wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Idee przez miasto – przystanek „Tkacka”

Idee przez miasto – przystanek „Tkacka”

Idee przez miasto – przystanek „Tkacka”
Data publikacji: 2020-07-10 07:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 13:41
Wywietleń: 736 463975

Po najbardziej znanym ze szczecińskich barów i sklepów rybnych - przy ul. Tkackiej - pozostała tylko okienna krata. Z motywem ryb, który wymaga odświeżenia. Jej właśnie będzie dotyczyła happeningowa interwencja, zaplanowana przez społeczność Idee przez miasto. Wszyscy będą mile widziani.

Odświeżenie kraty u zbiegu ul. Łaziebnej i Tkackiej odbędzie się już w piątek (10 bm.), a rozpocznie o godz. 11.30. To ledwie drobny wstęp do wielkiego "Święta Tkackiej", które odbędzie się w następny weekend. Czyli wydarzenia, w czasie którego - jak zapowiada społeczność Idee przez miasto - literatura, historia, rzemiosło artystyczne i warsztaty rękodzielnicze zmienią na parę godzin oblicze tej ulicy.

W programie znajdą się m.in. włóczkowy bombing, czyli prezentacja prac artystek szczecińskiego Festiwalu Tkaniny, a także warsztaty: makramy, tkania na krosienkach, batiku, tkania bransoletek, szycia breloczków z filcu, ebru na tkaninie. Będą też targi rzemiosła artystycznego, na którym będą dostępne zarówno ręcznie szyte poduszki, maskotki, przytulanki, jak i dzianina, wyroby z filcowanej wełny, haftu koralikowego, ręcznie malowana tkanina oraz porcelana, wyroby ze sznurka, ręcznie robiona biżuteria.

- Fantastyczny duet przewodników: Przemysław Głowa i Tomasz Wieczorek, opowiedzą o historii ulic Tkackiej, Łaziebnej i Staromłyńskiej. Zaplanowaliśmy również pokaz mody: artystycznych kreacji inspirowanych tkactwem. Dla dzieci czytanie legend ul. Tkackiej, a w odcinku literatury dla dorosłych odbędzie się m.in. czytanie fragmentów reportażu "Życie na miarę" Marka Rabija - przekazuje Sabina Wacławczyk z Idee przez miasto.

Nie zabraknie darmowej lemoniady, a także takich atrakcji, jak malowanie buziek i zabawy w puszczanie mydlanych baniek. Zapowiadany jest również bookcrossing, czyli wymiana i adopcja książek, a także tzw. roślinodzielnia.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO, Idee przez Miasto 

 

Idee przez miasto – przystanek „Tkacka” Idee przez miasto – przystanek „Tkacka” Idee przez miasto – przystanek „Tkacka”

Komentarze

@szkoda psuć
święte słowa. Żołnierska, Ku Słońcu, Źródlana... Tę litanię spartaczonych przekładek bruku można by długo ciągnąć
2020-07-10 14:48:30
??
Kto to finansuje? Mam nadzieję, że nie z naszych podatków!
2020-07-10 14:17:24
szkoda psuć
Przejedź się Żołnierską i przekonaj się, czym się kończy wyrównywanie przedwojennego bruku przez współczesnych brukarzy, a dasz spokój z Tkacką.
2020-07-10 11:16:03
@;/
Bo ten bruk jest stylizowany na średniowieczny.
2020-07-10 11:06:24
;/
A może w ramach święta Tkackiej, ktoś w końcu wyrównałby przedwojenny bruk, bo jazda nawet 20 km/h jest morderstwem dla zawieszenia...
2020-07-10 09:00:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie