niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Humanistycznie i humanitarnie

Humanistycznie i humanitarnie

Humanistycznie i humanitarnie
Data publikacji: 2016-03-13 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 870 123058

Przepisując wiersz „Ludzie giną" Josifa Brodskiego chcą zwrócić uwagę na działania czterech organizacji humanitarnych niosących pomoc na Bliskim Wschodzie. We wtorek w Szczecinie i innych miastach ruszy akcja „Przepisuję ten wiersz".

- Konflikt w Syrii, a zwłaszcza będąca jego konsekwencją fala uchodźców, budzi wiele różnych emocji w Polsce i Europie. Nikt nie pamięta o tym, że na miejscu działają cztery polskie organizacje humanitarne. Robiąc tę akcję chcemy zwrócić na to uwagę - mówi Romek Zańko, organizator działania „Przepisuję ten wiersz".

Na czym będzie polegać wydarzenie? Po prostu, każdy, kto chce, może własnoręcznie przepisać wiersz „Ludzie giną" Josifa Brodskiego i przekazać go dalej. Poza utworem literackim przepisujący będą umieszczać informacje na temat organizacji działających w Syrii. Są to: Polska Akcja Humanitarna, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Caritas i Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna. 

Przepisywanie rozpocznie się we wtorek w Szczecinie, o godz. 15 w Klasztorze Dominikanów, a o godz. 17.30 w Teatrze Kana, bibliotece Pro-Media i Książnicy Pomorskiej. 

- W czasach internetu zazwyczaj tylko klikamy i zaraz zapominamy o tym. Poświęcenie kilku minut na ręczne przepisywanie może sprawić, że zatrzymamy się na chwilę - dodaje R. Zańko.

Udział w działaniu zapowiedzieli też organizatorzy w innych miastach m.in. w Radomiu, Drawsku Pomorskim, Krakowie. Prawdopodobnie odbędzie się ona także w kwietniu w Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczegóły akcji oraz wzory wiersza są dostępne na stronie www.przepisujetenwiersz.pl oraz na Facebooku. ©℗

(szymw)

Na zdj.: Romek Zańko zaprasza do przepisywania wierszy.

Fot. Szymon WASILEWSKI

Komentarze

@
Co to za wydarzenie. Przepisać wiersz. Co to daje i komu. W czym to pomaga. Równie dobrze można ogłosić akcje dmuchania baloników, gwizdania na palcach czy rzucania młotkiem. Po co , na co, chyba jedynie aby zaistnieć w mediach.
2016-03-14 11:45:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie