sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie

Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie [GALERIA]

Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie
Data publikacji: 2019-07-01 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Wywietleń: 1638 400453

Hospicjum stacjonarne dla dorosłych i dzieci już działa w Tanowie (gmina Police). W poniedziałek (1 lipca) odbyło się uroczyste otwarcie. Wybudowało je Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. Są tu 23 łóżka, w tym jedno dla dzieci (jest możliwość zwiększenia miejsc dla dzieci, jeśli będzie taka potrzeba).

Już we wtorek (2 lipca) zamieszkają tu pierwsi podopieczni. Czekają na nich 2-osobowe sale z bezpośrednim dostępem do toalet. Oczywiście w pełni dostosowane do potrzeb osób schorowanych, niepełnosprawnych. 

Na początek hospicjum przyjmie 12 osób (tyle będzie w nim przebywało w jednym czasie). Kontrakt z NFZ ma na 6,5 łóżka. Utrzymanie pozostałych podopiecznych organizacja sfinansuje z własnych środków. Na początku przyszłego roku będzie mogła negocjować nowy kontrakt.

Hospicjum to zostało wybudowane za 6,5 mln złotych. Milion złotych kosztowało jego wyposażenie. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych (będących w gestii samorządu województwa), a także ze wsparciem lokalnych samorządów (m.in. gminy i powiatu polickiego). Wsparcia udzielali również lokalni przedsiębiorcy.

- Mogliśmy to zrobić, bo mieliśmy bardzo wiele osób nas wspierających - mówiła Aleksandra Mazur-Woroniecka, prezes Stowarzyszenia. - Myślę, że damy radę także to poprowadzić.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie Hospicjum stacjonarne powstało w Tanowie

Komentarze

I pokoje...
Pomalowane na Niebiesko... by Sukienkowym bylo latwiej przekonac "barankow i owieczki" ze juz prawie... jedna noga sa w Niebie ?/!!
2019-07-02 13:31:41
lub herbatke...
Ile dolozyli - chyba nic, bo nic Pani Agnieszka nie pisze ? Oni beda jeszcze wynosic zarobione na lewo "Spowiednie i Namaszczone" pieniedze... bez wykazywania kwitka i placenia Podatku !! Gdzie o podpisanych Spadkach jak na razie - nie ma co jeszcze wspominac ?
2019-07-02 12:45:50
grazka
Bardzo się ciesze ze w końcu doczekaliśmy tak potrzebnej placówki, tylko bardzo przykro ze tylko 6,5 łózka refunduje NFZ, ja co roku odje 1 procent,dziękuję wszystkim organizatorom za trud i zagazowanie, pozdrawiam.G.M.
2019-07-01 22:06:20
popijajać kawkę..
No jak zwykle klecha z miotełką w pierwszy rzędzie!! Ciekawe ile oni dołożyli, bo ,że przyjdą strzyc owieczki w ich ostatniej drodze to pewne...
2019-07-01 21:13:17
Fairy
Dobrze,ze powstalo to miejsce.Dla wspierajacych-podziekowania.
2019-07-01 17:35:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie