Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Starsza pani zginęła na pasach

Data publikacji: 2016-09-20 08:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:15
Starsza pani zginęła na pasach
 

88-letnia stargardzianka zginęła na przejściu dla pieszych przy ul. Szczecińskiej w Stargardzie po potrąceniu ją przez pojazd transportu medycznego. Sprawca wypadku był trzeźwy, posiadał prawo jazdy, ale nie miał uprawnień do kierowania takimi pojazdami.

Pojazd uprzywilejowany, z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, jechał ul. Szczecińską w stronę stargardzkiego śródmieścia. Z dużą prędkością wjechał na przejście dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z ul. Wieniawskiego, którym akurat przechodziła 88-letnia stargardzianka. Po potrąceniu ją przez pojazd, kobieta zmarła w drodze do szpitala. Okoliczności wypadku ustalają miejscowi policjanci pod nadzorem prokuratora.

(gra) 

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kara
2016-09-20 08:52:26
Uprawnienia kierowcy pojazdu uprzywilejowanego nie wyłączają go od odpowiedzialności za spowodowanie lub udział w wypadku, ale kierowca wiedziałby takie rzeczy, gdyby zdał stosowny egzamin i uzyskał uprawnienia, których nie miał. Dlaczego dyspozytor dopuścił do interwencji tego kierowcę a jego kierownik i pracownicy działu osobowego pozwalali mu na jazdę (bo pewnie to nie pierwszy raz). Bezwzględne więzienie, skoro nie może być śmierć za śmierć.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA