niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Hydraulicy” w areszcie

„Hydraulicy” w areszcie

„Hydraulicy” w areszcie
Data publikacji: 2020-06-01 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-02 12:15
Wywietleń: 731 457532

Przestępcy, którzy w  Szczecinie okradali starszych ludzi metodą "na hydraulika" wpadli w ręce policji. Pod pretekstem naprawienia awarii wchodzili do mieszkań i odwracając uwagę seniorów, łupili pieniądze i biżuterię.

W ciągu ostatnich miesięcy policjanci ze Szczecina byli o takich kradzieżach powiadamiani kilka razy. Sprawcy wybierali mieszkania osób starszych, przedstawiali się jako hydraulicy z wodociągów, twierdząc, że muszą sprawdzić odpływy i piony wodne w bloku. Jeden zajmował domownika rozmową, drugi w tym czasie plądrował mieszkanie. Seniorzy tracili pieniądze, biżuterię i inne wartościowe przedmioty.

Kryminalni z komisariatu Szczecin Dąbie ustalili, że "hydraulicy" mogą przebywać na terenie jednego z ościennych miast. Pod koniec maja zatrzymano czterech podejrzanych. W miejscu ich zamieszkania zabezpieczono sporo gotówki. Zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

- Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych osób, wykorzystując najczęściej zaufanie i dobre serce seniorów - przypomina st. sierż. Paweł Pankau z zespołu ds. komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Bardzo często pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników z oszczędności i dobytku całego życia.

Policja i prokuratura apeluje, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, policjantów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy dzwonić pod nr 112.

(gan)

Fot. KMP Szczecin

Komentarze

Edek
Hieny urwać pewną część ciała i wysłać do roboty pod nadzorem do DPS
2020-06-01 19:18:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie