Sobota 25 września 2021r. 
REKLAMA

Rozgrzebana ul. Jodłowa, ale wykonawca ma czas do czerwca [GALERIA]

Data publikacji: 2020-12-11 16:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-13 11:38
Rozgrzebana ul. Jodłowa, ale wykonawca ma czas do czerwca
 

Kilka miesięcy temu rozpoczęła się modernizacja ul. Jodłowej w Szczecinie. Prace polegały na wykonaniu nowej sieci kanalizacyjnej, nawierzchni jezdni, budowie chodników i wymianie oświetlenia ulicznego. Wartość inwestycji wynosi 12,5 mln zł zł brutto. 

Jak nam powiedział Tomasz Makowski z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, wszystkie roboty związane z wymianą sieci sanitarnej i kanalizacyjnej zostały wykonane. 

Drugim zamawiającym był Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, który odpowiada za prace drogowe. Hanna Pieczyńska z ZDiTM powiedziała, że wykonawca ma termin do końca czerwca przyszłego roku. Na placu budowy od wielu tygodni jednak nic się nie dzieje. W środę, kiedy odwiedziłem plac budowy, było na niej dwóch robotników, którzy ustawiali barierki. Jak się dowiedziałem, wykonawca robót firma BLEJKAN zabrała wszystkich robotników i sprzęt na inną budowę. Po moich telefonach w czwartek pojawili się na Jodłowej (koło Santockiej) robotnicy, ale na jak długo?

Jodłowa jest rozkopana i nie można z niej wjechać na ul. Santocką. W wielu miejscach na ulicy nie ma chodników, mieszkańcy nie mogą wjechać do swoich garaży, a ubita jezdnia, który czeka na asfalt, jest krzywa i pełna dziur. Czy naprawdę taki stan rzeczy będziemy jeszcze oglądać przez pół roku? - pytają mieszkańcy osiedla Kaliny, którzy muszą nadrabiać kilometry dojeżdżając do swoich domów. Nie ma dojazdu do szkoły, przedszkola, poczty i siedziby spółdzielni mieszkaniowej. 

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ano
2020-12-13 11:35:47
Jedyny plus: ciągniki siodłowe pewnej sieci handlowej na "T" nie rozjeżdzają teraz osiedlowych chodników i ulic... bo jest dla nich za wąsko.
aki
2020-12-12 19:00:44
A Ja myślę że przyczyną tych wszystkich opóżnień jest brak podwykonawców .Po prostu brak ludzi do pracy,co z tego że przykładowo Budimex wygrywa przetargi jak i tak nie ma kim obsadzić zleceń ,I tak skacze z budowy na budowę pewny że i tak zdąży bo tak są ustawione przetargi,i nie dziwne że na Granitowej lub innych budowach nic się nie dzieje .A zawsze można dodać aneks bo brak planów terenu itp itd.
@Kk
2020-12-12 15:08:27
z Jodłowej 1/3 /5 nie odbierali przez 2 czy 3 tygodnie...
Kk
2020-12-12 01:59:16
Ja dojeżdżam do przedszkola i często mijam śmieciarki, także to nieprawda
Pan z pieskiem
2020-12-11 21:03:53
Jeżeli wybiera się firmy krzak które wygrywają przetargi po cenie,za którą każda poważna firma z branży nawet by nie chciała zamiatać po kimś takim chodników-to nie dziwmy się że tak wygląda plac budowy. ZDiTM nie pierwszy i nie ostatni raz nie radzi sobie z takimi firmami Mamy z tym w Szczecinie poważny problem.Projekty-inwestycje są poza wszelką kontrolą i nadzorem instytucji zwierzchniej. Mam wrażenie,że można już mówić o patologii w tym zakresie.
Co racja to racja
2020-12-11 19:38:29
Chodnik został rozgrzebany na całej długości ulicy ponad pół roku temu, a od ponad miesiąca nic się tam nie dzieje. Wszędzie walają się porozrzucane barierki, porzucone płyty chodnikowe i elementy odzieży robotników, a gdzieniegdzie brakuje kostki brukowej. Do tego ubita ziemia zamieniła się w błoto. Nie można przejść z jednej strony ulicy na drugą. Jeden wielki syf. Ktoś powinien za to grubo beknąć.
nxx
2020-12-11 17:41:32
najgorszy w tym bajzlu był brak mozliwości dojazdu śmieciarek :-(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ