sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Hospicjum w Szczecinku – koniec wieńczy dzieło

Hospicjum w Szczecinku – koniec wieńczy dzieło

Hospicjum w Szczecinku – koniec wieńczy dzieło
Data publikacji: 2018-02-11 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 681 313714

Budowane przez siedem lat Hospicjum Stacjonarne w Szczecinku zostało uroczyście poświęcone przez biskupa ordynariusza Edwarda Dajczaka. Biskup był pełen uznania i podziwu dla proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu, który podjął się budowy.

- Przyznam, że wydając zgodę na budowę byłem pełny obaw, a dziś podziwiam i gratuluję - mówi biskup ordynariusz. - Ksiądz i cały zespół ludzi dobrej woli zdołał wybudować je bez jakiegoś wielkiego budżetu. Teraz jest piękne hospicjum, wyposażone i gotowe do funkcjonowania. Podziwiam sprawność działania proboszcza, który to pilotuje, a także wszystkich ludzi, którzy pomagali.

Mieszkańcy Szczecinka są dumni ze swego proboszcza.

- Pomoc drugiemu człowiekowi to podstawa naszego życia - mówią . - Jesteśmy dumni z naszego proboszcza. Takie miejsce jest bardzo potrzebne i cieszę się, że udało się je wybudować. Do powstania hospicjum przyczyniło się wielu ludzi o dobrych sercach. To nie jedyne dzieło naszego proboszcza. Zbudował on kościół, plebanię, przy kościele stworzył Zwierzyniec św. Franciszka.

Hospicjum powstało ze składek społecznych, odpisów podatkowych i kwest ulicznych i cmentarnych. W placówce jest 15 łóżek, z czego 10 otrzyma kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia. Hospicjum poprowadzą siostry zakonne albertynki. Pierwsi pacjenci komercyjni już mogą być przyjęci.

Tekst i fot. (bar)

Komentarze

Miotełkowy znaczy
Miotełkowy znaczy teren, tak jak pies.
2018-02-13 10:59:57
Pierwsi pacjenci komercyjni już mogą być przyjęci.
- czarne (Hospicjum powstało ze składek społecznych, odpisów podatkowych i kwest ulicznych i cmentarnych.) zamienione na złote (pacjenci komercyjni). Teraz "babcie"i ludzie "dobrej woli" doczekają się komercyjnej opieki. Alleluja....P.S. - jak się skończył "Szpital Kolejowy" - doją?
2018-02-12 13:08:04
Olek
Obserwator właściwie zareagował.
2018-02-12 09:53:54
pytam
a ten miotełkowy po co tam ?
2018-02-12 07:17:40
obserwator
kodziarze milczeć!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-02-11 20:32:50
wchodzą tylko w dobre interesy.
Cytat : "Pierwsi pacjenci komercyjni już mogą być przyjęci." Sukienkowi wchodzą tylko w dobre interesy.
2018-02-11 18:49:34