niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > MotoMikołaje dzieciom

MotoMikołaje dzieciom [GALERIA, FILM]

MotoMikołaje dzieciom
Data publikacji: 2016-12-10 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Wywietleń: 2699 182954

Ponad setka MotoMikołajów wspólnie z Zakładem Usług Komunalnych i Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przygotowała w sobotę (10 grudnia) dzieciom z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych imprezę-niespodziankę. Parada przez miasto, zabawa na Arkonce a na koniec pieczenie kiełbasek na polanie trwały cały dzień.

Impreza rozpoczęła się od parady MotoMikołajów - motory przejechały przez Szczecin ze wschodu na zachód, od ul. Szosa Stargardzka aż za Pogodno, do kąpieliska Arkonka. Oprócz motocyklistów wzięły w niej udział również dzieci, które podróżowały w autobusach. Na czele jechały oczywiście Mikołaje, czyli znani już z organizacji innych imprez dla dzieci Motocykliści o Wielkich Sercach.

Ale mikołajkowa zabawa nie ograniczyła się wyłącznie do przejazdu przez miasto kolorowej kawalkady. Na dwie godziny, od godz. 10 do 12, dzieci opanowały całą Arkonkę - najpierw bawiąc się z Mikołajami na lodowisku, a potem biorąc udział w konkursach i zabawach - również ze strażakami. Ale największą atrakcją były przejażdżki motocyklami z obowiązkowymi, może ciut za dużymi, kaskami na głowach. Po południu dzieci z MotoMikołajami przeniosły się na pobliską polanę, gdzie przy ognisku piekły kiełbaski i śpiewały kolędy.

Inicjatorem tej cyklicznej akcji było stowarzyszenie Motocykliści o Wielkich Sercach skupiające motocyklistów z różnych klubów motorowych. I choć sezon już dawno się zakończył, jeszcze raz wsiedli na motory. Po co? Tomek, jeden z MotoMikołajów, powiedział nam krótko: „To małe dzieci, a mają już problemy w życiu. Chcemy zrobić coś, by poczuły się kochane".

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: MotoMikołaje po przejechaniu przez miasto opanowali Arkonkę.

 

MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom MotoMikołaje dzieciom

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie