Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Humanistycznie i humanitarnie

Data publikacji: 13 marca 2016 r. 11:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Humanistycznie i humanitarnie
 

Przepisując wiersz „Ludzie giną" Josifa Brodskiego chcą zwrócić uwagę na działania czterech organizacji humanitarnych niosących pomoc na Bliskim Wschodzie. We wtorek w Szczecinie i innych miastach ruszy akcja „Przepisuję ten wiersz".

- Konflikt w Syrii, a zwłaszcza będąca jego konsekwencją fala uchodźców, budzi wiele różnych emocji w Polsce i Europie. Nikt nie pamięta o tym, że na miejscu działają cztery polskie organizacje humanitarne. Robiąc tę akcję chcemy zwrócić na to uwagę - mówi Romek Zańko, organizator działania „Przepisuję ten wiersz".

Na czym będzie polegać wydarzenie? Po prostu, każdy, kto chce, może własnoręcznie przepisać wiersz „Ludzie giną" Josifa Brodskiego i przekazać go dalej. Poza utworem literackim przepisujący będą umieszczać informacje na temat organizacji działających w Syrii. Są to: Polska Akcja Humanitarna, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Caritas i Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna. 

Przepisywanie rozpocznie się we wtorek w Szczecinie, o godz. 15 w Klasztorze Dominikanów, a o godz. 17.30 w Teatrze Kana, bibliotece Pro-Media i Książnicy Pomorskiej. 

- W czasach internetu zazwyczaj tylko klikamy i zaraz zapominamy o tym. Poświęcenie kilku minut na ręczne przepisywanie może sprawić, że zatrzymamy się na chwilę - dodaje R. Zańko.

Udział w działaniu zapowiedzieli też organizatorzy w innych miastach m.in. w Radomiu, Drawsku Pomorskim, Krakowie. Prawdopodobnie odbędzie się ona także w kwietniu w Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczegóły akcji oraz wzory wiersza są dostępne na stronie www.przepisujetenwiersz.pl oraz na Facebooku. ©℗

(szymw)

Na zdj.: Romek Zańko zaprasza do przepisywania wierszy.

Fot. Szymon WASILEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2016-03-14 11:45:00
Co to za wydarzenie. Przepisać wiersz. Co to daje i komu. W czym to pomaga. Równie dobrze można ogłosić akcje dmuchania baloników, gwizdania na palcach czy rzucania młotkiem. Po co , na co, chyba jedynie aby zaistnieć w mediach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA