Czwartek 06 maja 2021r. 

Internat szczecińskiej samochodówki z nową elewacją

Data publikacji: 2020-12-29 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-01 08:46
Internat szczecińskiej samochodówki z nową elewacją
Przebudowywany internat samochodówki z nową elewacją Fot.: Mirosław WINCONEK  

Trwa remont internatu szczecińskiego Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Sebastiana Klonowica 14. Z zewnątrz dwupiętrowy budynek ma już nową elewację Prowadzone są teraz prace wykończeniowe w pomieszczeniach.

- Wykonane zostało ocieplenie, wymieniono stolarkę okienną, gotowa jest także elewacja. Wewnątrz trwa m.in. układanie tynków i instalacji w pomieszczeniach - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

W wyniku przebudowy zmieni się układ pomieszczeń w budynku. Każdy z 40 pokoi dwuosobowych wyposażony będzie w łazienkę. Przewidziano także pomieszczenia dla wychowawców oraz miejsce do nauki, odpoczynku i rekreacji dla wychowanków. Przebudowę przejdzie również kuchnia oraz stołówka. Ponadto budynek zostanie wyposażony we własny system identyfikacji wizualnej (kolorowe oznaczenia pięter oraz murale w formie rysunków technicznych dla poszczególnych pomieszczeń).

Internat - Zespół Szkół Samochodowych Szczecin

- W zakres szczegółowy prac wchodzi m.in.: wymiana instalacji c.o., wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,  wymiana instalacji ciepłej i zimnej wody, elektrycznej i oświetleniowej, montaż nowej instalacji odgromowej i teletechnicznej, system oddymiania klatek schodowych; docieplenie stropodachów oraz ścian zewnętrznych i ścian w gruncie, remont pokrycia dachowego - wymienia P. Zieliński.

Ponadto klatki schodowe będą dostosowane do obowiązujących przepisów. Zakresem zadanie objęło również remont i przebudowę schodów, wejścia do budynku, wykonanie opaski wokół budynku, nawierzchni, zapewnienie dostępu dla osób niepełnosprawnych, wymianę i udrożnienie kanalizacji deszczowej.

Łączny koszt prac to 11,2 mln zł. Inwestycja realizowana jest przez firmę EDA-KAR-BUD Usługi Budowlane Edward Szmydka. Ich finał powinien nastąpić w pierwszej połowie 2021 roku.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin.

(MIR)

Komentarze

Anon
2021-01-01 03:31:11
Wszystkie zasady ppoż spełnione. Nie wiem co się czepiacie. Tam zawsze były ohydne kraty w oknach a teraz przynajmniej będzie to schludnie wyglądać i będzie mieć jakiś spójny plan. Mi się bardzo podoba.
???
2020-12-31 15:45:11
To coś z boku budynku tak zostanie?👀
@biss
2020-12-30 21:56:49
Z tej szkoly się nie ucieka. Co za cymbalski material i post. Wychowawcy, wychowankowie, internat, kraty, murale. To są normalne szkoły średnie z tym, za dobrze kształcą. Kilku absolwentow jest profesorami szczecinskich uczelni, Większość absolwentów pracuje w motoryzacji, chociaż pan Ryszard Pakieser jest z najbardziej znanym fotoreporterem Kuriera☺ Ciekawe czy w ramach równouprawnienia znajdą sie w internacie miejsca dla dziewczyn z poza Szczecina chcących kończyć samochodówkę?
biss
2020-12-29 22:07:48
Woow ale ich zakratowali, nikt już nie uciekinierów😁

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ