czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ikea bliżej Szczecina

Ikea bliżej Szczecina

Ikea bliżej Szczecina
Data publikacji: 2017-08-30 08:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:48
Wywietleń: 5531 290123

Ikea informuje, że jest bliżej Szczecina. Nie chodzi jednak o budowę sklepu. Sieć wprowadziła do naszego miasta sprzedaż internetową, a do skrzynek pocztowych szczecinian po raz pierwszy dostarcza swój nowy katalog. Przy okazji tych działań wsparła też jedną z tutejszych organizacji - szczecińskie stowarzyszenie Polites.

O budowie Ikei w Szczecinie mówi się od lat. Spekulowano, że miałaby powstać na terenach przy Auchan w Ustowie. Przedstawiciele sieci potwierdzali, że szwedzka marka jest zainteresowana stolicą naszego województwa, wygląda jednak na to, że na razie ograniczy się do sprzedaży prowadzonej na odległość. Decyzji o budowie sklepu nie ma.

- Otworzyliśmy nowy dziesiąty sklep w Polsce, w Lublinie, w przyszłym roku planujemy otwarcie trzeciego sklepu w Warszawie - mówi Katarzyna Dutkiewicz, kierownik ds. marketingu Ikea Poznań. - Rozwijamy sprzedaż internetową, dzięki której mocno funkcjonujemy w Szczecinie i Zielonej Górze. Gdy będziemy podejmowali decyzję o budowie tu sklepów, będziemy o tym na bieżąco informowali. Na razie przyzwyczajamy te rynki do naszej marki.

We wtorek dziennikarze i blogerzy ze Szczecina zostali zaproszeni do Ikei w Poznaniu. Przedstawiono katalog 2018 (na świecie jest dystrybuowany w 203 milionach egzemplarzy i w 6 mln w Polsce), który do 10 września otrzymają również szczecinianie. Sieć zachęca ich w ten sposób do swojej nowej usługi na tym terenie. Sprzedaż mebli przez internet trwa od trzech miesięcy.

Spotkanie w Poznaniu miało również aspekt dobroczynny. Ikea zaprosiła organizacje pozarządowe z trzech miast - Stowarzyszenie Polites ze Szczecina, Stowarzyszenie Damy Radę z Zielnej Góry oraz Fundację Rozwoju Motylarnia z Poznania, wcześniej poznając ich siedziby 
i przestrzenie wymagające remontu i wyposażenia. We wtorek każda z organizacji, wspólnie z blogerami i dziennikarzami z ich terenu, w określonym czasie miała na makiecie zaprojektować swoją przestrzeń, z użyciem mebli i dodatków z Ikea. Do końca listopada Ikea Poznań wyremontuje i urządzi pomieszczenie zwycięskiego projektu - Stowarzyszenia Damy Radę z Zielonej Góry. Pozostałe organizacje otrzymały karty upominkowe do Ikea o wartości trzech tysięcy złotych.

- Wyposażymy naszą salę szkoleniowo-warsztatową - mówią Ewelina Putresza i Ewelina Sobecka z Politesu. - Bardzo się cieszymy z zaproszenia, dobrej zabawy i kontaktu z organizacjami, które poznaliśmy.

Anna Gniazdowska

fot.1

Ikea wsparła trzy organizacje pozarządowe: z Zielonej Góry, Szczecina i Poznania. Na zdjęciu w środku Ewelina Putresza i Ewelina Sobecka, przedstawicielki Stowarzyszenia Polites, odbierają kartę podarunkową od Ikea.

fot. 2

Grupa ze Szczecina przy aranżacji wnętrza.

fot. 3

Sala Stowarzyszenia Polites.

fot. 4

Szczecińska ekipa przy gotowej makiecie.

 

Ikea bliżej Szczecina Ikea bliżej Szczecina Ikea bliżej Szczecina

Komentarze

automobilista
@poznaniak Jechalem przez Poznan glowna droga krajowa 92 i jakas masakra.Nie ma tam wiaduktow nad torami a co kawalek przejazdy kolejowe, powodujace korki (w ciagu glownej drogi). Poznan to dziadostwo w porownaniu do innych miast.
2017-08-31 19:30:42
ikea to badziew ue
firma funkcjonuje tylko dzięki sponsorowaniu z dotacji ue i niszczy konkurentów robiących lepsze meble. meble ikei to dziadostwo i tandeta
2017-08-31 18:14:52
Xxx
część mebli w IKEA jest produkowana właśnie w PL...
2017-08-30 23:47:32
@@@@@"poznaniak"
Gdyby nie planowali wybudować w Szczecinie sklepu, ponieważ by im się to nie opłacało, to nie wspominaliby o takich planach ani razu. Już lata temu mówiło się o tym, że ktoś ważny w Ikei "obraził się na Szczecin", po tym jak został potraktowany albo przez byłego prezydenta miasta Jurczyka, albo kogoś z jego najbliższego otoczenia.
2017-08-30 21:55:43
@@ @"poznaniak" do fuuuu
A wystarczyło popatrzeć na mapę, którędy prowadzi najlepsza droga z południa do Świnoujścia, albo Międzyzdrojów, zamiast wypisywać takie "mądrości".
2017-08-30 21:43:12
Bartek
Ikea to nie pępek świata,a jej prodykty cienkiej jakości najczęściej kupowane do tanich mieszkań na wynajem lub jak pisze gazeta do państwowych ośrodków wychowawczych. Polskie meble są lepsze jakościowo, a cenowo tańsze lub podobne do Ikea. Propaganda i agitacja na rzecz Ikea nie przyjmie się, nie kupię tam skoro mam pod nosem wiele innych sklepów z meblami.
2017-08-30 17:22:15
@@@@"poznaniak"
Zwróć uwagę, że gadanie o sklepie nic nie kosztuje - mogą gadać w nieskończoność nie straciwszy ani jednej złotówki. Jeżeli twierdzisz, że lokalizacja prywatnego sklepu nie ma podłoża ekonomicznego, a jakieś inne względy, to sorry - ja się do takiej dyskusji nie nadaję.
2017-08-30 17:10:11
@ zsn
A moje pytanie bez odpowiedzi... Kupił powiadasz. Może i kupił, zapłacił i ma, a nie ukradł nazwę po "nieboszczce" ze Lwowa...
2017-08-30 17:01:33
@ @"poznaniak" do fuuuu
Nad morze? Przez Szczecin? To chyba z Polic albo innej Jasienicy.
2017-08-30 16:58:12
@@@"poznaniak"
Niekoniecznie. Skoro do znudzenia gadają, że wybudują ten sklep w Szczecinie, więc by im się to opłaciło. Dla mnie brak tego sklepu nie jest podyktowany względami ekonomicznymi.
2017-08-30 15:44:01
zsn
Pogoń to prawdziwy klub budowany od podstaw od najniższej ligi amika kupiła sobie miejsce w lidze i świruje ze jest wielkim klubikiem teraz nazywa się lech to tak jak by kupić sobie magistra i udawać ze jest się mądrym. Prawda boli wiec nie porównuj prawdziwego piłkarskiego klubu Pogoń do badziewiastego lecha który kupił miejsce w lidze powtarzam KUPIŁ MIEJSCE W LIDZE. Wiec jego tytuły można sobie darować bo są nieuczciwie zdobyte amika powinna grać parę lat w niższych ligach....tak buduje się poznań :)
2017-08-30 15:42:28
@"poznaniak" do fuuuu
A chociażby nad morze.
2017-08-30 15:35:42
@@"poznaniak"
Możesz powiadać co chcesz, ale w niczym nie zmieni to faktu, że prywatna firma przed inwestycją w sklep wielkopowierzchniowy nie zrobi rzetelnego badania rynku. Właśnie z tego im wyszło, że w Lublinie czy Bydgoszczy opłaci im się to, a u Was nie.
2017-08-30 14:49:22
@ szn
A co to jest amika? A... kopacze? A ile to pucharów od początku istnienia zebrała Pogoń? A ile mistrzów Polski?
2017-08-30 14:43:52
@"poznaniak"
No i co z tego. Mam gdzieś Ikeę. Nie powiedziałbym, że Szczecin jest mniejszy lub biedniejszy od Lublina, czy Bydgoszczy. Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz.
2017-08-30 13:58:54
szn
https://www.youtube.com/watch?v=1e-RtpOQmBI pyrus podziwiaj sobie piękny Szczecin w poznaniu tego nie masz ...a jak amika w pucharach???
2017-08-30 13:57:57
poznaniak do fuuuu
Widzisz, przez Szczecin przejazdem nie ma nawet po co jechać, bo niby dokąd?
2017-08-30 13:44:14
poznan fuuuu
poznaniak nie zazdrość każdy wie ze poznan to wiocha lecz swoje kompleksy gdzie indziej przyjedź zobacz nasz piękny Szczecin:) żal Ci d..E ściska:) byłem przejazdem ostatnio w pyrusowie i powiem ci ze takie tramwaje jakie są w poznaniu to w Szczecinie stoją w muzeum techniki ...ale co tam przecież macie "ikeje"
2017-08-30 13:11:15
Simca
Ikea blizej Poznania I Berlina . W Szczecinie mozemy sobie... poklikac bo sklep by zagrozil zyskom berinskiej sieci, a tak nie wolno. Nie rozumiem po co polska gazeta reklamuje firme ktora ma nasze miasto w ....tennis
2017-08-30 12:19:25
poznaniak
"Nie dla psa kiełbasa, nie dla Szczecina Ikea". Za mały i za biedny rynek.
2017-08-30 11:48:32
Mirek
Też uważam, że należy olać Ikeę skoro oni nas olewają.
2017-08-30 11:08:43
RODACY...
Kupujmy jak najwiecej Polskich Towarow... by zmniejszyc i bezrobocie (!) i nie wzbogacajmy jeszcze bardziej Zagranicy, ktora "powywozi czy poprzesyla" nasze Zlote - do swoich Bankow na Zachodzie !!
2017-08-30 10:56:05
Doświadczony Ikeą
Te wasze uwielbienie dla IKEI trąci nieco murzyńskością, o której wspominał w swoich wywiadach dla kelnerów min. Sikorski. Trzy razy w życiu leżąc w łóżku spadłem z materacem na podłogę. Wszystkie trzy łóżka były z Ikei. W życiu tam nie kupię! Dzięki, że nie lokujecie u nas sklepu!
2017-08-30 10:19:41
OBSERWATOR
Brak sklepu IKEA w Szczecinie to cios w plecy dla naszego miasta i mieszkańców.Mieliśmy swoje pięć minut w trakcie regat Tally Ships i na tym się skończyło.Ta impreza widocznie nie przekonała inwestorów to robienie biznesu w Szczecinie . Tłumy turystów na Regatach nie przekonały zarządu Ikei ,że Szczecin to miasto z potencjałem na udany zarobek w salonie Ikei w Szczecinie. Oczekuję od Prezydenta Krzystka na oficjalny komunikat w tej sprawie i konferencję prasową. Brak sklepu IKAE to ogromna porażka władz naszego miasta.
2017-08-30 10:07:46
Nie Ikei w internecie
Apeluję, aby nie kupować niczego w sklepie internetowym Ikei. Skoro Ikea ma nas w nosie, to my ją też miejmy do momentu potraktowania nas poważnie i wybudowania sklepu tej firmy w Szczecinie. @"poznaniak" Nie dramatyzuj. Ikea to nie jest coś ważnego. Coraz mniej ludzi wyjeżdża ze Szczecina, ponieważ żyje się w nim coraz lepiej i nie ma żadnego dramatu.
2017-08-30 10:04:45
wq
Prawdziwy dramat. Jak Ikea olewa Szczecin, to trzeba i ją olać. Nie mogę zrozumieć dlaczego, i media, i ludzie ciągle o tym gadają. Tzn. media w sumie rozumiem, kasa musi się zgadzać, ale ludziska? Firma leje na nich od 20 lat, a oni ikea i ikea. Żałosne.
2017-08-30 09:58:23
śmiech na sdali
ha ha ha ha ha tylko sprzedaż internetowa eko mebelków z Ikea :-) , chyba ludzie nie myśleliście że Ikea postawi sklep w Szczecinie ,Poznań i Berlin by na tym ucierpiały gdzie Ikea ma swoje sklepy
2017-08-30 09:26:17
ikeafak
nigdy nie kupie nic w srikeji za to ze tak olewa Szczecin! i proponuje zrobić tak wszystkim mieszkańcom Szczecina!
2017-08-30 09:24:24
ksess
Największe inwestycje w Polsce w Poznaniu?!!! A to ciekawe....
2017-08-30 09:17:11
poznaniak
Znowu Szczecin poszkodowany. Wszystkie największe inwestycje omijają Szczecin od lat i lokują się u nas w Poznaniu . Tak samo mieszkańcy Szczecina emigrują zagranice do Poznania i tam lokują swoją przyszłość zawodową i życie rodzinne. To jest dramat Waszego miasta .
2017-08-30 08:11:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie