piątek, 10 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > In vitro dla ateistów?

In vitro dla ateistów?

In vitro dla ateistów?
Data publikacji: 2018-06-13 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 1239 332750

Politycy z kołobrzeskich struktur SLD chcą wprowadzenia uchwały Rady Miasta, dzięki której pary mogłyby liczyć na dofinansowanie zabiegu in vitro. Na wieść o inicjatywie natychmiast zareagowali działacze Akcji Katolickiej.

Radni SLD proponują, aby miasto w przyszłorocznym budżecie zarezerwowało na ten cel 50 tys. zł. Swój pomysł nagłośnili na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. W odpowiedzi działacze Akcji Katolickiej w specjalnie wydanym oświadczeniu zaapelowali do władz miasta i radnych o głęboką refleksję i wycofanie się z przyjęcia projektu tej uchwały.

Argumentując swoje stanowisko, członkowie Akcji Katolickiej podkreślają, że większość mieszkańców Kołobrzegu to katolicy, dla których priorytetem powinny być zasady zgodne z dekalogiem.

„Zgodnie z nauką Kościoła i prawdą o godności ludzkiego życia, żaden katolik nie powinien popierać metody in vitro. Osobisty stosunek osoby wierzącej do tej metody jest dzisiaj mocnym dowodem wierności wobec Chrystusa i Kościoła! Mimo pozornie szlachetnych powodów – in vitro nie może być przez katolika zaakceptowane, bowiem zła moralnego, choć w humanitarnym opakowaniu, pod żadnym pozorem nie można uważać za dobro! Dlaczego? Przede wszystkim należy pamiętać, że w tej metodzie, aby powołać do życia jedno dziecko – niszczy się statystycznie 5-6 innych istnień ludzkich! In vitro to więc życie za życie, bowiem walczymy o jedno dziecko, ale kosztem drugiego, a nawet wielu innych!” – czytamy między innymi w oświadczeniu, którego autorzy stoją na stanowisku, że tylko Bóg może być dawcą życia, a człowiek nie ma prawa czynić sam siebie twórcą.

Akcja Katolicka, odnosząc się do idei Sojuszu Lewicy Demokratycznej, apeluje do wszystkich katolików, aby zachowali zgodną z doktryną Kościoła postawę i przeciwstawili się in vitro. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

AK
Olek ty nie musisz pomagać, bo i tobie nic nie może już pomóc. Tak po prostu, wszystko co dobre w twoim życiu masz już za sobą.
2018-06-15 00:23:14
Pikuś
Akcja katolicka to fundamentaliści religijni . Fanatycy. Lepiej omijać ich szerokim łukiem .
2018-06-15 00:20:27
@@Ewa
Wyjedź do Niemiec, zrobią ci Helmutka za darmo.
2018-06-14 13:06:38
@Ewa
A nie jest w Niemczech tak, że in vitro jest w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego ?
2018-06-14 08:18:08
pytam
a co to za "Akcja Katolicka" i kto ich finansuje ?
2018-06-14 07:41:39
Ewa
Oczywiście, niech każdy układa sobie życie sam ale za własne pieniądze. Ciekawe, że w bogatszym kraju takim jak Niemcy nie ma finansowania in vitro z państwowych pieniędzy.
2018-06-13 21:41:16
Bartek
Chory kraj, gdzie sekta możne narzucać swoje średniowieczne praktyki, jeszcze bardziej chory kraj, gdzie jednynie kilku krzykaczy od Kukiza i paru sekciarzy prezesa chcą aby Polkom lepiej się żyło, a cała reszta nas okradała od 45 roku zmieniając się stołkami. Czy tutaj nie może normalnie???
2018-06-13 21:28:29
Olek
Komuchy wymierają, resortowych dzieci jest ich coraz mniej. Próbują "ratować sytuację". Niechby chociaż in vitro - zawsze to coś. Tylko dlaczego ja mam im w tym pomagać? No, dlaczego? - pytam się.
2018-06-13 20:43:56
Krótko
No to czego ta akcja tak się boi? Skoro większość ludzi w Kołobrzegu to katolicy to przecież i tak żaden tego nie zrobi bo pójdzie do piekła, no nie? A ci co bozie mają za wytwór fantazji niech robią.
2018-06-13 18:54:53
Tak to widze
Czytam i nie wieżę. XXI a w pl normalnie średniowiecze a może i czasy wcześniejsze... nie tylko ręce opadają.
2018-06-13 18:12:41
Indi
Nie będą jacyś pomigani katole układać mi życia