Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Jacyna-Witt nie wystartuje w konkursie

Data publikacji: 2019-04-15 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Jacyna-Witt nie wystartuje w konkursie
 

Małgorzata Jacyna-Witt, powołana przez radę nadzorczą Stoczni Szczecińskiej na stanowisko prezesa tej spółki do czasu wyłonienia nowego zarządu, zadeklarowała w poniedziałek (15 kwietnia), że nie będzie startować w tym konkursie. Po jego rozstrzygnięciu zamierza wrócić do rady nadzorczej jako jej przewodnicząca. Zapewniła też, że stocznia ma się dobrze i będzie się rozwijać.

Prezes Jacyna-Witt nawiązała do poniedziałkowej wizyty w Stoczni Szczecińskiej posłów PO: Sławomira Nitrasa, Arkadiusza Marchewki i Norberta Obryckiego. Poinformowała, że udostępniono im pomieszczenia na terenie stoczni i okazano dokumenty, o które wnosili, czyli protokoły posiedzeń ostatnich trzech rad nadzorczych i dokumenty finansowe firmy, mówiące o stanie jej finansów w pierwszym kwartale 2019 r.

– Miało to miejsce za wiedzą i zgodą władz spółki w następstwie skierowanego przez posłów wniosku powołującego się na przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora – zaznaczyła M. Jacyna-Witt. – Właścicielem Stoczni Szczecińskiej sp. z o.o. jest Fundusz Rozwoju Spółek, stąd zdaniem jej władz, nie jest ona literalnie spółką Skarbu Państwa, lecz spółką zależną. Pomimo tego, parlamentarzystom udostępniono informacje będące przedmiotem ich wniosku.

Jej zdaniem, poseł Marchewka, który skrytykował okazane dokumenty, nie odróżnia ich, gdyż uchwały i ich załączniki to nie to samo, co protokoły.

– Spółka od trzech lat osiąga bardzo dobre wyniki finansowe, wypracowując zysk i trwałą rentowność – podkreśliła M. Jacyna-Witt. – Zawarte kontrakty realizowane są zgodnie z planem, podobnie jak proces modernizacji stoczni. Obiektywne analizy prognozują dalszy pomyślny rozwój spółki oraz dają gwarancję efektywnej współpracy z podmiotami współpracującymi ze Stocznią Szczecińską i korzystającymi z jej infrastruktury. 

Pytana przez dziennikarzy o powód zmian w zarządzie spółki, odpowiedziała, że obecnie jako prezes nie jest upoważniona do udzielenia odpowiedzi, a pytania należy kierować do rady nadzorczej i FRS. Zwróciła jednak uwagę, że odbyła się dosyć przyspieszona procedura wyłaniania prezesa i wiceprezesa, a właściciel miał trochę inny pomysł na zarządzanie spółką, dlatego w krótkim czasie ich odwołano i ogłoszono konkurs na nowy zarząd.

– Jest to robione w tej chwili zgodnie z wszelką procedurą – zapewniła. – Zapraszamy osoby kompetentne, które uważają, że mogłyby dobrze zarządzać Stocznią Szczecińską, do współpracy, do złożenia swojej aplikacji.

Sama zadeklarowała, że nie będzie w ogóle startowała w tym konkursie.

– Wracam do rady nadzorczej po przeprowadzeniu tego konkursu jako przewodnicząca – zapowiedziała. – Działalność nadzorcza jest tą, do której czuję się absolutnie upoważniona i w pełni kompetentna.

Podkreśliła również, że Stocznia Szczecińska będzie mocno współpracowała z Morską Stocznią Remontową „Gryfia”, ale też ze wszystkimi prywatnymi firmami stoczniowymi, które funkcjonują w Szczecinie.

– Myślę, że dla nas jako dla szczecinian kluczowym celem powinna być odbudowa przemysłu stoczniowego i my to robimy od trzech lat, mimo trudności na rynku światowym – mówiła M. Jacyna-Witt. 

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

WL
2019-05-01 13:56:51
Ta kobieta jest sprzedajna, robiąca młyn wokół swojej osoby, krytykująca miasto i jego rządzących. Ogólnie chciałaby iść do wielkiej polityki tylko słabiuchno z możliwościami i pomysłami.
Jarun
2019-04-16 17:51:24
Gośka szykuje się na ministra -tylko nie wie od czego ? Proponuję resort "siłowy" - za zapuszkowanego Miśka. "A ja mamie proszę mamy, Gośce biję w dach". Oj, daj kurze grzędę...
No, No, NO !
2019-04-16 10:08:53
To Małgosia nie była jeszcze chyba tylko dyrektorem Biblioteki Miejskiej i Prezesem zakładów mięsnych :)
321
2019-04-16 10:05:36
a jednak plotki sie potwierdzily ze zostanie prezesem google,ibm,nasa i space x- jako pierwsza wyruszy na marsa w misję w jedną stronę ,podobno tez ma wykladac na harwardzie i oxfordzie-glowny temat foliarstwo-to w ramach edukacji kucow od "krula " i antyszczepow ktorzy jeszcze nie zglebili tematu.
katarski inwestor
2019-04-16 09:10:35
Podobno super mózgi ktore miały dokonać wizji i kontroli poselskiej nie potrafili zrozumieć dokumentów które im przedstawili w stoczni. Tercet egzotyczny powinien dobrać jeszcze super mózg posla Misiłły,po stażu u Petru doskonale zna się na tym kto to jest Rubikoń
Rysiek68
2019-04-16 06:53:56
Ta pani co zmieniła już parę razy partyjne barwy to najlepiej wychodzi zawsze KRYTYKA. A może by tak pokazała jak należy rządzić żeby było dobrze. Najlepiej być wysoko i za nic nie odpowiadać.
.
2019-04-15 22:16:38
"– Działalność nadzorcza jest tą, do której czuję się absolutnie upoważniona i w pełni kompetentna" Megalomania w skali trudnej do uwierzenia.
@ katarski inwestor
2019-04-15 21:55:30
I to jest dobra koncepcja. Ekspert marszałkowski byłby najlepszy, bo zna się na wszystkim. Może być też zawiadowcą stacji bo na torach tez się zna. Jaki marszałek taki ekspert.
czytelnik
2019-04-15 20:55:18
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle - w nawiązaniu do zmiany na stanowisku Prezesa Stoczni Szczecińskiej.
Katarski inwestor
2019-04-15 20:55:04
Marszałek szykuje swojego asa morskiego, ściągnie kapitał beligijsko-angolski i zbuduje wszystkie statki świata
Oj..
2019-04-15 19:59:32
...co sie stało? Przecież to dla tej stocznowej posadki została pisią.
gg
2019-04-15 19:25:14
A kto w 2007 roku sprzedał stocznie gdanska ukraincom ?(słynna koalicja narodowo socjalistyczna )! tym sie nie chwala, tylko tym ze "bohatersko: odkupili ,a gdzie kasa ktora w latach 90 zbierał ojciec dyrektor na stocznie gdanska ? miliony zlotych, cisza, poszły pewnie do skoków.
-----
2019-04-15 19:22:27
@a może : skoro stocznia jest taka super,buduje promy ,niewidzialne łodzie podwodne to dlaczego odwołano prezesa ?,politykow wybieraja wyborcy podwazasz głosy suwerena? to jeszcze sa wegry,turcja i wenezuela mimo ze to kwestia miesiecy niz lat , poseł nie moze byc prezesem stoczni no chyba ze jest z jedynej slusznej partii, w kwestii prowadzenia aut i roszczen z tego typu zgłos sie do kierowcow sop, jest kalendarz nawet od 2015 r. na kazdy miesiac minimum jeden wpadek/stluczka ,w kwestii oszczednosci policz ile kosztuje ochrona prezesa i jak wazna postacia jest jego kierowca
;/
2019-04-15 19:18:41
Jak to śpiewała Maryla Rodowicz-Małgośka ....tyle że to nie piosenka a dramat dla miasta i okolic ;-(,ta kobieta już dawno powinna przejśc na emerture dla dobra miasta ,regionu i mieszkancow ,co ciekawe w budnku biurowym stocznin przy antosiewicza jest wiele starych okien...
Troy
2019-04-15 18:58:14
Pacyna-kwik weszła to sytuacja będzie jak z gryfia
A może
2019-04-15 18:52:01
A może pan Nitras, Obrycki, albo marchewka wystartują w konkursie na prezesa stoczni? Skoro jak twierdzą wymagania są takie, że prezesem może zostać każdy to mają szanse. No tak, ale w stoczni trzeba jednak coś umieć.......a żeby być politykiem wystarczy tylko gadać. W przypadku Nitrasa już widać pierwszą oszczędność: można będzie zwolnić dotychczasowego kierowcę prezesa, bo Sławek świetnie prowadzi zwłaszcza po niemieckich autostradach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA