Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Hey, Kulesza, Dorociński i ...Ty!

Data publikacji: 2017-12-15 08:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:58
Hey, Kulesza, Dorociński i ...Ty!
 

Hania urodziła się z wieloma wadami genetycznymi. O historii jej rodziny było głośno kilka lat temu, gdy w gazetach pojawiły się tytuły: „Kobieta urodziła nie swoje dziecko!” Dziewczynka wymaga ciągłego i kosztownego leczenia oraz rehabilitacji. Sprawy w sądach trwają, a jej rodzice nieustannie szukają pomocy, by życie dziecka mogło być, na ile to tylko możliwe, stabilne i spokojne. Marcin Dorociński, Agata Kulesza, reprezentacja Polski w piłce nożnej i zespół Hey chcą mieć w tym swój udział. Jeszcze do niedzieli 17 grudnia, na charytatywnej aukcji allegro można licytować przedmioty przekazane przez gwiazdy.

Dziewczynka ma bardzo rzadki zespół Schinzela-Giedlona. Na świecie żyje tylko garstka dzieci z takim zespołem. Hania cierpi na wiele dolegliwości, począwszy od ciężkiej padaczki lekoopornej, głębokiego opóźnienia psychoruchowego, częstych infekcji w układzie moczowym, po zapalenia płuc. Wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacyjnej. Dużą część życia spędziła na szpitalnych oddziałach, zawsze z mamą i z tatą tuż obok. Starania o jak najlepsze warunki jej życia to dla rodziców priorytet. Potrzeba wielu sił, ale też dużych nakładów finansowych.

- Mimo że los nie oszczędza Hanki i każdego dnia boleśnie ją doświadcza, chcemy pokazać, że można żyć normalnie - mówią rodzice Hani. Opisują codzienność ich Małego Wojownika na facebooku (Przygody Hanki Firanki), zachęcając do wspierania jej rozwoju.

Wokół Hanki zbiera się wspierające grono. Tuż przed świętami znane i lubiane osobowości przekazały gadżety, które rodzice dziewczynki licytują za pośrednictwem portalu Allegro Charytatywnie. Jeszcze do niedzieli można się włączyć i wygrać którąś z "perełek", jednocześnie niosąc tak ważną pomoc finansową w leczeniu Hani. Do zdobycia jest piłka z podpisami reprezentacji Polski, podarowana przez Dominikę i Kamila Grosickich, można wylicytować koszulkę i płytę z autografem Marcina Dorocińskiego, książkę z podpisem Agaty Kuleszy, płytę z dedykacją od zespołu Hey oraz koszulkę z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin. I nie tylko! Adres aukcji: http://charytatywni.allegro.pl/listing? charityOrganizationPurposeId=1945.

By pomóc Hani, można dokonywać także wpłat na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374. Tytułem: „517 pomoc w leczeniu Hani Malinowskiej”.

Anna Gniazdowska

Na zdjęciu: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, reprezentacja Polski w piłce nożnej i zespół Hey pomagają Hani. Jeszcze do najbliższej niedzieli 17 grudnia, na charytatywnej aukcji allegro można licytować przedmioty przekazane przez gwiazdy.

Fot. arch. prywatne

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Propozycja...
2017-12-16 00:15:44
A moze warto, by te Pary... ktore w przyszlosci beda decydowaly sie na dziecko, poddaly sie wpierw chocby podstawowym Badaniom Lekarskim...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA