niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Inwestor pominął... zainteresowanych

Inwestor pominął... zainteresowanych

Inwestor pominął... zainteresowanych
Data publikacji: 2016-01-02 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 986 80448

Pisaliśmy już o tym, że Polskie Sieci Energetyczne planują budowę nowej linii wysokiego napięcia na działkach między Przecławiem a Ustowem. Rzecz w tym, że o planowanej inwestycji jeszcze niedawno nic nie wiedziały władze gminy Kołbaskowo. Zaskakujące, ale - niestety - prawdziwe.

Przedstawiciele Agencji Promocji Inwestycji pojawili się w gminie Kołbaskowo dopiero 7 września br., a przetarg na realizację tej inwestycji został rozstrzygnięty już... na początku 2014 roku. Przez ponad rok wykonawca zwracał się do różnych instytucji: GDDKiA, Urzędu Ochrony Zabytków, Wojskowej Agencji Mieszkaniowej czy miasta Szczecin. O gminie Kołbaskowo zupełnie zapomniał. Nie wziął też pod uwagę uchwalonego przez radnych rok temu „Studium kierunków rozwoju i zagospodarowania przestrzennego”.  

Gdyby inwestor, czyli PSE zwrócił się wcześniej w tej sprawie do radnych w Kołbaskowie, to sprawa mogłaby się potoczyć inaczej. Ale tego nie uczynił. Wspomniane studium zostało zaakceptowane przez Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Nie ma w nim, co oczywiste, linii wysokiego napięcia, bo jak już wiemy, inwestor pominął gminę. 

Na stronie Agencji Promocji Inwestycji ostatnio pojawił się następujący wpis: „Mamy przyjemność poinformować wszystkich zainteresowanych, że dzięki przychylności Pani Wójt Gminy Kołbaskowo – Małgorzaty Schwarz oraz całej Rady Gminy Kołbaskowo już wkrótce będziemy mogli rozpocząć proces konsultacji społecznych, związanych z realizacją przedmiotowej inwestycji.”

Ten wpis bardzo zaskakuje, bo akurat o przychylności władz gminy trudno mówić. Tym bardziej, że inwestor bez żadnych konsultacji z lokalnymi władzami...sam ustalił warianty trasy przebiegu linii, mimo że nie konsultowano jej z radą gminy.

Rzecz w tym, że trzy warianty owych linii są nie do przyjęcia. Przebiegają bowiem przez tereny cenne inwestycyjne.  30 grudnia, radni gminy Kołbaskowo wyrazili stanowcze i jednomyślne  „NIE” wobec tej inwestycji. Po pierwsze dlatego, że nie ma jej w przyjętym rok temu studium, po drugie, bo nie odbyły się w tej sprawie konsultacje, po trzecie zaś dlatego, że planowane trasy linii wysokiego napięcia przebiegałyby przez tereny cenne inwestycyjne. Działki straciłyby na wartości, co wiązałoby się z wysokimi odszkodowaniami dla ich właścicieli.

(mos)

 Fot. D.GORAJSKI (arch.)

 

 

 

 

Komentarze

A co z fermą kur ??
Mnie po wybudowaniu domu na skraju wsi Niedźwiedź za ok.700tys.gmina Kobylanka też nie poinformowała ,że pozwoliła panu O. wybudować fermę kurczaków na ok.300tys.( 100metrów od mojego domu) kur i teraz siedzę w smrodzie i szukam pomocy !!! Proszę życzliwych o pomoc jak zapobiec dalszej rozbudowie tego SYFU !!
2016-01-03 16:45:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie