poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hołd twórcom Polskiego Państwa Podziemnego

Hołd twórcom Polskiego Państwa Podziemnego

Hołd twórcom Polskiego Państwa Podziemnego
Data publikacji: 2020-09-27 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28 18:41
Wywietleń: 906 476940

Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie spotkali się w niedzielę (27 września) przedstawiciele władz wojewódzkich, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin. W 81. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego złożyli kwiaty przy pomniku „Na Chwałę Armii Krajowej”.

Święto obchodzone jest na pamiątkę powstania tajnych struktur państwa polskiego, które prowadziły konspiracyjną walkę z okupantem podczas II wojny światowej.

Podczas uroczystości przemawiali m.in. dr Paweł Skubisz, dyrektor oddziału IPN w Szczecinie oraz dr Artur Staszczyk, pełnomocnik wojewody zachodniopomorskiego. Na temat roli ludności cywilnej w budowie struktur Polskiego Państwa Podziemnego mówił żołnierz AK, kpt. Ryszard Staszkiewicz, pseudonim „Łoś”.

Ceremoniał wojskowy zapewnili żołnierze 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

(isz)

Fot. IPN Szczecin/Twitter

Hołd twórcom Polskiego Państwa Podziemnego Hołd twórcom Polskiego Państwa Podziemnego Hołd twórcom Polskiego Państwa Podziemnego Hołd twórcom Polskiego Państwa Podziemnego

Komentarze

do do@Grunt to IPN
I na co komu IPN ?? Czy to zmieni bieg historii nie !! Wy myślcie lepiej o przyszłości , bo z tego chleb jeść będziecie , albo i nie , jak skłóceni ze wszystkimi za rządów PISiorni płyniemy pod prąd aktualnym wydarzeniom na świecie. Jakoś wstaliśmy z kolan , ale padliśmy na pysk zdaniem opinii możnych tego świata...Daje do myślenia ??
2020-09-28 18:36:26
do@Grunt to IPN
A Twój tatuś, jak pamiętam, to służył w ORMO...
2020-09-28 09:53:16
Cześć i chwała bohaterom !!!
Polskie Państwo Podziemne to największa ochotnicza armia w Europie. Ponad 400 tysięcy bohaterów z Armii Krajowej i ponad 100 tysięcy bohaterów z Narodowych Sił Zbrojnych walczyło o wolną Polskę. W tym samym czasie kilka tysięcy polskich komunistów donosiło na Gestapo i kolaborowało z sowiecką zbrodniczą NKWD. Póżniej byli w zbrodniczym Urzędzie Bezpieczeństwa. Dzisiaj ich potomkowie przejęli pałeczkę w Internecie. Plują na Polskę i polskich bohaterów. To antypolski margines zdegenerowanych śmieci.
2020-09-28 08:58:17
tylko AK
Armii Krajowej hołd się zdecydowanie należy, ale nie bandytom z NSZ
2020-09-28 07:34:32
XYZ
ZYJEMY W KRAJU W KTORYM TRZECIE POKOLENIE AK WALCZY Z TRZECIM POKOLENIEM UB O CZYM SWIADCZA PONIZSZE WPISY.PRECZ Z KOMUNA!
2020-09-27 20:53:19
Ojj ... Lewicowcy
Ale to Was jeszcze po-nosi... i poza-po-minaliscie juz o dacie 17.09.1939 roku !!
2020-09-27 20:10:35
@Grunt to IPN
Ty i twoi towarzysze z wpisami poniżej ciebie. Bardzo proszę, żeby kolejne pokolenie UB nie zabierało głosu na temat społeczeństwa polskiego. Nie jesteście jego częścią, tylko obcą naroślą. Ubolewam, że do dziś nie rozliczoną.
2020-09-27 19:57:46
Grunt to IPN
Te miliony wydawane na tą pseudo instytucję ( IPN) powodują tylko dzielenie społeczeństwa !! Czas na refleksję , bo dochodzi do tego ,że przy rodzinnym stole powstają kłótnie , a PIS tylko jątrzyć potrafi !! Ja rocznik 1965.
2020-09-27 19:24:27
Wacek Rondelek
Twórcy "nowej" historii w działaniu. Baju, baju, będziesz w raju...
2020-09-27 19:08:06
państwo podziemne........
mówicie o górnikach ze Śląska ??
2020-09-27 17:03:39
Stuk puk
Nie ma takiego bytu jak państwo podziemne