Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Imur odnalazł zaginionego mężczyznę

Data publikacji: 02 sierpnia 2018 r. 10:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:16
Imur odnalazł zaginionego mężczyznę
 

Zaangażowanie szczecińskich policjantów i podjęte przez nich działania doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań. Szybko odnaleziony senior – cały i zdrowy – przekazany został rodzinie. 80-latka znalazł przewodnik z psem – Imurem. 

W środę późnym popołudniem policjanci z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 80-latka. Senior opuścił swoje miejsce zamieszkania około południa i od tamtej pory nie było z nim kontaktu. Wszystkim załogom pełniącym służbę na terenie miasta przekazano drogą radiową komunikat o zaginięciu seniora wraz z jego rysopisem. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie 80-latek mógłby przebywać. Do poszukiwań został również skierowany przewodnik z psem policyjnym.

– Czworonożny funkcjonariusz podjął trop dzięki odzieży zaginionego udostępnionej przez bliskich. Przewodnik wraz ze swoim podopiecznym sprawdzali pobliskie ulice, parki i skwery. Po kilkudziesięciu minutach pies doprowadził do zaginionego. Mężczyzna błąkał się po mieście nie potrafiąc wrócić do domu. Nie potrafił również określić, gdzie przebywał do czasu odnalezienia go – relacjonuje asp. szt. Irena Kornicz.

Ze względu na wysokie temperatury, długi pobyt mężczyzny poza miejscem zamieszkania mógł zagrażać jego zdrowiu lub życiu. Senior został bezpiecznie doprowadzony do domu. Wrócił do bliskich dzięki mł. asp. Rafałowi Kuneckiemu i jego podopiecznemu – Imurowi. Imur jest psem partolowo-tropiącym – uczestniczy w tropieniu śladów ludzkich i przeszukaniach terenu.

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA