Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Jadłodzielnia zachęca: Podziel się jedzeniem!

Data publikacji: 19 kwietnia 2022 r. 06:51
Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2023 r. 19:17
Jadłodzielnia zachęca: Podziel się jedzeniem!
Fot. Jadłodzielnia Szczecin  

Jeśli po świętach został nam nadmiar jedzenia, podzielmy się nim z innymi. Stowarzyszenie Jadłodzielnia Szczecin zaprasza do swojego lokalu przy ul. Żółkiewskiego 4 i do ulicznych szafek na kilku osiedlach miasta. Na tę żywność czeka bardzo wielu odbiorców.

– Dziś, w poświąteczny wtorek, na wszystkich, którzy będą chcieli się podzielić lub poczęstować jedzeniem, będziemy czekać w lokalu przy ul. Żółkiewskiego w godzinach od 8 do 18 – mówi Elżbieta Abramowicz, prezes Stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin. – Jedzenie można też zostawiać w naszych ulicznych szafkach. Najlepiej, żeby było zapakowane w jednorazowy pojemnik lub słoik z opisem co to jest i kiedy zostało przygotowane. To bardzo ważne.

Oprócz szczecinian, do lokalu Jadłodzielni przychodzi coraz więcej Ukraińców.

– Są bardzo wdzięczni za żywność – mówi Elżbieta Abramowicz. – To nie są teraz ich święta, ale przychodzą do nas z serdecznymi życzeniami. U nas częstują się wszyscy. Jest bardzo wielu odbiorców. Jeszcze przed świętami do lokalu przy ul. Żółkiewskiego przyjechał pan ze swoją rodziną, by podarować bardzo duże ilości produktów, z których ci, którzy nas odwiedzili, mogli sobie przygotować święta – przekazał oleje, majonezy, kasze, makarony, kawy, herbaty, dla dzieci króliczki, zajączki i czekoladowe jajka. Przed świętami z potrzebującymi podzieliło się też jedno ze szkolnych kół wolontariatu.

Teraz, po świętach, podzielmy się tym, co nam zostało, by nie marnować jedzenia. ©℗

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Olimpia stała osoba
2023-12-28 19:12:46
Kiedy byłam to wiecznie żałują chleba bo nie ma a za lada i zadzwiami tam za ladami holernie dużo żywności najpierw ci co otworzą potem ten dziadek z balkonu nad nimi on dostaje torty sałatki desery wszystko wow a ci co stoją uczciwie w kolejce a bijcie się może coś będzie albo nie
Nie prawda
2022-04-19 12:17:54
Polacy jaktam pójdą to dostaną Stary chleb i nic po za tym

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA