czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Iskierki i piękny Szczecin

Iskierki i piękny Szczecin

Iskierki i piękny Szczecin
Data publikacji: 2016-12-16 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:14
Wywietleń: 1096 184769

Wały Chrobrego, Plac Solidarności, filharmonia, Zamek Książąt Pomorskich i wiele innych urokliwych miejsc można podziwiać na nowych widokówkach Szczecina. Zdjęcia do nich wykonały dzieci z Zespołem Downa z Placówki Specjalistycznej "Iskierka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

 - Dzieci uczestniczyły w specjalnych zajęciach pod kierunkiem profesjonalnego fotografa. Następnie wraz z nim wyszły w plener i fotografowały atrakcyjne turystycznie miejsca Szczecina - powiedziała Joanna Nowacka, koordynator placówek oświatowych. - Chcieliśmy pokazać Szczecin, jako miasto otwarte i przyjazne na potrzeby różnych grup społecznych. Na niektórych widokówkach, oprócz atrakcji turystycznych, znalazły się też zdjęcia dzieci.

W projekcie wzięło udział dziesięcioro uczestników zajęć "Iskierkowych" w wieku od 6 do 15 lat. Efektem ich pracy jest 10 ładnych pocztówek, wydanych w nakładzie 3 tysięcy. Są one bezpłatnie dostępne dla turystów i mieszkańców Szczecina w  urzędach, hotelach, restauracjach, księgarniach i miejscach odwiedzanych przez turystów.

Fotografie na widokówkach dzieci wykonywały w lipcu, jesienią przygowano skład i druk. Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Szczecina i był realizowany przez TPD pod nazwą "Aktywne Iskierki". W czwartek w Teatrze Polskim odbył się finisaż jednodniowej wystawy, wieńczącej cały projekt. Teraz wystawa będzie prezentowana m.in. w siedzibie TPD i Urzędzie Miasta.

Zdaniem Joanny Nowackiej dzięki tym zajęciom, dzieci poznały nie tylko technikę kadrowania zdjęć i zasad fotografowania.  Projekt dał im wielką frajdę wspólnego działania, a dodatkowa radość była podczas wystawy, kiedy rozpoznawały swoje zdjęcia. Na rewersie każdej pocztówki znajduje się wyczerpujący opis prezentowanych miejsc oraz nazwiska wszystkich autorów fotografii. ©℗(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj.: Dzieci z Zespołem Downa przygotowały atrakcyjne widokówki

 

Komentarze

gh
A gdzie można kupić/dostać te pocztówki?
2016-12-19 14:56:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy