Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Horror na Głównym w Szczecinie. Biją i chwalą Ukrainę? [FILM]

Data publikacji: 12 kwietnia 2024 r. 15:30
Ostatnia aktualizacja: 15 kwietnia 2024 r. 11:18
Horror na Głównym w Szczecinie. Biją i chwalą Ukrainę?
Bezdomni upodobali sobie fragment ulicy Kolumba, między wiaduktem kolejowym a delikatesami. Fot. Roman CIEPLIŃSKI  

W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiły się dramatyczne relacje opatrzone zdjęciami, na których widać plamy krwi na chodniku nieopodal dworca Szczecin Główny. Z opisu wynikało, że grupa agresywnych Ukraińców pobiła bezdomnego młodego Polaka. Mężczyzna został uderzony w głowę. Silny krwotok tamowali do czasu przyjazdu pogotowia pracownicy agencji ochrony. Oni też powiadomili policję, która dość szybko ujęła sprawców, spisała i puściła wolno. Dwie godziny później ze szczytu muru oporowego między ulicą Owocową a dworcem spadł 27-letni młody mężczyzna. Ranny twierdził, że uciekał przed agresywnymi pijanymi Ukraińcami. Jak wynika z relacji pracowników ochrony rejonu dworca takie zdarzenia w tej części miasta to smutna norma. – Gdy pijani wracają z imprez, robi się niebezpiecznie – usłyszałem.

Relacje dziennikarzy społecznych

W oficjalnych mediach nie pojawiły się żadne informacje na temat zdarzeń z sobotniej nocy. Dopiero gdy tematem zajęli się internauci w mediach społecznościowych, zareagował między innymi jeden z portali z kręgu obecnej władzy. O zdarzeniu pisali, że bezdomny prowokował i zaczepiał „grupę osób”. Pisali między innymi tak: „Temat lotem błyskawicy niesie się po prawicowych kontach na Facebooku. W niektórych relacjach czytamy o ataku maczetą, tryskającej krwi czy wykrzykiwaniu nacjonalistycznych haseł. Służby nie potwierdzają takich okoliczności zdarzenia”.

Autor powyższego tekstu opisujący wypadki z nocy z 6 na 7 nie pokusił się o to, by zweryfikować oficjalny przekaz. Postanowiliśmy sprawdzić, jak było naprawdę i odszukać świadków oraz – jeśli to możliwe – uczestników zdarzeń. Wcześniej jednak poprosiliśmy policję o informacje na ten temat. Policja potwierdziła, że w wyniku zajścia w rejonie dworca ranny został około 30-letni mężczyzna, i że w zdarzeniu uczestniczyli Ukraińcy. Wszyscy byli pijani. Ich dane są w dyspozycji stróżów prawa. Postępowania jednak nie wszczęto, bo poszkodowany nie złożył w tej sprawie zawiadomienia. Niemniej funkcjonariusze próbują skontaktować się z poszkodowanym, by wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Pogotowie Ratunkowe przesłało nam oficjalny komunikat: „Z 6 na 7 kwietnia około godziny drugiej zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do pobitego mężczyzny. Na miejscu wezwania znajdował się poszkodowany pacjent ok. 30 lat, z obszernym urazem głowy i w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych mężczyzna przytomny został przetransportowany do szpitala”.

Skontaktowałem się również ze Służbą Ochrony Kolei. Byłem zaskoczony, kiedy okazało się, że SOK nawet nie odnotował takiego zdarzenia, a przecież była ofiara, interweniowało pogotowie ratunkowe, policja.

Szczecin Główny nocą

W środę, 10 kwietnia, trzy dni po dramatycznych wydarzeniach udaliśmy się na dworzec Szczecin Główny. Hala dworca była już niemal pusta, opustoszała była ulica Owocowa jak również okolica wejścia do dworca od strony ul. Kolumba. Tylko w rejonie delikatesów, obok wiaduktu znajdowali się ludzie. To tam grupa licząca dziesięć osób, zaatakowała młodego mężczyznę. Ofiara najprawdopodobniej uderzona ciężkim przedmiotem, doznała groźnego urazu głowy. Jak wynikać miało z relacji świadków, napastnicy, uciekając wołali „Sława Ukrajini”.

O to, jaki był przebieg zdarzeń, postanowiłem zapytać pracowników ochrony. Z ich relacji wynikało, że młody mężczyzna ranny w głowę obficie krwawił, a osoby, w tym młoda kobieta, które próbowały mu pomóc, nie potrafiły sobie z tym poradzić. Pracownicy agencji ochrony ułożyli rannego we właściwej pozycji i powstrzymywali krwotok do czasu przyjazdu pogotowia.

– Jesteśmy przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Mamy przy sobie materiały opatrunkowe. Miałam dyżur tamtej nocy, więc pomagałam temu bezdomnemu. Samego zdarzenia nie widziałam, znam je jedynie z relacji innych osób – powiedziała mi kobieta z patrolu agencji ochrony, która pilnuje porządku i mienia dworca. Dodała także, że z opatrunkiem na głowie P. chodził bodajże tylko dzień czy dwa. Już w poniedziałek nie miał bandaża na głowie.

Więcej o przebiegu zdarzeń wiedzieli klienci jak również obsługa delikatesów. Tam uzyskałem na tyle dokładny rysopis poszkodowanego P., że bez trudu odnalazłem go wśród ludzi kręcących się w pobliżu sklepu.

Rzeczywiście zamiast bandaża na głowie pan P. miał tylko kaptur, mimo ciemnej nocy oczy zasłaniał ciemnymi okularami.

Z relacji P., który – jak twierdzi – pochodzi ze wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, wynika, że to nie on „prowokował i zaczepiał Ukraińców”, lecz oni jego „prowokowali i obrażali jego dziewczynę”. Dodał nawet, że „chcieli ją zgwałcić”. Nie został też uderzony „maczetą”. Urazu głowy doznał, kiedy jeden z agresywnych Ukraińców roztrzaskał mu butelkę na głowie. Twierdzi też, że „gdyby nie reakcja dwóch innych bezdomnych, którzy przebywali wówczas w rejonie wiaduktu kolejowego, pewnie by już nie żył”.

Od pracowników agencji ochrony dowiedziałem się, że ranny został wypisany ze szpitala (okazało się, że przy ul. Arkońskiej) jeszcze tego samego dnia. Niektórzy oburzeni internauci komentowali ten fakt następująco: Ukraińcy leczą się w naszych szpitalach nieubezpieczeni, a bezdomnego nieubezpieczonego pacjenta Polaka szpital po prostu wyprasza…

Policja tymczasem podała informację, że ranny opuścił szpital na własną prośbę.

Co weekend jest to samo

Okazuje się, że 7 kwietnia miało miejsce inne nie mniej poważne zdarzenie. Dwie godziny później, około 5 rano pod ceglanym murem oporowym na torowisku znaleziono 27-letniego mężczyznę. Spadł ze szczytu skarpy. Mniej więcej z 10-metrowej wysokości. Był w stanie ciężkim; miał liczne obrażenia. Zapytany o okoliczności zdarzenia powiedział, że został napadnięty przez grupę Ukraińców. Uciekając, chciał przeskoczyć mur, nie wiedział, że po drugiej stronie jest 10-metrowa przepaść.

Co ciekawe, o tym drugim, jak mogłoby się wydawać, nie mniej groźnym zdarzeniu, prasa, a nawet media społecznościowe, milczały. Sprawa wyszła na jaw dopiero pięć dni po zdarzeniu, niejako przypadkiem, to znaczy w trakcie mojej rozmowy ze świadkami i uczestnikami wydarzeń przed dworcem Szczecin Główny, a konkretnie tuż obok delikatesów, zaledwie 50 metrów od wiaduktu kolejowego. Miejsce to – jak wiadomo – znane jest między innymi z tego, że można tam spotkać sporo osób bezdomnych.

– Byłam przy nim – opowiadała mi kobieta, która udzielała mu pierwszej pomocy. – Zapytałam, jak ma na imię. Powiedział, że Michał. Trzymałam go za rękę. Ściskał mi dłoń tak mocno, że nie czułam nawet krwi… Zapytałam go, jak to się stało, że spadł z tej pionowej skarpy. Odpowiedział, że zaatakowali go Ukraińcy, uciekał przed nimi i chciał przeskoczyć mur. Pytał, gdzie jest jego plecak, to było tak ważne dla niego, bo miał tam kluczyki do samochodu. A przecież plecak miał na plecach. Nie miał widocznie już czucia…

Chcąc się więcej dowiedzieć o zdarzeniu, skontaktowałem się z Komendą Miejską Policji w Szczecinie, ale policja w ogóle nie wiedziała nic na ten temat. Natomiast rzecznik pogotowia ratunkowego Natalia Dorochowicz przesłała mi krótką informację:

„7 kwietnia zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany, około godziny piątej, do upadku z wysokości. W miejscu wezwania, okolice postoju taxi przy ul. Owocowej, znajdował się poszkodowany mężczyzna lat 27. Pacjent był przytomny, w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, pobudzony. Doznał licznych urazów kończyn górnych. Po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych mężczyzna został przetransportowany do szpitala na Unii Lubelskiej”.

Co ciekawe rzecznik szpitala przy ul. Unii Lubelskiej Joanna Woźnicka poinformowała nas, że pacjent ten jeszcze tego samego dnia opuścił szpital.

O bezpieczeństwie i polityce informacyjnej

O bezpieczeństwie, między innymi w rejonie dworca Szczecin Główny można powiedzieć tak: policja okazała się skuteczna, bo ujęła i uzyskała dane osób uczestniczących w zajściu przed Dworcem Głównym. Ale można też powiedzieć, że monitoring to za mało. Tu warto dodać, że to dzięki monitoringowi zareagowała ochrona. Zapis z monitoringu przekazany został zresztą policji. Kamery nie zastąpią jednak stróżów prawa z krwi i kości.

W Berlinie na Alexander Platz ustawiono kontenerowy komisariat policji. Stróże prawa w tej części Berlina na brak pracy nie narzekają. Policja bliżej ludzi, coraz bliżej, bo też z poczuciem bezpieczeństwa jest coraz gorzej. Może i w Szczecinie warto skorzystać z podobnych rozwiązań? Komisariatu policji na dworcu nie ma już chyba od co najmniej 20 lat. A przydałby się.

Natomiast o polityce informacyjnej można by powiedzieć tak: jak najmniej polityki, jak najwięcej informacji, dzięki której obywatel będzie miał wiedzę, dzięki której mógłby się czuć bezpieczniej, dzięki której mógłby podejmować właściwe decyzje (warto wiedzieć, że jest taki „czarny punkt” na mapie miasta). Choćby nawet taką, czy warto w trakcie weekendu udawać się w rejon dworca Szczecin Główny.

W trakcie rekonesansu w rejon szczecińskiego dworca nie udało mi się niestety (?) spotkać ukraińskich uczestników zajść z tamtej sobotniej nocy. Większe szanse miałbym pewnie w którąś sobotę albo już w niedzielę nad ranem, kiedy to na lekkim rauszu wraca się z dyskotek i klubów. ©℗

Tekst i film Roman CIEPLIŃSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aa
2024-05-07 15:28:08
a skąd ten bezdomny miał tyle balonów? sprawdził to ktoś?
Czytelnik od lat
2024-04-20 16:11:50
Dawno nie było tak wspaniałego tekstu na łamach Kuriera. Tak trzymać...
Marek
2024-04-16 15:36:47
Jak ja bym był Prezydentem to bym wszystkich Ukraiców wywalił na Ukraine i zamknoł granice , Wojna jest ich to ich wojna nie nasza wojna nie w pierdal - my sie w ich wojne a bedziemy mieli spokój jak tylko sie pojawili to wszystko runeło bo Polska Przyjeła Ukraiców , słyszałem ze ten co Przejechał na Pl Rodła to był Ukrainiec tylko ze bronią służby jego aby do afery nie doszło tak słyszałem , znajoma mi opowiadała ze Ukraice samochodami po pijaku . Ukraince na TAXI fałszywe prawko mają
Rob
2024-04-15 11:05:54
Można to rozwiązać, ale z głową. Wszyscy imigranci którzy są u nas, pracują i się integrują, lub ci którzy po prostu przestrzegają polskiego prawa są mile widziani i należy im pomagać. Natomiast ci imigranci, którzy łamią prawo i stanowią zagrożenie, powinni być dożywotnio deportowani z Polski wraz z ich przekazaniem ukraińskiej żandarmerii i wysyłką na front, aby bronili swojego kraju a nie stanowili zagrożenie dla polskich obywateli. Do tego warto wprowadzić w końcu weryfikację kto przyjeżdża
@Ojciec
2024-04-14 22:18:48
Idź i powiedz to ofiarom na Wołyniu.
@Ojciec
2024-04-14 17:33:03
Czy mógłbyś napisać to tak by miało sens po polsku?
Ojciec
2024-04-14 16:19:01
Tylko pusty łeb przyjmuje, że zło identyfikuje się z nacją,
Xxx
2024-04-14 16:01:42
Odesłać to ukraińskie bydlo na front.
@KS
2024-04-14 14:56:48
Ukraina nie ma prawa atakować nikogo i niczego w Polsce. Twój serwilizm wobec Ukrainy sięgnął dna.
Do KS
2024-04-14 14:19:11
Dobrze, że Kurier wyjaśnił całe zdarzenie. Bo dotąd w internecie była narracja o biednym bezdomnym polskim chłopaku skatowanym przez Ukraińców. Tylko Kurier się pokusił o wyjaśnienie, udał się na miejsce i pokazał. Nie ma tu żadnej ściemy. A twoje nazistowskie poglądy, lepiej sobie schowaj. To tacy jak ty uważają, że bezdomnych można spalić na przystankach i katować, bo to śmiecie. Otóż: nie można.
A tymczasem
2024-04-14 14:17:44
Duda z Tuskiem opodatkują Polaków i zobowiążą się do odprowadzania części polskiego PKB na rzecz Ukrainy... wiecie o tym POPiSowcy? Czy może dowiecie się z TVN gdzieś tam przy okazji że dojdzie wam kolejny podatek żeby oligarchowie młodsi i starsi mogli dalej bogacić się w skorumpowanej Ukrainie...
KS
2024-04-14 13:11:35
Elitę Szczecina zaatakowała Ukraina. Kurier sięgnął dna.
Beob
2024-04-14 12:24:50
Ukraińskie ekscesy to tajemnica poliszynela. Ale poprawność polityczna zabrania informowania o nich publicznie.
@@Last but not least
2024-04-13 14:03:05
Sprostowanie ale gdzie bo normalnie wiadomość o sprawcy wisi i sprostowania nie widać...
dzięki dziennikarzu
2024-04-13 13:58:46
w końcu porządny dziennikarz, niezasłaniający się cenzurą, szanujący prawdę ukraińcy nadużywają polskiej gościnności, stanowią kłopot. Polska z nikomu nie znanych powodów klęka przed skorumpowaną ukrainą i idzie na dalekie bezsensowne ustępstwa.
@kolejarz
2024-04-13 13:37:07
Cały internet o tym huczał, a nikt się na dworzec nie dygnął. Dobrze, że ktoś to zrobił i wszystko wyjaśnił.
kolejarz
2024-04-13 13:03:00
SOK nie odnotował zdarzenia, i słusznie, bo przecież bito się na ulicy, a nie na dworcu. Facet dostał po głowie, wyszedł ze szpitala po godzinie, nawet bandaża nie miał na trzeci dzień. Wielka mi bijatyka. Na wiejskiej dyskotece są znacznie lepsze. Tekst na siłę zrobiony, z którego nic nie wynika.
@Grzchu
2024-04-13 12:53:08
A Ty co zrobiłeś? Tylko pisałeś i chcesz o tym gadać. Dokładnie to, co zarzucasz innym.
Stary
2024-04-13 11:43:44
Spotyka się dwóch meneli. Ten drugi po krawatem, więc pierwszy pyta: Lepiej ci się powodzi? Drugi wyznaje: założyłem małą firmę. Wypożyczam w markecie wózek za złotówkę, pcham go do punktu skupu i sprzedaję za dziewiętnaście złotych. Zarabiam 18 złotych. Niewielki, ale uczciwy zarobek!
Magna antipolonia
2024-04-13 11:38:30
Nie drgnęła sprawa tożsamości sprawcy wypadku na Placu Rodła w Szczecinie. A leci już drugi miesiąc od tego wypadku. Policja, prokuratura i media zagraniczne rzekomo polskie w dalszym ciągu milczą na temat pochodzenia sprawcy. O sprawcy pisał Gadowski w necie, można również na twitterku znaleźć inforamcja, a nie żadne faki pod nickiem billy the kid i Camille Moscow, Nie jest to Polak.
expol
2024-04-13 11:31:13
bedzie to co w szwecji...stracimy nad tym kontrole jesli juz nie straciismy...część tego narodu jest niestety wyjatkowo skłonna do tego typu zachowan...skonczy sie tak ze trzeba bedzie wyjsc na ulice i szukac tych co ich tu zaprosili
Racjonalista1
2024-04-13 11:29:50
Ukraińcy pobierają socjal 10 mld rocznie, co wykończa polską gospodarkę. Bezdomni Ukry, menele Ukry, biedota niepracująca przyjechała do Polski żeby żyć na socjalu i imprezować w dzień na polanach i w parkach, a w nocy w klubach. Niedługo napiszcie że słońce w Polsce nie wzejdzie bez Ukroińców laserów.
Nie każdy
2024-04-13 11:19:19
Nie każdy Ukrainiec to przestępca,wielu uczciwie pracuje,płaci podatki i wnosi wiele dobrego dla kraju.Nie każdy Polak to złodziej samochodów i alkoholik. Nie każdy Rosjanin to diabeł. Niestety tych których rodzice,szkoła czy ksiądz nie nauczyli jak należy żyć w cywilizowanym społeczeństwie należy ukarać
Tak tylko
2024-04-13 11:16:34
Wszystkie te komentarze są w stylu: "My Polacy złotoptacy..." Ech!
Myśl
2024-04-13 11:08:11
Bijatyki (z uszkodzeniem ciała) między pijakami to nie nowość ani rzadkość i powinny interesować głównie policję. Nie znam statystyk policyjnych, ale to pewnie ponura codzienność, a nie jakiś horror. Trudno by media się tym szczególnie interesowały, chociaż pijacy byliby szczęśliwi, że mogą się pokazać. Czy redaktor zająby się sprawą gdyby pijani Polacy pobili pijanych Polaków? Czy raczej chodziło o wyniesienie złych Ukraińców na tytuły. Pan Matecki już to pochwalił, więc cel osiągnięty.
Stary
2024-04-13 11:08:07
Biadolenie że trzeba im pomóc jest niepoważne. Oni dokonali takiego wyboru. Menele były już w czasach rzymskich. Wiele słońc temu jak większość obywateli podróżowałem do jakiejś centrali. Moja była w Poznaniu. Oczywiście docierałem tam żelaznym koniem. Było dużo czasu do spotkania toteż spożywałem coś na ciepło na dworcu. Żurek albo flaczki. Pieczywko. Trzeba było od razu brać odpowiednią bułek. Bo wystarczyło oddalić się od stolika i pojawiał się menel. Wtykał paluch do miski nawet jak parzyła
@Last but not least
2024-04-13 10:50:41
Potem było sprostowanie , że to był Twój Chłopak z Ukrainy
@Racjonalista
2024-04-13 10:45:37
Półprawda jest jak półkłamstwo. Większość prac wykonywanych przez Ukraińców to prace które można zautomatyzować. Jak to jest że kilkuosobowe ekipa jest w stanie wykonać mniej pracy niż 1 osoba z odpowiednią maszyną? Opieranie gospodarki na migrantach nie jest dobre, opisałeś patogię pookrągłostołowego modelu rozwoju Polski.
Rzeczywistosc
2024-04-13 10:24:40
Na front i niech ich Putin przerobi na nawóz. W Warszawie, Krakowie,Poznaniu i Wrocławiu widzialem tabuny tych bidulkow. Chleja, imprezuja, a ty im dej dej dej. Won na front gdzie wasze miejsce. Chcecie kasy- robic zrzutki miedzy soba, opodatkowac ich dodatkowo. Ilosc Ukraincow skazanych za przestepstwa w 2020 roku-7111. 2022 rok dane ponad 35000. Po co nam oni? Oni na Wolyniu pokazali co to za narod. W Warszawie Ukrainiec zamordowal 4 osoby w opuszczonej kamienicy na przestrzeni kilku miesiecy
Last but not least
2024-04-13 10:15:15
Za magnapolonia.org, "Sprawcą zamachu w Szczecinie jest 33-letni Polak, były szczeciński motorniczy, Grzegorz Ł." Człowiek leczył się psychiatrycznie, miesiąc przed atakiem odmówiono mu pomocy psychiatrycznej w szpitalu mimo że sam się zgłosił... Koniec teori spiskowych o Ukraińcach, to typowy polski bardak i niedasięzyzm.
Smutne
2024-04-13 09:59:45
Smutne że tylu bezdomnych jest w Szczecinie, brak funduszy na pomoc dla tych ludzi natomiast wydatki na zbrojenia bez ograniczeń ,chyba w końcu trzeba pomyśleć o działaniach pokojowych.
Kitesurfer
2024-04-13 09:57:11
Front Wschodni!!!! Natychmiast Front Wschodni......żadnego pobłażania lewackiego!!!!! Pogrobowcy UPA i OUN ,wielbiciele Stepana Bandery - mordercow Polaków na Wołyniu.....
Bart
2024-04-13 09:01:09
Wołyń mają we krwi. Poza tym swołocz z ZSRR zawsze nią zostanie. Ameryka pcha nas do wojny, a sami jak zawsze aby po kosztach było... Zacznijcie ludzie myśleć samodzielnie, a nie dajecie sie sterować emocjami. Krym był zawsze Rosyjski, cały wschód Ukrainy też chce być. Nie popieram Rosji, ani tym bardziej Putina, ale skorumpowana Ukraina nie jest święta. Niech oddadzą wschód i dojdzie do pokoju, bo szkoda ludzi którzy teraz giną, a odbić nie dadzą rady, skoro miliony mężczyzn uciekło.
Stary
2024-04-13 08:55:26
Zgadzam się. Nie potrzeba nam obcych meneli. Mamy swoich! Autor zaledwie musnął temat indolencji służb porządkowych. W pojazdach kom. miejskiej w szczególności. Wczoraj 2 meneli w 62. Smród, przekleństwa. Z 52 kierowca wyprasza mixt menelski. Picie, brudzenie, wrzaski. W 806 trzeźwy menel z wózkiem fantów głośno rozmawia przez telefon. Z toreb coś cieknie. Gdzie jest policja, straż miejska, ochrona? Szacun dla kierowcy który wyrzucił meneli, motorniczego który nie wpuścił pijaka do tramwaju.
Racjonalista
2024-04-13 08:50:02
Bez Ukraińców Polska gospodarka padnie. Żeby to wiedzieć trzeba mieć inną perspektywę niż komentujący, bezrobotni czy żule. Zresztą w Polsce nie ma emigrantów socjalnych, większość pracuje. Co do niby dezercji, uchylania się od wojska. Cóż nie każdy jest patriotą, nie kazdy się do tego nadaję.
Robert
2024-04-13 08:28:33
Powinno się przyjmować od samego początku tylko kobiety i dzieci a mężczyźni powinni bronić swojego kraju.
umorzyli dług
2024-04-13 08:26:19
pawlak z tuskiem umorzyli dlug gazpromowi na 1,5 mld . Ile broni za to mozna kupić
poznaniak
2024-04-13 08:11:58
W Poznaniu spokój, cisza, kultura i dobre zycie. Nie ma takich incydentów.
Grzchu
2024-04-13 07:59:44
Oczywiście. Dobrze że się prasa zajmuje patologiami w mieście. Tylko czas na realne wywieranie presji na służby. Bandy meneli i dzieciaków- wandali są bezkarne. Ile mozna o tym pisać i gadać. Gdzie czyny. Za co ja płacę podatki. Za czytanie jak to jest źle? To sam widzę. Nie raz pisałem do różnych redakcji z wnioskiem o publiczna debatę na temat patologi, wandalizmu. Bez odzewu. Gadać i pisać każdy potrafi. Na tym się kończy.
Helikopter z Misia
2024-04-13 07:40:11
Bravo Kurier ! Bravo !
@P.
2024-04-13 01:03:13
Rekordowy wałek na 260 miliardów, pieniędzy nie ma i nie będzie: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/straty-we-wplywach-z-podatku-vat/
xxx
2024-04-13 00:02:34
Brawo kurier. Macie jaja. Mam nadzieję ze nie usunięcie tego artykułu
@Grzechu
2024-04-12 23:20:40
Przynajmniej jakiś redaktor odszedł od biurka i porozmawiał ze wszystkimi, zamiast opierać się na plotach lub zaciemniać sprawę. Gadał nie tylko z pobitym, ale też z pogotowiem, policją, strażą na kolei, szpitalami... . Przeczytaj tekst ze zrozumieniem. Ci ludzie sobie szli po wino i zostali pobici. Oni byli podpici, tamci też. Tyle że bili Ukraińcy, a nie ci pijaczkowie. Ty masz pewnie garniturek, i pewnie też zdarza ci się pić. Więc będzie ok, jak ktoś ci łeb rozwali prawda?
Grzechu
2024-04-12 22:48:54
Hahaha...Też mi sensacja. Banda żuli pobiła się z bandą meneli... Super temat. Wszyscy sprawiedliwie powinni być spacyfikowani za pomocą długich gietych i po temacie. Pan redaktor naprawdę się wykazał.Śledztwo dziennikarskie na miarę nagrody dla pismaków. Proponuję teraz zrobić materiał o menelach z Krzywoustego.
@P.
2024-04-12 22:06:28
A jak tam umarzanie długów ruskim firmom przez Tuska i Pawlaka - przypomnij ile to umorzono gazpromowi...
Agus
2024-04-12 21:57:48
Kibice do dzieła, policja tylko legitymuje - tylko nam zostali rolnicy i kibice jeżeli oni nie pomogą to po nas.
G
2024-04-12 21:03:37
Deport
@P
2024-04-12 20:54:44
No to łatwo sobie wyobrazić co się będzie działo teraz. Media przejęte, niezależni od tej władzy dziennikarze pozwalniani, krytycy spacyfikowani, frukty dla swoich, sądy obsadzone swoimi, w planach likwidacja CBA... Czyli hulaj dusza, piekła nie ma. Wszystkie przekręty pisiorów itp., przy tym co nadchodzi, będą doprawdy śmieszne. Szkoda naszego kraju.
Tak tylko
2024-04-12 20:25:18
A kiedy to wokół Głównego było bezpiecznie? A szczególnie w środku nocy. Czy byli tu obcokrajowcy czy nie, to nie jest fajna okolica. W kraju w którym wielki wódz wybiera się na obchody z kombinerkami w kiesze nie czego można się spodziewać
miki
2024-04-12 20:05:59
za chwile będzie narracja że pijany bezdomny Polak zaatakował 10 okrów maczetą
P.
2024-04-12 19:11:06
Kolejne wałki wypływają ,dobra zmiana :https://www.money.pl/gospodarka/enea-utopila-13-mln-dol-biomasa-od-arabskiego-posrednika-nie-dotarla-7016060797946688a.html
deportacja
2024-04-12 19:01:58
proste rozwiązanie dla takich gości.
Ja uważam że, jak
2024-04-12 18:59:15
Ukrainiec ma legalną pracę i opłaca składki ZUS i podatki , to niech pracuje w POLSCE . Każdy inny musi być deportowany na potrzeby armii ukraińskiej . Wielu z nich , to synowie bogatych oligarchów .Fury i zasobność portfela o tym decydują . Z nimi też na front , bo ONI z kolei demoralizują uczciwych patriotów ukraińskich !
@cdn
2024-04-12 18:43:02
Szwecja, to nam szykują: "Wszyscy bali się podejść, a mój syn był inny. On się przeciwstawił - powiedziała zrozpaczona mama Michała w Polsat News. - Ludzie tutaj nie wypuszczają dzieci. Boją się - mówiła siostra mężczyzny. 39-latek został zastrzelony w stolicy Szwecji na oczach 12-letniego syna. Mężczyzna zwrócił wcześniej uwagę grupie młodzieży. Zabity był narodowości polskiej, ale nie miał polskiego obywatelstwa". Źródło: Polsatnews.
Robert
2024-04-12 18:37:48
Czy redaktor Cieplinski opisuje również wszystkie przypadki agresji Polaków na dworcu głównym? Nie sądzę.
Twój nick
2024-04-12 18:26:50
Chyba już pora odsyłać do domu niewdzięcznych gości, tym bardziej, że ojczyzna ich potrzebuje. Na co jeszcze czekamy, aż dzicz kompletnie zdemoluje nam kraj?
xyz
2024-04-12 18:16:11
Kurier, brawo i dziękujemy...
kakn
2024-04-12 18:05:45
Przecież problem istnieje od dawna. Ale przecież nie wolno źle o nich mówić. A prawda jest taka, że ukry bezczelnie nadużywają naszej gościnności choć powinno się ich deportować na ukrainę. Niech tam pokażą jak są odważni
Dromader89
2024-04-12 17:51:59
Wow, a ja myślałem, że prawdziwi dziennikarze już dawno wyginęli. Gratulacje za piękny artykuł. Jestem ciekawy czy kiedykolwiek dowiemy się ile rzeczywiście "kobiet i dzieci", przyjechało do polski od 2022 roku. Bo w dużych miastach na spacerze rzadkością jest usłyszeć polski język.
Robcio
2024-04-12 17:42:13
Rachu, ciachu, wesoła nyska, 2 minuty roboty a później już tylko spokój.
Art
2024-04-12 17:24:50
Rebelianci i dezerterzy znaleźli sobie w Polsce enklawę!! Co z tego z otrzymują uzbrojenie , jak najsłabszym.ogniwem.jest czynnik ludzki.. wcześniej PiS ich zaprosił za darmowe a teraz nowa władza kontynuuje
w interesie Polski
2024-04-12 17:22:30
jest to żeby ci ludzie byli na froncie , a pracujący ukraińy płci męskiej w wieku poborowym powinni być dodatkowo obciążeni podatkiem wojennym na rzecz swojego kraju.Dziwne że żeleński prosi wszystkich o pieniądze a nie prosi swoich którzy wykpili sie od armii.Ze nie stworzył mechanizmów i nie ubiega się o swoich potencjalnych żołnierzy których tutaj rozpiera energia
Monotonia.
2024-04-12 17:16:15
Koniecznie jeszcze kolorowi.
Każdego ukra
2024-04-12 17:10:36
mającego 25 lat i więcej deportować by mógł umierać za ich i za naszą wolność - każdy kraj musi okupić swoją obecność w wolnej Europie krwią własnych dzieci - my umieraliśmy za wolność naszą i waszą w czasie II wojny światowej teraz czas Ukraińców.
PL
2024-04-12 17:00:12
Tak się kończy przyjmowanie imigrantów do cywilizowanych krajów - warto o tym pamiętać.
400.000
2024-04-12 16:55:16
Przez marzec i kwiecień 2022 roku okolo 400.000 młodych zdrowych Ukraińców wjechało do Polski bez odnotowana ich wyjazdu z Ukrainy. Tak wynika z danych z przejść granicznych z dwóch państw: Polski i Ukrainy. Ktoś się dziwi lub wierzy w cuda?. Nie. Wystarczyło dać ukraińskiemu pogranicznikowi około 3.000 dolarów w łapę i puszczał przez granicę bez adnotacji o wyjeździe . Po polskiej stronie nikt nie sprawdzał kto to, tylko witali ich ciepłą herbatką i darmowym zakwaterowaniem oraz socjalem.
entuzjasta
2024-04-12 16:48:16
No cóż, Ciecin się bawi.
cdn
2024-04-12 16:42:59
Szwecja byla kiedys rajem na ziemi,Dobrobyt i bezpieczenstwo to dwie rzeczy ,ktore wyroznaly ten kraj, Pisojeby i przystawki/zsl+ ''trzecia noga+lewizna/ doprowadza do tego co mamy w tzw cywilizowanej Europie,Przystawki dla utrzymania koryta w rzadzie i spolkach nigdy nie postawia sie przeciwko arcyklamcy jakim jest niewwatpliwie ''donald 5,19''
?
2024-04-12 16:35:39
te baloniki to promocja do taniego wina ? przeciez to polacy sa na zdjeciach a nie inne nacje :)
Robert
2024-04-12 16:27:19
Na front wysłać gnojków tam będą mieli okazję się wykazać
hmm
2024-04-12 16:09:37
Spokojnie , zgodnie z prawem i procedurami należąłoby spr. , czy tacy ... mają legalny pobyt w Polsce, są gdzies zameldowani , pracują . Jeśli nie - wydalić - NIECH BIJĄ ruskich najeżdzcow. Dane wysłać do UA- tam potrzeba wojowników.
ryba
2024-04-12 16:00:27
przypominam, iż zgodnie z obowiązującym prawem osobnik obcokrajowiec popełniajacy przestepstwo umyślne na terenie naszego kraju powinien po zapanięciu wyroku być wydalonym z naszego kraju do swojej ojczyzny. Pytanie brzmi- co w tych sprawach robią Urzędy Wojewody, bo mam wrażenie że nic. Nieformalnie policjanci mówią że co drugi pijany kierowca jest z ukrainy, a wg statystyk KGP 95% przestepstw na terenie polski popełnianych przez cudzoziemców to też obywatele tego kraju.
kwiczol
2024-04-12 15:59:40
To dopiero poczatek tego co czeka Polske, Niedlugo dolacza ''inzynierowie i lekarze'' z panstw muzulmanskich,Arcyklamca jakim jest niewatpliwie wybrany przez polactwo tusk zapewni nam wiele ''rozrywek'' jakie oni nam gwarantuja,Bedziemy mieli jak nazywaja platfusy ''jewropejska,usmiechnieta Polske''
jj
2024-04-12 15:57:44
miejscowi trunkowi do roboty niech sa wezma zamiast pic pod dworcem !
eko
2024-04-12 15:52:53
dzięki za dociekliwość Panie Romanie .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA