Niedziela 25 września 2022r. 
REKLAMA

Park Żeromskiego niemal bez zmian

Data publikacji: 2018-10-30 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Park Żeromskiego niemal bez zmian
Szczecinianie w głosowaniu poparli projekt rewitalizacji alejek oraz modernizacji otoczenia parku Żeromskiego jako projekt dzielnicowy - duży - dla Śródmieścia. Bez konsultacji społecznych - choćby z miejscową Radą Osiedla Stare Miasto - zakres inwestycyjny przedsięwzięcia został przez urzędników miasta radykalnie ograniczony. Fot. Mirosław WINCONEK  

Miała być „Rewitalizacja alejek i modernizacja otoczenia parku Żeromskiego" - jak zakładał jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Realizację ambitnego zamierzenia magistrat zredukował do… wymiany nawierzchni na ledwie jednym parkowym trakcie, ustawienia przy nim nowych ławek i koszy na śmieci. Całość i tak odłożył w czasie.

Jednym ze zwycięskich zadań poprzedniej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego był projekt mający tchnąć nowe życie estetykę oraz funkcjonalność zabytkowego parku pomnikowych drzew i dendrologicznych okazów. Zakładał modernizację terenów zielonych, rewitalizację alejek oraz tzw. małego placu zabaw, a dodatkowo ustawienie stolików do gier wraz z siedziskami.

Autorem owego projektu SBO był Tomasz Kuliszenko ze stowarzyszenia Nasze Śródmieście. Niestety - jak niedawno alarmował na łamach „Kuriera" - droga ku realizacji jego zamierzenia nie była nie tylko łatwa i prosta, ale z niejasnych przyczyn została przez magistrat odłożona w czasie.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 30 października 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: Szczecinianie w głosowaniu poparli projekt rewitalizacji alejek oraz modernizacji otoczenia parku Żeromskiego jako projekt dzielnicowy - duży - dla Śródmieścia. Bez konsultacji społecznych - choćby z miejscową Radą Osiedla Stare Miasto - zakres inwestycyjny przedsięwzięcia został przez urzędników miasta radykalnie ograniczony. 

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pocoto
2018-10-31 10:45:46
Park na lotnisku w Dąbiu - to jest priorytet !!!, a nie parki Żeromskiego czy Kasprowicza. Taki sam bubel jak szklana pułapka (przestrzeń "otwarta" na złotym szlaku), aleja kwiatowa, zamurowane kino kosmos, zabetonowany plac lotników, zdegradowana zieleń Szczecina itd. itd...
rob
2018-10-31 09:15:14
za to hamaki beda !!!!!! huuura!!!!!!!!!! hurra!!!!!!!! Nobla za pomysl ale by dotrzec do tych hamakow to buty na grubej podeszwie bo inaczej stopy beda bolec.Jako mieszkaniec tej okolicy poczulem sie jakby napluto mi w twarz
nie dziwi nic
2018-10-30 17:15:39
Zawiodła kiepska taktyka wyborców, którzy we wszystkich sondażach przedwyborczych obiecali obecnej władzy reelekcję, łącznie z reelekcją prezydenta (i słowa w niedzielę dotrzymają). Więc nie było motywacji, by zrobić coś mieszkańcom porządnie, mądrze i grając fair.
Oleś
2018-10-30 15:11:01
Panowie urzędnicy z Urzędu Miejskiego!Jak powinien wyglądać Park Żeromskiego,wystarczy obejrzeć w internecie zdjęcia TEGO parku z 1940 roku. To BYŁ park przepiękny,czysty(bo niemiecki)i ZADBANY.A po drugiej stronie stał pomnik Wilhelma Wielkiego na koniu.Tam gdzie teraz stoi "pomnik" Adama Mickiewicza.
do AMO..
2018-10-30 11:05:12
A niby dlaczego nie ma być asfaltu dla rowerów? Tylko kierowcy mogą mieć równe i gładkie drogi? W samym parku asfaltu w parku nie musi być, ale na obrzeżach powinien być - skorzystają na tym rowerzyści, rolkarze i innego wszelkiego rodzaju kółka małe i duże. Widziałeś co się dzieje na Jasnych Błoniach po większych opadach? Błoto.
Misiek
2018-10-30 10:52:50
Tak to urzędnicy realizują projekty w ramach sbo a zatem nie ma się co dziwić, że coraz mniej mieszkanców bierze udzial w tym pozorowanym dzialaniu. A może o to chodzi aby sbo umarł śmiercią naturalną a urzędnicy nie musieli się wysilać?
Bartek
2018-10-30 10:27:42
Szczecin jest stać na remont wszystkich chodników, a także ścieżek i alei w parkach i na cmentarzu centralnym, ale tutaj trzeba dzialac, trzeba ruszyć tyłek zza biurka, stworzyć kilka firm i rewitalizowac bez przetargów, natomiast duże nowe inwestycje zostawić dla firm prywatnych. Jest zaplecze naukowe, jest dużo fachowców których można ściągnąć z rynku oferując im lepsze warunki. Jasne że pewne rejony trzeba remontować kompleskowo, jak plac orła, plac zgody itp wtedy przetargi ale chodniki można leciec na bieżąco.
Jarun
2018-10-30 10:13:41
Bardzo dobrze, że "nie wypaliło". Znając zapędy tzw. architektów, to zabetonowaliby pół parku. A co zrobili "wandale" z skwerkiem na Placu Solidarności? Krzywo wylali beton i cieszą się debilki, że nie można spokojnie przejść przez skwer, a tym bardziej przysiąść na ławeczce. Betonowy koszmarek.
HogoFogo
2018-10-30 09:26:16
Błędem tego projektu obywatelskiego był brak w nim ścieżek rowerowych. Gdyby alejki parkowe zamienić na ścieżki rowerowe, to oczywiście jeszcze przed wyborami wszystko byłoby gotowe. W Szczecinie tylko projekty rowerowe maja szansę. Dlatego na przykład plaża Mieleńska nie zostanie nigdy odnowiona, bo nie da się tam dojechać z miasta rowerem.
dno
2018-10-30 09:19:32
Skoro ludzie głosują na taką bylejakość, to nie ma się czemu dziwić.
AMO
2018-10-30 08:47:31
Mam tylko nadzieję, że SBO nie zakładam położenia kostki brukowej lub asfaltu na ścieżki.
Nowy Szczecinianin
2018-10-30 08:36:45
Smutna wiadomosc... :(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA