Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ikea bliżej Szczecina

Data publikacji: 30 sierpnia 2017 r. 08:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:48
Ikea bliżej Szczecina
 

Ikea informuje, że jest bliżej Szczecina. Nie chodzi jednak o budowę sklepu. Sieć wprowadziła do naszego miasta sprzedaż internetową, a do skrzynek pocztowych szczecinian po raz pierwszy dostarcza swój nowy katalog. Przy okazji tych działań wsparła też jedną z tutejszych organizacji - szczecińskie stowarzyszenie Polites.

O budowie Ikei w Szczecinie mówi się od lat. Spekulowano, że miałaby powstać na terenach przy Auchan w Ustowie. Przedstawiciele sieci potwierdzali, że szwedzka marka jest zainteresowana stolicą naszego województwa, wygląda jednak na to, że na razie ograniczy się do sprzedaży prowadzonej na odległość. Decyzji o budowie sklepu nie ma.

- Otworzyliśmy nowy dziesiąty sklep w Polsce, w Lublinie, w przyszłym roku planujemy otwarcie trzeciego sklepu w Warszawie - mówi Katarzyna Dutkiewicz, kierownik ds. marketingu Ikea Poznań. - Rozwijamy sprzedaż internetową, dzięki której mocno funkcjonujemy w Szczecinie i Zielonej Górze. Gdy będziemy podejmowali decyzję o budowie tu sklepów, będziemy o tym na bieżąco informowali. Na razie przyzwyczajamy te rynki do naszej marki.

We wtorek dziennikarze i blogerzy ze Szczecina zostali zaproszeni do Ikei w Poznaniu. Przedstawiono katalog 2018 (na świecie jest dystrybuowany w 203 milionach egzemplarzy i w 6 mln w Polsce), który do 10 września otrzymają również szczecinianie. Sieć zachęca ich w ten sposób do swojej nowej usługi na tym terenie. Sprzedaż mebli przez internet trwa od trzech miesięcy.

Spotkanie w Poznaniu miało również aspekt dobroczynny. Ikea zaprosiła organizacje pozarządowe z trzech miast - Stowarzyszenie Polites ze Szczecina, Stowarzyszenie Damy Radę z Zielnej Góry oraz Fundację Rozwoju Motylarnia z Poznania, wcześniej poznając ich siedziby 
i przestrzenie wymagające remontu i wyposażenia. We wtorek każda z organizacji, wspólnie z blogerami i dziennikarzami z ich terenu, w określonym czasie miała na makiecie zaprojektować swoją przestrzeń, z użyciem mebli i dodatków z Ikea. Do końca listopada Ikea Poznań wyremontuje i urządzi pomieszczenie zwycięskiego projektu - Stowarzyszenia Damy Radę z Zielonej Góry. Pozostałe organizacje otrzymały karty upominkowe do Ikea o wartości trzech tysięcy złotych.

- Wyposażymy naszą salę szkoleniowo-warsztatową - mówią Ewelina Putresza i Ewelina Sobecka z Politesu. - Bardzo się cieszymy z zaproszenia, dobrej zabawy i kontaktu z organizacjami, które poznaliśmy.

Anna Gniazdowska

fot.1

Ikea wsparła trzy organizacje pozarządowe: z Zielonej Góry, Szczecina i Poznania. Na zdjęciu w środku Ewelina Putresza i Ewelina Sobecka, przedstawicielki Stowarzyszenia Polites, odbierają kartę podarunkową od Ikea.

fot. 2

Grupa ze Szczecina przy aranżacji wnętrza.

fot. 3

Sala Stowarzyszenia Polites.

fot. 4

Szczecińska ekipa przy gotowej makiecie.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

automobilista
2017-08-31 19:30:42
@poznaniak Jechalem przez Poznan glowna droga krajowa 92 i jakas masakra.Nie ma tam wiaduktow nad torami a co kawalek przejazdy kolejowe, powodujace korki (w ciagu glownej drogi). Poznan to dziadostwo w porownaniu do innych miast.
ikea to badziew ue
2017-08-31 18:14:52
firma funkcjonuje tylko dzięki sponsorowaniu z dotacji ue i niszczy konkurentów robiących lepsze meble. meble ikei to dziadostwo i tandeta
Xxx
2017-08-30 23:47:32
część mebli w IKEA jest produkowana właśnie w PL...
@@@@@"poznaniak"
2017-08-30 21:55:43
Gdyby nie planowali wybudować w Szczecinie sklepu, ponieważ by im się to nie opłacało, to nie wspominaliby o takich planach ani razu. Już lata temu mówiło się o tym, że ktoś ważny w Ikei "obraził się na Szczecin", po tym jak został potraktowany albo przez byłego prezydenta miasta Jurczyka, albo kogoś z jego najbliższego otoczenia.
@@ @"poznaniak" do fuuuu
2017-08-30 21:43:12
A wystarczyło popatrzeć na mapę, którędy prowadzi najlepsza droga z południa do Świnoujścia, albo Międzyzdrojów, zamiast wypisywać takie "mądrości".
Bartek
2017-08-30 17:22:15
Ikea to nie pępek świata,a jej prodykty cienkiej jakości najczęściej kupowane do tanich mieszkań na wynajem lub jak pisze gazeta do państwowych ośrodków wychowawczych. Polskie meble są lepsze jakościowo, a cenowo tańsze lub podobne do Ikea. Propaganda i agitacja na rzecz Ikea nie przyjmie się, nie kupię tam skoro mam pod nosem wiele innych sklepów z meblami.
@@@@"poznaniak"
2017-08-30 17:10:11
Zwróć uwagę, że gadanie o sklepie nic nie kosztuje - mogą gadać w nieskończoność nie straciwszy ani jednej złotówki. Jeżeli twierdzisz, że lokalizacja prywatnego sklepu nie ma podłoża ekonomicznego, a jakieś inne względy, to sorry - ja się do takiej dyskusji nie nadaję.
@ zsn
2017-08-30 17:01:33
A moje pytanie bez odpowiedzi... Kupił powiadasz. Może i kupił, zapłacił i ma, a nie ukradł nazwę po "nieboszczce" ze Lwowa...
@ @"poznaniak" do fuuuu
2017-08-30 16:58:12
Nad morze? Przez Szczecin? To chyba z Polic albo innej Jasienicy.
@@@"poznaniak"
2017-08-30 15:44:01
Niekoniecznie. Skoro do znudzenia gadają, że wybudują ten sklep w Szczecinie, więc by im się to opłaciło. Dla mnie brak tego sklepu nie jest podyktowany względami ekonomicznymi.
zsn
2017-08-30 15:42:28
Pogoń to prawdziwy klub budowany od podstaw od najniższej ligi amika kupiła sobie miejsce w lidze i świruje ze jest wielkim klubikiem teraz nazywa się lech to tak jak by kupić sobie magistra i udawać ze jest się mądrym. Prawda boli wiec nie porównuj prawdziwego piłkarskiego klubu Pogoń do badziewiastego lecha który kupił miejsce w lidze powtarzam KUPIŁ MIEJSCE W LIDZE. Wiec jego tytuły można sobie darować bo są nieuczciwie zdobyte amika powinna grać parę lat w niższych ligach....tak buduje się poznań :)
@"poznaniak" do fuuuu
2017-08-30 15:35:42
A chociażby nad morze.
@@"poznaniak"
2017-08-30 14:49:22
Możesz powiadać co chcesz, ale w niczym nie zmieni to faktu, że prywatna firma przed inwestycją w sklep wielkopowierzchniowy nie zrobi rzetelnego badania rynku. Właśnie z tego im wyszło, że w Lublinie czy Bydgoszczy opłaci im się to, a u Was nie.
@ szn
2017-08-30 14:43:52
A co to jest amika? A... kopacze? A ile to pucharów od początku istnienia zebrała Pogoń? A ile mistrzów Polski?
@"poznaniak"
2017-08-30 13:58:54
No i co z tego. Mam gdzieś Ikeę. Nie powiedziałbym, że Szczecin jest mniejszy lub biedniejszy od Lublina, czy Bydgoszczy. Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz.
szn
2017-08-30 13:57:57
https://www.youtube.com/watch?v=1e-RtpOQmBI pyrus podziwiaj sobie piękny Szczecin w poznaniu tego nie masz ...a jak amika w pucharach???
poznaniak do fuuuu
2017-08-30 13:44:14
Widzisz, przez Szczecin przejazdem nie ma nawet po co jechać, bo niby dokąd?
poznan fuuuu
2017-08-30 13:11:15
poznaniak nie zazdrość każdy wie ze poznan to wiocha lecz swoje kompleksy gdzie indziej przyjedź zobacz nasz piękny Szczecin:) żal Ci d..E ściska:) byłem przejazdem ostatnio w pyrusowie i powiem ci ze takie tramwaje jakie są w poznaniu to w Szczecinie stoją w muzeum techniki ...ale co tam przecież macie "ikeje"
Simca
2017-08-30 12:19:25
Ikea blizej Poznania I Berlina . W Szczecinie mozemy sobie... poklikac bo sklep by zagrozil zyskom berinskiej sieci, a tak nie wolno. Nie rozumiem po co polska gazeta reklamuje firme ktora ma nasze miasto w ....tennis
poznaniak
2017-08-30 11:48:32
"Nie dla psa kiełbasa, nie dla Szczecina Ikea". Za mały i za biedny rynek.
Mirek
2017-08-30 11:08:43
Też uważam, że należy olać Ikeę skoro oni nas olewają.
RODACY...
2017-08-30 10:56:05
Kupujmy jak najwiecej Polskich Towarow... by zmniejszyc i bezrobocie (!) i nie wzbogacajmy jeszcze bardziej Zagranicy, ktora "powywozi czy poprzesyla" nasze Zlote - do swoich Bankow na Zachodzie !!
Doświadczony Ikeą
2017-08-30 10:19:41
Te wasze uwielbienie dla IKEI trąci nieco murzyńskością, o której wspominał w swoich wywiadach dla kelnerów min. Sikorski. Trzy razy w życiu leżąc w łóżku spadłem z materacem na podłogę. Wszystkie trzy łóżka były z Ikei. W życiu tam nie kupię! Dzięki, że nie lokujecie u nas sklepu!
OBSERWATOR
2017-08-30 10:07:46
Brak sklepu IKEA w Szczecinie to cios w plecy dla naszego miasta i mieszkańców.Mieliśmy swoje pięć minut w trakcie regat Tally Ships i na tym się skończyło.Ta impreza widocznie nie przekonała inwestorów to robienie biznesu w Szczecinie . Tłumy turystów na Regatach nie przekonały zarządu Ikei ,że Szczecin to miasto z potencjałem na udany zarobek w salonie Ikei w Szczecinie. Oczekuję od Prezydenta Krzystka na oficjalny komunikat w tej sprawie i konferencję prasową. Brak sklepu IKAE to ogromna porażka władz naszego miasta.
Nie Ikei w internecie
2017-08-30 10:04:45
Apeluję, aby nie kupować niczego w sklepie internetowym Ikei. Skoro Ikea ma nas w nosie, to my ją też miejmy do momentu potraktowania nas poważnie i wybudowania sklepu tej firmy w Szczecinie. @"poznaniak" Nie dramatyzuj. Ikea to nie jest coś ważnego. Coraz mniej ludzi wyjeżdża ze Szczecina, ponieważ żyje się w nim coraz lepiej i nie ma żadnego dramatu.
wq
2017-08-30 09:58:23
Prawdziwy dramat. Jak Ikea olewa Szczecin, to trzeba i ją olać. Nie mogę zrozumieć dlaczego, i media, i ludzie ciągle o tym gadają. Tzn. media w sumie rozumiem, kasa musi się zgadzać, ale ludziska? Firma leje na nich od 20 lat, a oni ikea i ikea. Żałosne.
śmiech na sdali
2017-08-30 09:26:17
ha ha ha ha ha tylko sprzedaż internetowa eko mebelków z Ikea :-) , chyba ludzie nie myśleliście że Ikea postawi sklep w Szczecinie ,Poznań i Berlin by na tym ucierpiały gdzie Ikea ma swoje sklepy
ikeafak
2017-08-30 09:24:24
nigdy nie kupie nic w srikeji za to ze tak olewa Szczecin! i proponuje zrobić tak wszystkim mieszkańcom Szczecina!
ksess
2017-08-30 09:17:11
Największe inwestycje w Polsce w Poznaniu?!!! A to ciekawe....
poznaniak
2017-08-30 08:11:59
Znowu Szczecin poszkodowany. Wszystkie największe inwestycje omijają Szczecin od lat i lokują się u nas w Poznaniu . Tak samo mieszkańcy Szczecina emigrują zagranice do Poznania i tam lokują swoją przyszłość zawodową i życie rodzinne. To jest dramat Waszego miasta .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA