie wspomniałem. Następnym razem przeczytaj zanim się przyczepisz.
2017-09-26 15:36:47
Niech żyje
Czyli inwestor nie zna się na swojej pracy(nie umie oszacować pracochłonności), ale i tak dostanie premie!
2017-09-26 15:36:09
cenzor
Po co się odzywacie : "dfghidiot" "M", "gucio, "polandbleble" "Student"-klonandi, tre-klon TERMINY, jak nic ciekawego nie macie do powiedzenia. Męczy was grafomania ? Czy też nudzi się hultajom?
2017-09-26 14:49:45
TERMINY
Po co w takim razie sa te terminy jak nikt ich nie dotrzymuje? Naliczyc kare za kazdy dzien spoznienia i tyle. Ale oni sie pewnie "dogadaja" jak zawsze i dalej beda takie niesolidne firmy wygrywac przetargi. A uczciwy nie zarobi a nawet splajtuje.... Kto by pomyslal, ze w grudniu bedzie zimno? Kto by pomyslal, ze w lipcu moze padac deszcz? Tlumaczenie jak z przedszkola albo jakiegos kabaretu.
2017-09-26 14:26:29
Tre
Kazdy myslacy wie ze Eurowia jest na czarnej liscie nie wywiązujacych sie firm.Ale nie w Szczecinie u nas wszystkovjest z poslizgiem nie pamietam zeby za Krzystka cos bylo oddane w terminie!!! No chyba ze kolejne koscioly.Bo kazdy wie brat jego jest klerem
2017-09-26 14:21:29
andi
zima tuż tuż a oni są jeszcze w polu najgorszą firme wybrali bo tylko była jedna mają czas ponoć do wiosny teraz pracują za darmo i zabrać wcześniejsze pieniądze prezes zarobił a pracownicy muszą za darmo robić
2017-09-26 14:07:51
Student
Ulica na pewno zmieni się na plus będzie bardziej przyjazna pieszym, ale nie rozumiem tego kiedy firma podaje termin do realizacji chociaż wie, że się nie wyrobi na czas, jeżeli były złe warunki atmosferyczne trzeba było zwiększyć liczbę robotników lub pracować dłużej. Ale co się dziwić jak Krzystek nie wywiera jakiejkolwiek presji na wykonawcy, dwa miesiące poślizgu a oni się jeszcze będą zastanawiać nad karami, masakra
2017-09-26 13:21:58
gucio
A czy termin wykonania nie był przypadkiem kryterium oceny ofert??? Jeżeli tak, to czy tak można sobie zmieniać termin!!!
2017-09-26 13:16:58
polandebiland
Coscie s...syny uczynili z ta kraina
2017-09-26 13:06:20
M
A weźcie sobie jeszcze rzućcie okiem jak to jest wykonane, będziecie mieli materiał na 3 następne artykuły. Ktoś powininen w więzieniu zgnić za ten remont.
2017-09-26 12:50:25
Maks
przebudowa ul. Kwiatowej wątpię by w terminie ukończyli jak widzę na placu budowy 4-5 robotników to jak mają w terminie ukończyć ?
2017-09-26 12:16:39
Tak tylko
Rozumiem, że w Szczecinie w lipcu i sierpniu 2017 roku nastały siarczyste mrozy (w dzień poniżej -10 st. C) i spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu.
2017-09-26 12:13:39
Jarun
Założę się, że wyremontowana ulica Jagielońska, a już na pewno plac Zamenhofa - po miesiącu użytkowania będzie znów do remontu, bo okaże się, że np. rondo na placu jest za duże. (na mur beton!) Również wykonawca nie uwzględnił w swoich pracach, że po drodze będą jeździć samochody i jezdnia zacznie się zapadać. O krawężniki będą zahaczać samochody ciężarowe albo autobusy, bo planiści tego nie przewidzieli. Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM powiedział:"Przyczyną opóźnienia są bardzo złe warunki atmosferyczne, jakie w lipcu i sierpniu utrudniały prace wykonawcy". Huragan i gradobicie codziennie było nad Szczecinem ? Nie-do-rzecznik jak zwykle opowiada głupoty i dziwi się, że pada deszcz. "Taki mamy klimat!" Pod kogo podlega ZDiTM ? Bo czas "przewietrzyć" stęchłych, zadowolonych z siebie urzędasów w ZDiTM. Czego się dotkną - to spartolą.
2017-09-26 11:36:34
dfghjkl;'/
wałek w żywe oczy
2017-09-26 11:00:18
kostka
Eurovia - i wszystko jasne!
2017-09-26 10:52:06
ev
Sprawa jest prosta, firma, która nie potrafi dotrzymać terminu i nie daje wcześniejszych znaków, że nie wyrobi się na czas, powinna mieć zakaz startowania w przetargach u tego samego zamawiającego. A jak jest? Zdaje się, że ten podmiot znowu będzie nam coś "remontował na czas".
2017-09-26 09:56:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy