niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Impulsy dla Grupy

Impulsy dla Grupy [FILM]

Impulsy dla Grupy
Data publikacji: 2015-11-20 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1719 39898

Newag SA zrobi dwa kolejne elektryczne zespoły trakcyjne Impuls dla Zachodniej Grupy Zakupowej. Po jednym dla województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Oba mają być dostarczone już pod koniec grudnia.

Marszałek Olgierd Geblewicz podpisał w piątek 20 listopada umowę z Newag SA na wykonanie dwóch czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 31WE Impuls dla Zachodniej Grupy Zakupowej, której nasze województwo jest liderem. Jest to zamówienie uzupełniające kontraktu z listopada 2013 r.

- Jest to możliwe dzięki temu, że zastrzegliśmy sobie możliwość rozszerzenia umowy– mówi Olgierd Geblewicz. - Przewidywaliśmy, że mogą się pojawić wolne środki, które będziemy mogli wykorzystać.
Wspólne przedsięwzięcie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego realizowane jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007 – 2013. W lipcu br. Centrum Unijnych Projektów Transportowych zwiększyło jego dofinansowanie z 70 do 80 proc.

- Jesteście jedynym województwem w kraju, które myśli tak odważnie i do przodu – chwalił działanie naszego samorządu Zbigniew Konieczek, prezes Newag SA. - Licząc na zwiększenie zamówienia, zamówiliśmy wcześniej komponenty do kolejnych pociągów.

Dzięki temu nowe Impulsy mają być dostarczone już pod koniec przyszłego miesiąca. Koszt obu to ponad 40 mln zł. Będą obsługiwać ruch międzywojewódzki. Pojazdy są wyposażone m.in. w pełny monitoring wnętrza, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, WiFi i dwie toalety, w tym jedną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Są dostosowane do przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się (pomosty, szerokie przejazdy), mają miejsce do przewozu wózków i rowerów. Każdy z ezt-ów  Impuls mieści 436 pasażerów (208 na miejscach siedzących). 

(mag)

Fot. Robert Stachnik

Fot. pociągu Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Marszałek Olgierd Geblewicz i prezes Zbigniew Konieczek.

 

 

 

 

 

 

 

Impulsy dla Grupy

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie