wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hybrydy powalczą ze... smogiem

Hybrydy powalczą ze... smogiem

Hybrydy powalczą ze... smogiem
Data publikacji: 2017-05-10 06:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Wywietleń: 1509 251589
Nowoczesny tabor autobusowy, składający się z 16 pojazdów hybrydowych, kolejne kilometry ścieżek rowerowych oraz budowa przystani dla kajaków w rejonie jeziora Dąbie Małe. Środki na te inwestycje – ponad 30 mln złotych – pochodzić będą w większości z RPO WZ 2014-2020 i trafią do budżetu Szczecina. Umowy podpisali w ostatnich dniach marszałek Olgierd Geblewicz i prezydent Piotr Krzystek.

Koszt wszystkich projektów szczeciński magistrat oszacował na prawie 50 mln zł. Pierwsze z działań obejmie zakup 16 hybrydowych autobusów, które powinny dotrzeć do Szczecina jeszcze w tym roku, by obsługiwać ruch pasażerski na uczęszczanych trasach. Tym samym będą one miały korzystny wpływ na tzw. zanieczyszczenia komunikacyjne. Tabor będzie niskopodłogowy i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Według wstępnych założeń hybrydy jeździć będą na liniach nr: 58, 59, 75, 87 oraz 86.

Drugie zadanie przewiduje budowę ponaddwukilometrowej drogi dla rowerów w ciągu al. Piastów. Odcinek połączy się z istniejącą infrastrukturą rowerową w ul. Ku Słońcu, Bohaterów Warszawy oraz Mieszka I. Wartość projektu to prawie 8,7 mln zł. RPO dołoży ponad 6,4 mln zł.  Ścieżka rowerowa będzie gotowa najpóźniej na koniec maja 2018 roku.

Trzeci projekt to budowa tzw. Przylądka Czterech Szkieletów na jeziorze Dąbie Małe. Kajakarze będą mieli do dyspozycji w 5 w pełni wyposażonych przystaniach 36 miejsc postojowych. Umiejscowione one będą w zakątkach „Chełszcząca”, „Jeziorna” czy „Płońska Kępa”. Ta turystyczna infrastruktura ma powstać do końca 2017 roku. Jej koszt to ponad 1 mln zł, a połowa tej kwoty to dofinansowanie z RPO.

(mos)

Na zdjęciu: Umowy podpisali marszałek Olgierd Geblewicz i prezydent Piotr Krzystek.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

gosccc
@Piece: w tej sprawie zwroc sie do ministerstwa srodowiska które m.in zaorało program kawka oraz dofinansowania wymiany piecow w najwiekszych miastach, o zaoraniu ustawy o odnawialnych zrodlach energii nie wspominajac, poczytaj sobie ile Niemcy maja energii z wiatrakow,elektrowni wodnych czy slonecznych a u nas tylko wungiel i wungiel a potem sie dziwia ze smog ,wungiel sie skonczy za okolo 30-40 lat i co wtedy ?! obecy rak zniszczy ten kraj i tak szybciej
2017-05-10 09:05:34
tak tylko
"(...) budowę ponad dwukilometrowej drogi dla rowerów w ciągu al. Piastów (...)" na pewno w Szczecinie ??? a jak tak, to na którym odcinku ? bo wg mnie to na całej długości tej ulicy jest już ścieżka dla pe....rzy wydzielona na jezdni i tam nic więcej się nie wymyśli. No chyba, że teraz będą rżnąć asfalt i kłaść / przesuwać krawężniki, albo jeszcze lepiej... ścieżka razem z torami tramwajowymi w alejce.
2017-05-10 08:23:56
Piece
A likwidacja piecow w szczecinskich mieszkaniach musi jeszcze czekac
2017-05-10 08:03:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie