Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Inscenizacja bitwy „Orły nad Nijmegen” [GALERIA]

Data publikacji: 24 września 2016 r. 21:34
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Inscenizacja bitwy „Orły nad Nijmegen”
 

Mnóstwo widzów przyszło w sobotę na nabrzeże w Gryfinie, by podziwiać widowisko historyczne pt. „Orły nad Nijmegen”, przygotowane przez Studio Historyczne „Huzar” z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae-Dziedzictwo Pomorza.

W widowisku wzięło udział ponad 200 rekonstruktorów w mundurach amerykańskich, polskich, brytyjskich i niemieckich z okresu II wojny światowej.

Wśród imprez towarzyszących wydarzeniu był pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego, Odbył się też koncert brytyjskiej wokalistki Katy Carr, u boku której wystąpili również uczniowie miejscowej szkoły muzycznej, blok artystyczny z udziałem dzieci i młodzieży z terenu gryfińskiej gminy oraz występ gryfińskiego zespołu Rusty Chain.

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2016-09-28 10:54:09
Nie wiem czemu się dziwić? Nijmegen . to południowa odnoga Renu, na południe tuż od Arnhem. Miejsce klęski operacji "Market Garden" . O jeden most za daleko. Dlaczego mamy chlubić się klęskami. Za błędy dowództwa brytyjskiego , zapłacili polscy spadochroniarze, którzy marzyli o lądowaniu w Warszawie. Natomiast za krytyczne uwagi Gen. Sosabowskiego, dyletanci z dowództwa zdegradowali do majora, i pozbawili uprawnień kombatanckich. Wszystko! i na temat. Tego trzeba uczyć. To była porażka!!! To czas na zadumę , a nie na celebrę ku chwale ojczyzny!!
york
2016-09-24 22:14:50
duże dzieci

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA