niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowi czworonożni funkcjonariusze

Nowi czworonożni funkcjonariusze

Nowi czworonożni funkcjonariusze
Data publikacji: 2018-05-21 15:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 2126 328685

Psy mają umiejętności, które potrzebne są w pracy policyjnej. Znakomicie wyszukują zapachy: ludzkie, narkotyków a nawet materiałów wybuchowych. Dwa nowe pieski, które przeszły szkolenie i zdały „policyjny” egzamin, dołączyły do przewodników ze szczecińskiej Komendy Miejskiej.

Certyfikaty psów służbowych uzyskały dwa owczarki o imionach Aslan (następca Brutusa, który w lutym tego roku odszedł na zasłużoną emeryturę) i Sara. Te dwa pieski od stycznia br. rozpoczęły szkolenie przygotowujące do pracy patrolowo – tropiącej.

Szkolenie prowadzone było indywidualnie przez przewodników z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, asp. Grzegorza Matolicza – opiekuna półtora rocznego Aslana i st.sierż. Kamilę Struch – opiekunkę dwuletniej Sary.

Psy przez minione 5 miesięcy intensywnie trenowały. Ćwiczyły m.in.: posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obrona przewodnika czy zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy oraz tropienie śladów ludzkich. Każdy etap szkolenia zamykało cząstkowe zaliczenie, przeprowadzane raz w miesiącu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Kilka dni temu czworonogi przeszły pozytywnie egzamin, który ostatecznie zakwalifikował je do służby patrolowo – tropiącej.

Oba pieski to owczarki niemieckie zakupione z hodowli. Obecnie Komenda Miejsca Policji w Szczecinie ma 14 psów, większość z nich pracuje w patrolach. Pozostałe są wyspecjalizowane w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych, narkotyków czy zapachów zwłok.

Nowi czworonożni funkcjonariusze Nowi czworonożni funkcjonariusze

Komentarze

Powodzenia... w dalszej pracy !
I cala naprzod... gdzie zajec i pracy zapewne tym Owczarkom - nie zabraknie ?? UWAGA... tylko na i zagranicznych Spekulantow tego rodzaju Owczarkami, gdyz nie tak dawno w Dani "dzialal" Facet, ktory skupowal tego typu Owczarki od Niemcow za ok. 20 000 Koron a sprzedawal je pozniej dla Policji w innym kraju Skandynawskim za ok. 200 000 koron - gdzie pewna czesc z tych zakupionych Owczarkow wogole Nie nadawala sie - do tego "rodzaju pracy"... w Policji !!
2018-05-21 22:37:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie