Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Interesant w nowych warunkach

Data publikacji: 06 listopada 2015 r. 20:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Interesant w nowych warunkach
 

Zakończył się remont Biura Obsługi Interesantów w szczecińskim Urzędzie Miasta. W poniedziałek od godz. 7.30 będzie można np. odebrać dowód czy prawo jazdy już w odświeżonej siedzibie BOI.

Biuro zmieniło nie tylko swoją estetykę. Pojawiły się w nim ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Interesanci poruszający się na wózkach będą mogli skorzystać ze stanowisk z obniżonymi biurkami. - Obsługa ma reagować, gdy pojawi się ktoś na wózku, tak, aby nie czekał w kolejce i skorzystał z przygotowanego dla niego stanowiska - mówi Lidia Matlak, dyrektor BOI. 

Do wejścia do biura prowadzi ścieżka ułatwiająca poruszanie się niedowidzącym. Także osobom z dysfunkcją wzroku ma pomóc urządzenie, dzięki któremu będzie można powiększyć tekst znajdujący się na dokumencie lub wniosku. Po przeskanowaniu, treść może być też przeczytana na głos przez komputer. Około 50 osób w urzędzie zostało przeszkolonych z języka migowego.

Do dyspozycji interesantów będzie 50 stanowisk, a także opłatomat. Przy kasach umożliwiona zostanie opłata bezgotówkowa.

Do końca stycznia w każdy poniedziałek BOI będzie otwarte do godz. 18. - Ten okres może być przedłużony, będziemy szukać różnych rozwiązań, aby umożliwić skorzystanie z biura mieszkańcom po godzinach ich pracy - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Przez ostatnie miesiące BOI funkcjonowało w dawnej siedzibie Filharmonii Szczecińskiej. Remont kosztował 3,5 mln zł. Dziennie BOI w Szczecinie odwiedza około 1,5 tys. osób. W ciągu siedemnastu lat funkcjonowania instytucji z jej pomocy skorzystano 8 mln razy. ©℗

(szymw)

fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciach: Odnowiona siedziba BOI.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Petent
2015-11-07 08:42:06
Tylko interesantów brak...Kolejna rolka z oficjałki.
norweg
2015-11-07 01:13:40
Ale po co to? Nie dało się zinformatyzować usług? Nadal ludzie muszą latać z wywieszonym językiem do tego sanktuarium? W XXI wieku?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA