czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Imur odnalazł zaginionego mężczyznę

Imur odnalazł zaginionego mężczyznę

Imur odnalazł zaginionego mężczyznę
Data publikacji: 2018-08-02 10:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 1512 341248

Zaangażowanie szczecińskich policjantów i podjęte przez nich działania doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań. Szybko odnaleziony senior – cały i zdrowy – przekazany został rodzinie. 80-latka znalazł przewodnik z psem – Imurem. 

W środę późnym popołudniem policjanci z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 80-latka. Senior opuścił swoje miejsce zamieszkania około południa i od tamtej pory nie było z nim kontaktu. Wszystkim załogom pełniącym służbę na terenie miasta przekazano drogą radiową komunikat o zaginięciu seniora wraz z jego rysopisem. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie 80-latek mógłby przebywać. Do poszukiwań został również skierowany przewodnik z psem policyjnym.

– Czworonożny funkcjonariusz podjął trop dzięki odzieży zaginionego udostępnionej przez bliskich. Przewodnik wraz ze swoim podopiecznym sprawdzali pobliskie ulice, parki i skwery. Po kilkudziesięciu minutach pies doprowadził do zaginionego. Mężczyzna błąkał się po mieście nie potrafiąc wrócić do domu. Nie potrafił również określić, gdzie przebywał do czasu odnalezienia go – relacjonuje asp. szt. Irena Kornicz.

Ze względu na wysokie temperatury, długi pobyt mężczyzny poza miejscem zamieszkania mógł zagrażać jego zdrowiu lub życiu. Senior został bezpiecznie doprowadzony do domu. Wrócił do bliskich dzięki mł. asp. Rafałowi Kuneckiemu i jego podopiecznemu – Imurowi. Imur jest psem partolowo-tropiącym – uczestniczy w tropieniu śladów ludzkich i przeszukaniach terenu.

(p)

Fot. policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie