czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > MotoMikołaje dzieciom

MotoMikołaje dzieciom [GALERIA, FILM]

MotoMikołaje dzieciom
Data publikacji: 2016-12-10 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Wywietleń: 2418 182954

Ponad setka MotoMikołajów wspólnie z Zakładem Usług Komunalnych i Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przygotowała w sobotę (10 grudnia) dzieciom z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych imprezę-niespodziankę. Parada przez miasto, zabawa na Arkonce a na koniec pieczenie kiełbasek na polanie trwały cały dzień.

Impreza rozpoczęła się od parady MotoMikołajów - motory przejechały przez Szczecin ze wschodu na zachód, od ul. Szosa Stargardzka aż za Pogodno, do kąpieliska Arkonka. Oprócz motocyklistów wzięły w niej udział również dzieci, które podróżowały w autobusach. Na czele jechały oczywiście Mikołaje, czyli znani już z organizacji innych imprez dla dzieci Motocykliści o Wielkich Sercach.

Ale mikołajkowa zabawa nie ograniczyła się wyłącznie do przejazdu przez miasto kolorowej kawalkady. Na dwie godziny, od godz. 10 do 12, dzieci opanowały całą Arkonkę - najpierw bawiąc się z Mikołajami na lodowisku, a potem biorąc udział w konkursach i zabawach - również ze strażakami. Ale największą atrakcją były przejażdżki motocyklami z obowiązkowymi, może ciut za dużymi, kaskami na głowach. Po południu dzieci z MotoMikołajami przeniosły się na pobliską polanę, gdzie przy ognisku piekły kiełbaski i śpiewały kolędy.

Inicjatorem tej cyklicznej akcji było stowarzyszenie Motocykliści o Wielkich Sercach skupiające motocyklistów z różnych klubów motorowych. I choć sezon już dawno się zakończył, jeszcze raz wsiedli na motory. Po co? Tomek, jeden z MotoMikołajów, powiedział nam krótko: „To małe dzieci, a mają już problemy w życiu. Chcemy zrobić coś, by poczuły się kochane".

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: MotoMikołaje po przejechaniu przez miasto opanowali Arkonkę.

 

MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie